instrukcje dostineks do stosowania w celu zaprzestania laktacji Kiedy dziecko ma 1-1,5 roku, matki postanawiają przerwać karmienie piersią. Niektóre kobiety kończą ją wcześniej, ze względu na niewystarczającą ilość mleka matki, przenieść dziecko do sztucznej mieszanki. Ale co, jeśli dziecko nie będzie już ssało piersi, a mleko będzie wytwarzane przez gruczoł? W takich przypadkach istnieje zapotrzebowanie na lek do zaprzestania laktacji, czego przykładem może być Dostinex. Rozważ to bardziej szczegółowo, koncentrując się na mechanizmie działania, cechach aplikacji.

Czym jest Dostinex?

Aktywny składnik leku zmniejsza syntezę prolaktyny hormonu przysadki - to właśnie ta substancja jest odpowiedzialna za wytwarzanie mleka kobiecego w organizmie.

Specjalne właściwości leku pozwalają na stosowanie go w dowolnym momencie laktacji, tj. niezależnie od tego, czy jest dojrzały, czy nie. Dlatego często lek jest przepisywany kobietom, które doznały poronienia w późniejszym terminie.

Jak prawidłowo używać Dostinex, aby przerwać laktację?

Przede wszystkim należy stwierdzić, że wszystkie wizyty są przeprowadzane wyłącznie przez lekarza. W tym przypadku kobieta musi ściśle przestrzegać jego instrukcji i zaleceń.

Dawkowanie, reżim leku Dostinex dla ustanie laktacji są obliczane z uwzględnieniem instrukcji użycia, w zależności od stopnia dojrzałości procesu.

W tych przypadkach, gdy lek jest przepisywany w pierwszym dniu po poronieniu, wystarczy i pojedyncza dawka leku w dawce 1 mg (2 tabletki).

Jeśli jednak Dostinex stosuje się w celu zaprzestania laktacji w ciągu roku, instrukcje użycia wskazują, że w tym przypadku konieczne jest przyjmowanie 0,25 mg dwa razy dziennie przez 2 dni.

Czy muszę się wyrazić, kiedy Dostinex przyjmuje przerwanie laktacji?

To pytanie zadawane jest przez kobiety nie przez przypadek. Po pompowaniu wywołuje syntezę nowego mleka. Pomimo faktu, że lek jest bardzo skuteczny, możliwe jest opracowanie sytuacji, w której mleko gromadzi się w przewodach i tam jest laktostaza. Dlatego lekarze zalecają wykonywanie pompowania, ale tylko wtedy, gdy piersi są poważnie zranione, pojawia się bolesność.

Jakie są skutki uboczne?

Zgodnie z instrukcjami, Dostinex do zaprzestania laktacji może powodować następujące działania niepożądane:

  • gwałtowny spadek ciśnienia krwi, który prowadzi do omdlenia;
  • pojawienie się poczucia zatkania nosa;
  • zawroty głowy;
  • okresowy ból w żołądku;
  • zaparcie;
  • zwiększone zmęczenie;
  • senność.

Kiedy się pojawią, należy skonsultować się z lekarzem w sprawie zmniejszenia dawki lub zmiany leku.