Słynny reżyser dość niespodziewanie i szybko rozpoczął strzelanie do swojej "Sekretnej dossier". Opowieść o nieustraszonej redaktorce Catherine Graham schwytała Stevena Spielberga, który włożył wszystkie prace i inne projekty, od razu przystąpił do pracy.

Кадр из фильма Gwiazdy się łączą

Film opowiada o zmaganiach wydawnictwa Washington Post Katherine Graham i jego redaktora Bena Bradleya, ryzykującego karierę, wolność i pozycję w publikowaniu tajnych materiałów o wojnie w Wietnamie. Głównymi rolami w filmie są nagrodzona Oscarem Meryl Streep i Tom Hanks, którzy również zmienili harmonogram prac, aby wziąć udział w projekcie.

Tutaj, gdy reżyser skomentował pracę nad filmem:

"Najlepszych aktorów dla tych ról nie można znaleźć. Wiedziałem, że odkładam moje sprawy na bok, nie tylko dlatego, że byli moimi przyjaciółmi, ale także ze względu na dobry projekt, z pewnością sprawili, że ten obraz byłby prawdziwy. Ponadto Tom był osobiście obeznany z Benem Bradleyem, który zmarł w 2014 roku. "
Кэтрин Грэм и Бен Брэдли Dobry scenariusz jest podstawą wszystkiego.

Spielberg jest znany z wielostronnych zainteresowań, zarówno w życiu, jak iw filmie. Sfotografować i poważny dramat polityczny nie może każdy utalentowany reżyser.

Oto jak Spielberg mówi o swoim projekcie:

"Nigdy nie mogę odpowiedzieć, kim naprawdę jestem. To może powiedzieć mojej rodzinie, moim widzom, każdy ma swoją własną opinię i opinię. Wszystko zależy od konkretnego scenariusza. Nie tworzę czegoś w ruchu, a podczas kręcenia nie proszę aktorów o wymyślenie czegoś. Potrzebujesz świadomości, jak przesłać konkretną historię. Musi istnieć prawdziwa, silna historia, rzetelne korzenie. Te korzenie to dobry skrypt. Są filmy o poważnych rzeczach i działaniach, w których ważne jest zrozumienie istoty i głębi tego, co się dzieje. Ale są też inne gatunki. Tutaj, na przykład, w tym roku wydany zostaje kolejny film - "Do pierwszego gracza, który się przygotuje", tutaj widz może się całkowicie zrelaksować ".
Мэрил Стрип и Том Хэнкс в фильме Секретное досье Historia wspaniałej kobiety

Wydarzenia, o których mowa w filmie, miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w latach 70. ubiegłego wieku. Czyż 30-letni Spielberg wiedział, że kiedyś nakręciłby film o polityce i niebezpiecznej walce o prawdę?

Reżyser mówi z podziwem na temat głównej postaci:

"W tamtych latach nie interesowałem się polityką. Przypomniałem sobie skandal Watergate tylko dlatego, że doprowadziło to do rezygnacji Nixona. Byłem całkowicie zanurzony w pracy. Potem zajmowałem się telewizją, moja kariera nabrała rozpędu, było wiele projektów. Byłem gwiazdą filmową i byłem zaabsorbowany światem telewizji. Wiadomości i gazety unikały mnie. Żyłem w kreatywności. Byłem rozproszony z pracy tylko przez smutną wiadomość, że moi przyjaciele z uniwersytetu umierają w Wietnamie. A kiedy skrypt Secret Dossier wszedł w moje ręce, po prostu nie mogłem tego przegapić. To jest historia wielkiej kobiety i nie mogłem powiedzieć prawdy. Jej zasługa jest wspaniała nie tylko w ujawnianiu tych tajnych dokumentów, ale to Catherine Graham jako pierwsza dała prasie taką wolność i wzmocniła ją. Rzucając wyzwanie złożonemu i brutalnemu systemowi i znając zamierzone konsekwencje, nadal podejmowała ryzyko i nie bała się. Jeśli nie podejmie tego decydującego kroku, jest mało prawdopodobne, że w przyszłości ktokolwiek ośmieliłby się opowiedzieć o Watergate i opublikować takie dokumenty. "
Стивен Спилберг на съемках Paralele z przeszłością

Reżyser przyznaje, że w dzisiejszej sytuacji politycznej widzi podobny obraz, którego echa stają się przeszłością:

"Patrząc na dzisiejsze wydarzenia rozgrywające się na świecie, mam wrażenie, że patrzę w przeszłość. Paralele mimowolnie się sugerują - Nixon i inni prezydenci, którzy nie dbają o prawdę. Ale nakręciłem ten film nie z partyjnego punktu widzenia, ale z patriotycznego. Musimy chronić nasze prawa gwarantowane nam przez Konstytucję. Widzę w tych dziennikarzach prawdziwych bohaterów, wierzę w wolność słowa i uważam ten film za rodzaj antidotum na fałszywe wiadomości. Wierzę, że film może wpłynąć na sytuację i zmienić ją na lepsze. Secret Dossier to jeden z tych filmów. Chciałem ujawnić prawdę i pozwolić ludziom zrozumieć, co naprawdę się wydarzyło. "
Работа над фильмом Czytaj także
  • Gwyneth Paltrow potajemnie poślubiła Brada Felchaka
  • 17 zwariowanych faktów na temat gwiazd, wiedząc, że twoje życie nie będzie już takie samo!
  • Meryl Streep: "Musimy walczyć o nasze ideały!"
Początek zmiany

Steven Spielberg jest pewien, że wcześniej czy później głosy ludzi wzywających do prawdy powinny być i będą słyszane. A temat nękania reżysera nie był wyjątkiem:

"Skandale w Hollywood były przełomem w walce o prawdę o kobietach w tak straszliwej sytuacji. Ale niestety zdarza się to nie tylko w Hollywood. Kobiety na całym świecie mówią o molestowaniu seksualnym i wykorzystywaniu seksualnym. Cieszę się, że w końcu mają taką możliwość. W końcu jest to powszechny problem. Dzieje się tak w fabrykach, przedsiębiorstwach wiejskich, dużych korporacjach, szkołach i sporcie. Mam nadzieję, że cały świat zobaczy i zrozumie, co się naprawdę dzieje. Czas pomyśleć o swoim zachowaniu. Czas na rewolucję, która doprowadzi do przyjęcia kodeksu etycznego, świadomość wagi kwestii równości płci. W przyszłości rok 2017 będzie symbolem początku zmian, kiedy ludzie przestaną milczeć, a ich głosy zostaną usłyszane. "