Każda gotowana kiełbasa może być cudownie upieczona w piecu (pieczenie jest jedną z najbardziej zdrowych metod gotowania). W piekarniku można piec gotowane kiełbasy i kiełbasy wytwarzane przez duże przedsiębiorstwa przemysłu mięsnego, surowe małe kiełbasy, półprodukty, które są przygotowywane i sprzedawane przez lokalne firmy cateringowe (kuchnie domowe itp.), A także różne domowe kiełbasy. Kiełbasy domowej roboty są często przygotowywane według tradycyjnych receptur przez nie-powolnych mieszkańców wiosek i małych osiedli dla racjonalnego, korzystnego wykorzystania mięsa zwierząt domowych.

Ci, którzy uwielbiają kiełbasę o znanej zawartości (czyli takiej, której jakość i bezpieczeństwo są pewne) sugerujemy majsterkowanie przy niezależnej produkcji kiełbasy. Aby to zrobić, można znaleźć w sprzedaży specjalne dysze do maszyn do mielenia mięsa, a także przygotowane obrane i wyprane jelita zwierząt domowych (rzędy mięsa na rynkach). Prostszym sposobem jest gotowanie i pieczenie domowej kiełbasy w folii.

Domowe kurczaki i kiełbasy ziemniaczane pieczone w piecu

Składniki:

  • mięso z kurczaka (pierś, udka z kurczaka);
  • ziemniaki;
  • czosnek;
  • suche przyprawy mielone (szafran, czerwony, ziele angielskie i pieprz czarny, goździki, kolendra, kminek, starta gałka muszkatołowa, itp.) można użyć gotowej mieszanki przypraw mielonych bez soli i glutaminianu sodu;
  • Madera to mocna lub owocowa brandy, sherry, wermutowe światło;
  • Świeże zioła (pietruszka, kolendra) - składnik opcjonalny;
  • sól

Gotowanie

Mięso z kurczaka ugotuj w niewielkiej ilości wody z cebulką i zwykłymi przyprawami do bulionu. Ochłodzimy mięso w bulionie do temperatury pokojowej, usuwamy i usuwamy z jamek, a także oddzielamy skórę i chrząstkę. Używaj tylko czystego mięsa - pomiń go przez maszynę do mielenia mięsa ze średnią dyszą. Zaprawiony przyprawy i dodaj do smaku, dodaj także do Madery (lub brandy). Teraz możesz dodać drobno posiekany czosnek i posiekane warzywa.

W pozostałych rosół z kurczaka Gotujemy ziemniaki, kroimy w małe kostki, ważne jest, żeby się nie strawiły. Gdy ziemniaki będą gotowe, wrzucamy je z powrotem do durszlaka i mieszamy z mięsem mielonym. Delikatnie wymieszaj.

Teraz możesz zrobić kiełbasę. Myjemy i myjemy jelito, i napełniamy je nadzieniem za pomocą młynka do mięsa z dyszą, skręcając jelito i wiązując kiełbasy za pomocą sznurka w dogodnej dla nas odległości. Albo ułóż folię i uformuj kiełbasę w folię (dzięki czemu można piec w piekarniku przez 20-25 minut w średniej temperaturze). Preferowana średnica kiełbasy w folii wynosi około 4-6 cm. Zanim folia zostanie rozwinięta, kiełbasa jest lekko chłodzona, a następnie obraca się i kroi na plasterki. Kiełbasy w naturalnych wnętrznościach przed pieczeniem powinny być nakłute widelcem lub wykałaczką w kilku miejscach.

Blachę do pieczenia lub formę, w której będziemy piec kiełbaski, należy nasmarować. Kiełbasy w jelitach o średniej grubości będą pieczone przez 35-40 minut. Kiełbasy z ziemniakami przechowywanymi w lodówce i używać przez nie więcej niż 3 dni.

Oczywiście, nadzienie do domowych kiełbas może być z mięsa i tłuszczu innych zwierząt i ptaków oraz, oczywiście, bez ziemniaków. Takie kiełbasy są przechowywane znacznie dłużej, pod wieloma względami zależą od ilości soli, a także od obecności przypraw, tłuszczu i substancji żelujących w nadzieniu.

przepis na domowej kiełbasy w piekarniku

Domowa kaszanka jest sprzedawana w postaci gotowej do spożycia, ale może być pieczona w piekarniku, aby poprawić smak i zwiększyć pewność co do jej gotowości.

Domowej krwi kiełbasa w piekarniku

Gotowanie

Za pomocą ostrego noża z cienką końcówką i wąskim ostrzem zeskanuj kiełbaskę małymi kawałkami czosnku i piecz w piekarniku przez około 20 minut. Taca do pieczenia oczywiście musi być natłuszczona.

Oczywiście, w ten sam sposób można ugotować nie tylko kaszankę, ale także, na przykład, kiełbaski, kiełbaski i inne gotowane kiełbaski.