Właściwa utrata masy ciała to jedyny sposób, aby schudnąć na stałe i bez szkody dla zdrowia. To właśnie oferuje każdy dietetyk zamiast krótkich diet, niesystematycznych sportów i innych wątpliwych metod, po których ludzie zyskują jeszcze więcej nadwagi. Program prawidłowego odchudzania obejmuje odżywianie i aktywność fizyczną.

Prawidłowe odchudzanie żywności

Prawdopodobnie wiesz, że istnieją odpowiednie produkty do utraty wagi, które doprowadzą cię do harmonii, a resztki jedzenia utrudnią tę drogę. Na pierwszym etapie ważne jest pozbycie się drugiego. Do tej kategorii, która powinna być wyłączona z diety, należą:

  1. Wszelkie smażone potrawy (nawet warzywa).
  2. Wszelkie tłuste pokarmy (zwłaszcza te, które zawierają tłuszcze zwierzęce - kiełbasy, smalec, wieprzowinę i tym podobne).
  3. Wszystkie rodzaje słodyczy, z wyjątkiem świeżych owoców (czekolada, ciasta, ciastka, lody itp.).
  4. Wszystko, co jest przygotowane z mąki pszennej (chleb, z wyjątkiem czarnego, wszelkiego rodzaju pieczenia, makaronu, pelmeni i innych).

Nie martw się, nawet bez tych produktów można przygotować smaczną i urozmaiconą dietę.

Przybliżona dieta

Eliminując wszystkie szkodliwe, już stracisz wagę, a jeśli zaczniesz jeść zgodnie z proponowanym schematem, wyniki będą jeszcze lepsze (pion będzie wynosił 0,7-1 kg na tydzień).

Śniadanie : porcja owsianka lub danie z 2 jajek, herbata bez cukru.

Obiad : porcja dowolnej zupy, szklanka herbaty bez cukru lub soku.

Obiad : owoce lub kieliszek 1% kefiru.

Kolacja : wołowina, kurczak, indyk lub ryba z dodatkami warzywnymi (z wyjątkiem ziemniaków, roślin strączkowych).

Przed snem (jeśli czujesz się głodny): szklanka odtłuszczonego jogurtu.

Przyzwyczajając organizm do prawidłowego odżywiania, możesz łatwo stracić te dodatkowe kilogramy, poprawne produkty odchudzające bez względu na to, ilu ich było. W fazie utrzymywania wagi, po tym, co osiągasz i co najmniej 1-2 miesiące, zachowaj pożądaną wagę, możesz pozwolić sobie na jedzenie z listy zakazanej raz w tygodniu.

Zasady prawidłowej utraty wagi

Niektórzy eksperci twierdzą, że do utraty wagi jest potrzebna ćwiczenia aerobowe inni - ta moc. Biorąc pod uwagę fakt, że obie strony mają dowody swojej teorii, możemy wywnioskować, że jakikolwiek ładunek przyniesie korzyści, jeśli będzie regularny.

Zaleca się przeprowadzanie treningu 2-3 razy w tygodniu przez 40-60 minut. Wybierz rodzaj sportu, który Ci się podoba - jest to najlepsza motywacja, aby się nie poddawać.