Nasi przodkowie świadomie spożywali najprostsze jedzenie, być może dlatego nie cierpieli na problemy trawienne. Odziedziczyliśmy po nich liczne kuropatwy, które nie tylko staną się smacznym dodatkiem, ale także apelują do twojego żołądka. Diety oparte na owsiankach są szeroko rozpowszechnione wśród zdrowych dietetyków. Które zboża są najbardziej zalecane do odchudzania?

Przydatna owsianka do utraty wagi

Preferencje płatków bocznych zbóż ze względu na znaczne korzyści i bogactwo tego sposobu odżywiania. Bez względu na rodzaj zboża, kasza ma szereg przydatnych właściwości, między innymi:

  • wysoka zawartość błonnika, która pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn, masuje jelita;
  • nasycenie witaminami, aminokwasami i minerałami, w tym witaminami B, E dla skóry, witamina dla odporności - C, wapń i magnez - pierwiastki do budowy tkanki kostnej i mięśniowej;
  • łatwe trawienie przez organizm, szybkie rozpad w procesie trawienia, co jest powodem wykorzystania zbóż do poprawy przewodu pokarmowego;
  • Owsianka jest bardzo łatwa w przygotowaniu i nadaje się jako dodatek do mięsa, ryb, wątróbek, zgodnie z zasadami oddzielnych posiłków.

Zboża zawierają drobne kalorie, a także przechodzą do produkcji energii i nie są deponowane w talii. To wyjaśnia popularność owsianki na odchudzanie jako dieta dla wielu diet.

Dietetyczne zboża na odchudzanie

Wśród różnych zbóż trudno się nie zgubić. Jaki rodzaj owsianki do odchudzania wybrać?

Kasza gryczana zajmuje najwyższą pozycję w rankingu dietetycznych dodatków. Gryka - tylko magazyn witamin i minerałów. Wśród nich żelazo, które czyni zboża przydatnymi do anemii, witaminy z grupy B, PP, a także wapnia, fosforu, cynku, jodu, rutyny, bromu. Nawet mono-dieta oparta na spożyciu kaszy gryczanej jest bardzo przydatna ze względu na bogactwo składu zboża.

Przy okazji, gryka jest przydatna dla osób cierpiących na nieżyt żołądka i wrzody żołądka. Kluczem do sukcesu w tym przypadku jest jednak właściwe przygotowanie gryki.

Przepis na grykę

Składniki:

  • kasza gryczana - 1 łyżka stołowa;
  • tylko przegotowanej wody - 2 łyżki.

Gotowanie

Aby zad znieść wszystkie użyteczne właściwości, moczony jest przez noc gorącą wodą, a rano owsianka będzie gotowa. Zamiast soli najlepiej jest użyć sosu sojowego.

Płatki zbóż do odchudzania zajmują ważne miejsce w prawidłowym odżywianiu. Wśród nich najcenniejsze są płatki owsiane znane nam od dzieciństwa. Nie jest na darmo, że dzieci są nim karmione, ponieważ zawiera najbardziej zrównoważoną kompozycję witamin, mikroelementów, które pomagają organizmowi aktywować procesy metaboliczne i poprawić krążenie krwi. Płatki owsiane na śniadanie zapewnią doskonałe zdrowie i chronią jelita przez cały dzień, ponieważ płatki owsiane zawierają cenne błonnik.

Przy okazji płatki owsiane Niezwykle pomocny dla osób z wysokim ciśnieniem krwi. Aby uzyskać najbardziej wartościową owsiankę zaleca się gotować w następujący sposób.

Przepis na prawe płatki owsiane

Składniki:

  • płatki - 1 przedmiot;
  • zimna woda - 1 litr.

Gotowanie

Wlać płatki litrem wody i gotować, aż woda zacznie gotować się do połowy. Następnie trzeba schłodzić owsiankę i odcedzić pozostałą wodę.

Innym cennym zbożem jest jęczmień perłowy. Podobnie jak inne zboża, pomaga w oczyszczeniu jelit z toksyn, oprócz tego, obrzęk w żołądku, powoduje szybkie uczucie pełności. Jęczmień jest bogaty w witaminę B, błonnik, aminokwasy, wśród których lizyna - poprawia strukturę skóry, potasu, fosforu, żelaza i prawie wszystkich użytecznych pierwiastków śladowych.

Przy okazji, jęczmień jest bardzo użyteczny w przypadku zapalenia żołądka o wysokiej kwasowości, ponieważ ma działanie otaczające, poza tym owsianka również oczyszcza krew.

Przepis na poprawny jęczmień perłowy

Składniki:

  • jęczmień - 1 łyżka stołowa;
  • woda - 1,5 litra.

Gotowanie

użyteczne zboża do utraty wagi

Jęczmień perłowy gotuje wyjątkowo długo, a jego objętość wzrasta podczas gotowania 5 razy. Dlatego zaleca się, aby perłowy jęczmień moczył się w wodzie o temperaturze pokojowej wieczorem, a rano, aby rozpocząć gotowanie owsianki.

Najbardziej przydatne zboża do odchudzania - to, oczywiście, nierafinowane, a dokładniej - nie polerowane. W skorupce ziarna zbóż zawiera wiele pierwiastków śladowych, które są tracone podczas przetwarzania. Jednakże, jeśli nadal zastanawiasz się - "jakie zboża są na odchudzanie", możesz spokojnie odpowiedzieć - "dowolne". W końcu owsianka jest najcenniejszym dodatkiem i niezależnie od wyboru zbóż, żołądek ci podziękuje.