Melon w trakcie karmienia piersią Soczysty i pachnący melon tradycyjnie występuje w menu większości rodzin domowych. Ale kiedy długo wyczekiwane dziecko pojawia się na świecie, matki karmiące często muszą poważnie zastanowić się nad nimi dieta. W końcu niedojrzały przewód pokarmowy dziecka nie jest jeszcze w stanie strawić i w pełni strawić niektórych substancji, które są dostarczane z mlekiem matki. Dlatego pytanie, czy można jeść melon w czasie karmienia piersią pozostaje otwarte dla matek, które uwielbiają ten owoc przed ciążą. Zastanów się, co mówią o tym eksperci.

Czy melon jest przydatny dla matek karmiących?

Ta kultura melona doskonale gasi pragnienie i służy jako doskonały tonik. Jednakże stosowanie melonu podczas karmienia piersią może powodować ciężką alergię u niemowląt. Lekarze udowodnili, że prawdopodobieństwo tego jest znacznie większe, jeśli matka sama jest alergikiem z doświadczeniem. Predyspozycje do tego stanu są często dziedziczone.

Nie zapominaj, że melon jest prawdziwym mistrzem w zawartości cukrów, uważanych za szybkie węglowodany. Substancje takie mogą prowadzić do ciężkiej fermentacji w jeszcze nie w pełni ukształtowanym żołądku dziecka i powodować kolkę oraz zwiększone wytwarzanie gazu. Dlatego doświadczeni pediatrzy, których matki są zainteresowane tym, czy spożywanie melona podczas karmienia piersią w pierwszym miesiącu życia dziecka, zwykle reagują negatywnie. Nawet jeśli uwielbiasz ten naturalny produkt, powinieneś go powstrzymać przez pierwsze trzy miesiące życia swojego dziecka.

Kiedy dziecko trochę się rozrosło i nie zauważysz wyraźnej reakcji alergicznej na inne warzywa i owoce, spróbuj stopniowo przywrócić melon do menu. W takim przypadku nie powinieneś całkowicie go porzucić. Karmienie melonem podczas karmienia piersią jest następujące:

  1. Ten owoc jest uważany za prawdziwy skarb witamin i mikroelementów. Stanie się niezawodnym pomocnikiem w walce z chorobami serca, wątroby i nerek, dną moczanową, reumatyzmem, a także wzmocni odporność. Ponadto melon jest bogaty w błonnik naturalny i karoten, co czyni go nieodzownym elementem w leczeniu zaparć i innych dysfunkcji jelit.
  2. Aby dowiedzieć się kilka plasterków melona jest bardzo przydatne dla laktacji, ponieważ stymuluje intensywną falę mleka od matki.
  3. Taki produkt sprzyja całkowitemu oczyszczeniu organizmu i normalizuje pracę nerek.
Zasady używania melona

Jeśli masz wątpliwości, czy można jeść melona podczas karmienia piersią, nie martw się: jeśli zastosujesz się do pewnych zasad, jest to absolutnie bezpieczne. Przede wszystkim zacznij wprowadzać je do swojego menu za pomocą małego kawałka, który zaleca się jeść rano. Jeśli dziecko czuje się dobrze i nie widzisz wysypek na skórze, jego stolec się nie zmienił, ale jego zdrowie nie pogorszyło się, następnego dnia matka karmiąca może zażyć dwie porcje melona. Maksymalna dopuszczalna porcja produktu na koniec tygodnia to 3-4 plasterki.

Nie jedz melona na czczo. Mamo, cierpiąc na zapalenie żołądka, zapalenie jelita grubego, chorobę wrzodową, lepiej zrezygnować z tego owocu. Melon jest w stanie wywołać pogorszenie niektórych poważnych chorób przewodu pokarmowego. W przypadku cukrzycy jego stosowanie jest ściśle przeciwwskazane.

Wybór melona, Matka karmiąca musi być bardzo ostrożna. Pożądane jest, aby powierzchnia owocu nie miała zrębków i pęknięć, które często zawierają patogenne bakterie. Kupowanie melona jest również ryzykowne. Jeśli nadal prowadzisz sklep z melonami i napotykasz takie nieprzyjemne zjawiska, jak wymioty, biegunka, nudności, - natychmiast weź preparat chłonny, taki jak aktywowany węgiel drzewny i wezwij pogotowie ratunkowe.