Dill to wyjątkowe i użyteczne zioło. Zawiera dużo witamin i minerałów. Koper jest bogaty w kwasy foliowe i nikotynowe, fosfor, żelazo, a także jest magazynem witaminy C i B. Ponadto nasiona i sam koper są stosowane w leczeniu chorób związanych z przewodem pokarmowym i w celu poprawy laktacji.

Woda koperkowa do laktacji

Nasze babcie i prababki nie znały wszystkich nowoczesnych środków wytwarzanych w postaci kropli, herbat lub mieszanek w celu poprawy laktacji. Ich głównym sposobem na zwiększenie laktacji były środki ludowe i prawidłowe odżywianie.

We współczesnym świecie problemy związane z laktacją występują niestety znacznie częściej. I nikt nie chce stracić cennej jedności matki i dziecka poprzez karmienie. Moms zaczynają szukać przyczyny naruszenia laktacji, a także sposobów jej przywrócenia.

Zapytaj jakąkolwiek staruszkę o to, jak zwiększyć ilość mleka, natychmiast odpowiada: "Pij koperkiem" lub "nasiona kopru pomogą laktacji". Woda z kopru może zwiększyć laktację i jest doskonałym rozwiązaniem dla dzieci, które cierpią na kolkę. I rzeczywiście, w prawie wszystkich nowoczesnych herbatach, które zwiększają laktację, są nasiona kopru włoskiego i kopru włoskiego.

Przygotowaną koperkową wodę można kupić w aptekach. Jedyne "ale", że taka woda jest sprzedawana tylko w tych aptekach, gdzie produkują leki na receptę. Woda z farmy Dill jest przygotowywana na bazie oleju z kopru włoskiego, nazywana jest również koprem aptecznym.

Gotowanie wody z kopru podczas karmienia piersią

Woda koperkowa może być łatwo przygotowana w domu. Konieczne jest zmielić łyżkę suszonych nasion kopru, może kopać mamę pielęgniarską wlać jeden szklankę gorącej wody. Następnie należy go parzyć przez dwie godziny. Zastosuj ten napar z kopru z laktacją dwa razy dziennie, około pół szklanki.

Napar z kopru do laktacji można przygotować z nasion i świeżych ziół. Aby to zrobić, weź świeży posiekany koperek, dodaj do niego łyżkę nasion i zalej ciepłą wodą. Następnie utrzymuj tę mieszaninę w łaźni wodnej przez 15 minut. Gotowy bulion podawany w małych porcjach przed posiłkami, trzy razy dziennie.

Can Dill Nursing Mom?

Oprócz kopru z wodą i nalewki z kopru, matka karmiąca jest przydatna do zastosowania tej cudownej przyprawy w potrawach w przetworzonej postaci iw stanie świeżym. Świeży koperek, gdy karmienie piersią może być bezpiecznie stosowane, począwszy od dnia 10 od urodzenia dziecka.

Aby zachować laktację, konieczne jest pozytywne nastawienie matki i silne pragnienie - wszelkimi sposobami nakarmić dziecko mlekiem matki.