Kalmary po koreańsku - prawdziwe odkrycie dla wszystkich miłośników kalmara. Soczyste marynowane kalmary po koreańsku staną się jednym z ulubionych potraw w twoim domu, a gotowanie ich jest niezwykle proste.

Jak nabrać kalmary po koreańsku?

Składniki:

  • kalmary - 300 g;
  • marchewki - 100 g;
  • cebula - 100 g;
  • sos sojowy -40 ml;
  • olej roślinny - 30 ml;
  • sól morska - 15 g;
  • czerwona papryka, sól do smaku.

Gotowanie

Kalmary w koreańskim stylu - pikantne i niezwykłe danie, które przyniosło nam Koreę. Kuchnia koreańska znana jest z szybkości gotowania, więc kalmary gotowane są w ciągu kilku minut.

Koreańskie kalmary, których przepis dzisiaj pokażemy, najpierw trzeba dokładnie umyć i oczyścić przezroczyste folie na powierzchni mięsa. Może to zająć trochę czasu, jednak zapewni miękkość kalmara, więc lepiej nie pomijać tego kroku. W przeciwnym razie potrawa będzie twarda, jak guma. Sparzone kalmary we wrzącej wodzie przez 2-3 minuty. Następnie należy go schłodzić i pociąć na pierścienie o grubości 4-5 milimetrów.

Marchewki pokroić w cienkie paski, doprawić solą i wycisnąć sok, a następnie usunąć nadmiar soli. Cebule pokroić w pierścienie i smażyć na oleju roślinnym na złoty kolor. Odstaw cebulę na bok, aby ostygła.

Koreański przepis na kalmary

Wymieszaj mięso kalmara z warzywami, zalej miksturę sosem sojowym, solą i pieprzem i wylej na 12 godzin do lodówki. Nadmiar wilgoci nie występuje. Marynowane kalmary po koreańsku gotowe!

W rzeczywistości, przepis na marynowane kalmary w języku koreańskim może się różnić w zależności od twojego pragnienia. Na przykład spróbuj gotować kiszoną kalmarów z chili i ogórkiem zamiast marchewki. Nie bój się eksperymentować!

Teraz, gdy umiesz gotować kalmary w języku koreańskim, zadzwoń do gości i pochwal się wynikami.

Oprócz kalmarów miłośnicy koreańskiej kuchni mogą się wybić Koreańskie uszy wieprzowe i Koreańskie mięso . Smak Bon!