Stolica niesamowitego kraju Islandia zadziwia turystów swoimi widokami i krajobrazami. Może chmurzyć umysły niedoświadczonych podróżników. Nic dziwnego Reykjavik dosłownie oznacza palenie. Miasto jest najbardziej wysuniętą na północ stolicą na świecie. Turyści bardzo lubią Islandię, Reykjavik, którego zabytki powstają w wyniku działania przyrody lub słynnych ludzi.

Co zobaczyć w Reykjaviku?

W Reykjaviku znajduje się wiele atrakcji przyrodniczych, architektonicznych i kulturalnych. Najbardziej znane z nich są następujące.

Atrakcje architektoniczne i kulturowe:
 1. Po rejestracji w hotelu turyści pędzą na inspekcję jednego z najbardziej wzruszających zabytków. Wieża "Wyobraź sobie świat" stworzony przez Yoko Ono, wdowę po legendarnym Johnie Lennonie. Jest to projekt, z którego w niektóre dni silne promienie światła trafiają w niebo. W ten sposób tworzą efemeryczną wieżę. Światło pochodzi z sześciu źródeł światła geotermalnego. Długość każdej belki wynosi 4 km. Dzięki jasności nie mogą znaleźć rywali w całej Islandii. Wokół obwodu pomnika widnieje napis: "Wyobraź sobie świat" w 24 językach. Możesz zobaczyć ten cud odwiedzając miasto od 9 października do 8 grudnia, od 21 grudnia do 28 grudnia, w przeddzień Nowego Roku, 18 lutego, od 21 do 28 marca. Reflektory są włączane godzinę po zachodzie słońca i działają do północy. Tylko w sylwestra, w urodziny Johna Lennona i Yoko Ono światła są włączone przez całą noc. Pomnik znajduje się na wyspie Videi, do której można dotrzeć promami. Aby przekroczyć 400-metrową cieśninę, wystarczy kilka minut. Promy odpływają z przystani Viðey Ferry Terminal (Skarfabakki) 3 razy dziennie. 9 października, w dniu urodzin Johna Lennona, podróż promem jest bezpłatna.
 2. Башня - творение Йоко ОноБашня Представьте себе мир
 3. Sala koncertowa i centrum kongresowe Harpa . Niedawno otwarta sala koncertowa natychmiast stała się ozdobą miasta. W 2013 roku otrzymał prestiżową nagrodę architektoniczną. Niesamowity budynek wygląda jak statek kosmiczny lub klejnot. Jego fasada składa się z wielu szklanych bloków - kryształów, które migoczą w słońcu. Harpa jest nie tylko niesamowitą ucieczką myśli architektonicznej w rzeczywistość, ale także symbolem nadziei dla Islandczyków. Wszakże początek jego budowy zbiegł się z kryzysem gospodarczym w 2008 roku. Wydawało się, że minie dekadę, zanim projekt zostanie ukończony. Ale interwencja państwa pomogła doprowadzić dzieło do końca. To dało siłę ludziom w kraju, aby przezwyciężyć trudności. Dziś sala koncertowa Harpa jest drugim najwyższym budynkiem na Islandii. Organizowane są tu liczne międzynarodowe konferencje, wystawy, słynne zespoły muzyczne. Przytulna kawiarnia, w której gotują wyłącznie organiczne potrawy, odwiedzają tysiące turystów. Lokalizacja budynku to Austurbakki 2, 101. Można do niego dojść pieszo z portu lub dojechać autobusem do przystanku Nagroda.
 4. Концертный зал и конгресс-центр «Харпа»Харпа - здание, напоминяющее стеклянные соты
 5. Centrum Kultury Perlan . Reykjavik może dać szansę na ekstrawagancję innym miastom. Nie tylko Bjork, wokalista o genialnym głosie i niezwykłych pomysłach, urodził się, ale miejska kotłownia została również przekształcona w centrum kulturalne. Nad budynkiem wzniesiono szklaną kopułę, która kiedyś gromadziła energię źródeł termicznych. Pierwsze piętro jest przeznaczone na ogród zimowy, galerie, sceny koncertowe. Turyści mogą cieszyć się występami grup, odwiedzać targi, występy. A także podziwiać gejzery bijące z ziemi. Został specjalnie zawiedziony na korytarz. Czwarte piętro zajmuje wieża widokowa z peryskopami, a piąta jest zarezerwowana dla obrotowej restauracji. Dwie godziny - czas pełnego obrotu miejsca wystarczy na lunch, a jednocześnie cieszyć się widokiem stolicy. Na wzgórzu Oskylid znajduje się sala koncertowa. Ponieważ budynek nie znajduje się w centrum, lepiej jechać autobusem do przystanku autobusowego Perlan.
 6. Культурный центр «Перлан»Перлан со стеклянным куполом
 7. Landakotskirkja . Oprócz naturalnych krajobrazów, podczas wizyty w Reykjaviku powinieneś zobaczyć katedrę Chrystusa świątyni Chrystusa lub Landakotskirkja. Ciężka okazała budowla natychmiast przyciąga uwagę. Neogotycki styl budowy przywodzi na myśl starożytność budowli. Dlatego nie od razu wiadomo, że katedra została zbudowana w drugiej ćwierci XX wieku. Podczas inspekcji budynku warto zwrócić uwagę nie na płaski wierzchołek wieży, ale także na płytkę, na której kładzie się podłogę. Katedra znajduje się w zachodniej części miasta. Pełny adres to Old West Side, 101.
 8. Церковь Ландакотскиркья
 9. Ratusz w Reykjaviku . Aby wspierać gorącą dyskusję lub przynajmniej zrozumieć powód oburzenia mieszkańców, powinieneś odwiedzić ratusz w Reykjaviku. Położona nad brzegiem malowniczego jeziora Tierin, od razu rzuca się w oczy. Z oburzenia obywateli wynika styl i materiał, z którego wzniesiono budynek. Wśród przytulnych drewnianych domów nagle pojawiła się konstrukcja z betonu i szkła. Jeśli mieszkańcy są zdumieni oryginalnością budowniczych, to dla turystów budynek jest atrakcyjny z wielu powodów. Po pierwsze, darmowy wi-fi. Po drugie, kawiarnia Radhuskaffi, gdzie można wypić filiżankę kawy i podziwiać widoki na jezioro. Po trzecie interaktywna trójwymiarowa mapa Islandii, na której zaznaczone są wszystkie wulkany i gejzery kraju. Odwiedzając ratusz, należy zrobić zdjęcie z pomnikiem Nieznanego biurokraty. Znajduje się tuż za budynkiem i uosabia mężczyznę, który został wciśnięty na wierzch przez stos papierów i zmartwień w postaci głazu.
 10. Ратуша Рейкьявика
 11. Hallgrimskirkja . Podobnie jak katolicka katedra, Kościół luterański Hadlgrimskirka nie pasuje do ogólnie przyjętych ram. Wygląda jak filmowy zestaw do lotów kosmicznych. Stworzony przez genialnego architekta Goodyone Samuelsona w 1986 roku, jest największym kościołem w kraju. Pomimo tego, że kościół przypomina statek kosmiczny gotowy do startu, nabożeństwa odbywają się w każdą niedzielę. Bezpośrednie zwrócenie uwagi na siebie przyciąga majestatyczne ciało. Kościół znajduje się w centrum miasta i jest widoczny z niemal każdego miejsca w mieście.
 12. Церковь Хадльгримскиркья
 13. Z zastrzeżeniem obowiązkowej wizyty i nasypu miasta. Tutaj możesz podziwiać Słoneczny pomnik , który jest szkieletem łodzi starożytnych Wikingów. Drugi pomnik to Hevdi House , w którym zawarto porozumienie kończące zimną wojnę między ZSRR a Stanami Zjednoczonymi.
 14. Набережная РейкьявикаСолнечный памятник
 15. Z portu miasta odpływają promy Wyspa Viday . Jest to najstarszy kościół w kraju z nienaruszonym wnętrzem. Muzeum Folkloru pod gołym niebem jest prawdziwą perłą Islandii. W nim podróżnicy zapoznają się z tradycjami, sposobem życia Islandczyków. Różne budynki w muzeum poświęcone są pewnym tematom. Są też wystawy narzędzi, zabawek. Muzeum prowadzi wycieczki i pokazy, w które zaangażowani są turyści. Nie można przejść obok sklepu z pamiątkami, kawiarni z czystymi islandzkimi potrawami. Dzieci i dorośli będą mieli dużo przyjemności, jeździć bryczką.
Круизный порт Рейкьявика
Atrakcje przyrodnicze:

Możesz zobaczyć piękno miasta dzięki wulkan esya który znajduje się w pobliżu stolicy. Miejsce jest bardzo popularne, więc można do niego dotrzeć środkami transportu publicznego. Wspinaczka zajmie około 90 minut i kończy się w pobliżu kamienia zwanego Steinn. Możesz uwiecznić swoje imię na Islandii, jeśli pod koniec trasy turystycznej podpiszesz księgę gości.

Вулкан Эсья

Na tym zabytki Islandii nie kończ tam. Poza stolicą turystów czekają majestatyczne wulkany, laguny z ciepłą wodą. Każdy znajdzie coś dla siebie: czy to łowienie ryb, jazda konna. Przed wycieczką warto zwiedzić Reykjavik, atrakcje. Zdjęcia interesujących miejsc są zawsze prezentowane w różnych źródłach.

Jak dostać się do Reykjaviku?

Jedyny transport, z którym możesz się dostać Reykjavik - to jest samolot. Niestety, nie ma bezpośredniego lotu z Moskwy lub Kijowa, więc trzeba lecieć z transferami. W lecie, raz w tygodniu krajowy przewoźnik lotniczy IcelandAir obsługuje lot St. Petersburg - Reykjavik. Lub możesz dotrzeć do każdego większego miasta europejskiego. Spośród nich linie lotnicze, takie jak British Airways, Easy Jet regularnie latają do stolicy Islandii.

Lotnisko w Reykjaviku jest wystarczająco daleko od samego miasta. Do centrum można dojechać taksówką, opłatą za przejazd w wysokości do 100 euro lub zwykłym autobusem linii Flybus, który odjeżdża bezpośrednio z prawego wyjścia z lotniska. Można dojechać do dworca autobusowego, do większości dużych i średnich hoteli. Opłata wynosi 15 euro do dworca autobusowego i 20 euro do hotelu.

Po przybyciu na przystanek autobusowy pasażerowie, dla których jest to ostatni przystanek, wysiadają, a turyści, którzy muszą dotrzeć do hotelu, są przewożeni do małych autobusów. Przyprowadzają podróżnych do miejsca ich tymczasowego pobytu.