Leki zmniejszające apetyt i wagę, zwane anoretitik. Obejmują substancje działające na stan psychiczny człowieka i pomagające zapomnieć o jedzeniu. O zaletach tych leków jest wiele kontrowersji, ponieważ mają one wiele skutków ubocznych.

Jakie leki zmniejszają apetyt?

Anorektycy, biorąc pod uwagę mechanizm działania, można podzielić na dwie grupy:

  1. Adrenalina - aktywuj receptory wrażliwe na adrenalinę. Takie leki nie tylko zmniejszają apetyt, ale także poprawiają nastrój i zwiększają metabolizm energetyczny. Efekty uboczne obejmują problemy z układem nerwowym, bezsenność , zwiększone bicie serca i ciśnienie. Długotrwałe stosowanie uzależnia. Oficjalnie narkotyki są zabronione, ale tabletki mają podobną strukturę.
  2. Serotonina - pomagają utrzymać wysoki poziom serotoniny, co również poprawia sen i nastrój. Badania wykazały, że najskuteczniejsze leki, które zmniejszają apetyt, pomogły pozbyć się chęci spożywania szkodliwych tłuszczów i węglowodany . Są uzależniające i mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie mózgu. W niektórych krajach narkotyki są zabronione.

Obecnie zatwierdzonymi lekami zmniejszającymi apetyt są anoretyka z sibutraminą. Substancja ta łączy działanie obu powyższych grup.

Najbardziej popularne leki na odchudzanie, zmniejszając apetyt:

  1. Garcinia Forte . Aktywny biologiczny dodatek zawierający składniki roślinne, kwas askorbinowy i minerały. Kwas hydroksycytrynowy pomaga zmniejszyć apetyt.
  2. Meridia . Pomaga zmniejszyć apetyt, normalizuje metabolizm i zmniejsza wagę ciała. Ma dość szeroką gamę przeciwwskazań i mogą pojawić się efekty uboczne. Przed użyciem należy zawsze skonsultować się z lekarzem.
  3. Turboslim "Kontrola apetytu" . Aktywny suplement biologiczny zawierający ekstrakt L-Caratin i Hoodia, czyli te substancje zmniejszają apetyt. Inny lek poprawia metabolizm węglowodanów i lipidów.