Efekty palenia piersią Praktycznie każdy wie, że palenie w czasie ciąży jest niemożliwe: jest bardzo szkodliwe dla płodu, powodując wady rozwojowe i ciężkie niedotlenienie. Ale po pojawieniu się okruchów świata, niektórzy bardzo ciężcy palacze decydują, że jeśli odciągną je raz lub dwa razy od dziecka, nie ma się czym martwić. Jeśli jednak dziecko spożywa mleko matki, może nadal powodować problemy zdrowotne. Przecież palenie w czasie karmienia piersią ma dość niebezpieczne konsekwencje.

Jak możesz skrzywdzić swoje dziecko, nie rzucając palenia?

Nawet najdroższy i wysokiej jakości papieros zawiera duże stężenie nikotyny i innych szkodliwych substancji, które mogą poważnie zaszkodzić dziecku. Rozważ nieodwracalne skutki palenia podczas karmienia potomstwa mlekiem matki:

  1. Nikotyna, która dostaje się do krwioobiegu matki podczas palenia, trafia również do mleka kobiecego. A ponieważ substancja ta ma silny efekt stymulujący, dziecko będzie bardziej poruszone: zacznie spać gorzej, jeść źle, często i bez powodu być kapryśne.
  2. Najpoważniejsze konsekwencje palenia w okresie laktacji to zmniejszenie ilości produkowanego mleka. Wynika to z faktu, że częste palenie papierosów prowadzi do zmniejszenia produkcji hormonów. prolaktyny. Jakość cierpiących na nałóg płynów dla dziecka również cierpi: staje się gorsza w składnikach odżywczych, użytecznych enzymach i przeciwciałach ochronnych.
  3. Podczas biernego palenia, gdy dziecko dostaje nikotynę poprzez mleko, Palenie w czasie laktacji może mieć problemy z systemami nerwowymi i krążeniowymi (arytmia, tachykardia). Opóźnienie wzrostu i opóźniony rozwój dziecka będą również zrozumiałe. Takie dzieci często zaczynają pełzać, chodzić i rozmawiać później, ponieważ głód tlenu w przypadku zatrucia substancjami toksycznymi z papierosa jest od dawna ustalonym faktem.
  4. Aby powstrzymać Cię przed paleniem w czasie karmienia piersią, powinieneś mieć konsekwencje, takie jak zwiększone ryzyko rozwoju zespół nagłej śmierci u niemowląt, jak również alergie i choroby płuc (zad, zapalenie oskrzeli itp.). Co więcej, jest prawdopodobne, że dziecko przyzwyczai się do przyjmowania nikotyny przez mleko, nawet w małych dawkach iw młodym wieku stanie się palaczem.