Włosy, pomalowane na wszystkie kolory tęczy, od dawna nie były zaskoczeniem. Ale są odcienie, które zdołały wygrać pozycje trendów w świecie mody. Fioletowy kolor włosów jest jednym z nich. Pierwszą gwiazdą, która zdecydowała się na taki kolor, była Kelly Osbourne. Początkowo eksperci od urody bezlitośnie krytykowali nowy wizerunek gwiazdy, ale inni celebryty dostrzegli ten trend. Nicole Richie opublikowała na zdjęciach w sieci społecznej jasne fioletowe włosy, które jednak okazały się fałszywe. Jednak kilka dni później dziewczyna o fioletowych włosach pokazała publicznie swój nowy wygląd. Potem mogliśmy obejrzeć zmiany Island Baldwin, Katy Perry, Rihanna . Ogólnie rzecz biorąc, trend mody został podniesiony i dziś stał się własnością wszystkich dziewcząt na świecie, które nie boją się odważnych eksperymentów.

Fioletowe włosy 1Fioletowe włosy 2Fioletowe włosy 3

Kim są fioletowe włosy?

Fioletowe włosy wyglądają świeżo i ultranowoczesnie. Kolorowanie w tym kolorze nie jest już uważane za przywilej kobiet fanek. Styl emo . Fioletowy odcień włosów pozwala dziewczętom z konserwatywnymi poglądami na wprowadzanie w ich życie cienia kreatywności. Osobliwością tego koloru jest to, że dzięki dużej ilości odcieni możesz wybrać ten, który będzie idealnie pasował do Twojego koloru.

Jeśli naturalny kolor włosów jest czarny lub ciemny kasztan, ciemne fioletowe, a nawet czarno-fioletowe włosy będą w doskonałej harmonii ze skórą i kolorem oczu. Te głębokie kolory pozwalają wizualnie zwiększyć objętość włosów. Jeśli twoje włosy mają ciepły odcień, nie spiesz się, aby eksperymentować z pełnym wybarwieniem. Fioletowe zabarwienie, fioletowe końcówki włosów lub barwienie z ombre wraz z przejściem do ciemnofioletowego - od tego zacząć.

Blondynki i jasnobrązowe kobiety stylistów zaleca się eksperymentować z lawendowymi odcieniami. Zapewniamy fascynujący i niezwykły obraz. Inna opcja - barwienie wielokolorowe z przewagą fioletowych pasm. Ale konieczne jest malowanie pasm tylko w salonie, ponieważ jest to praktycznie niemożliwe, aby wykonać to jakościowo w domu i bez pewnych umiejętności.

Chcesz stworzyć futurystyczny obraz? Następnie rozjaśnij pasma w kilku odcieniach i barw je w jasnopurpurowym kolorze. I nie zapomnij o makijażu! Fioletowe włosy doskonale współgrają z fioletowymi odcieniami i pomadkami w zimnych odcieniach. Jeśli twoje włosy są fioletowo-różowe, makijaż można zrobić w ciepłych kolorach, ale istnieje ryzyko przekształcenia obrazu w słodko-słodki.

Zalecenia stylistów

Użycie fioletowej farby wiąże się z pewnymi niuansami. Jeśli jesteś właścicielem ciemnych włosów, wszystkie odcienie fioletu będą na nich wyglądać niesamowicie. Odcień staje się nasycony, głęboki. Jeśli włosy naturalne są blond, to w wyniku barwienia może pojawić się nadmierna jasność i intensywność tonu. Ponadto płótno może plamić nierównomiernie, z powodu możliwego uszkodzenia włosów. Dlatego barwienie domowe farbami fioletowymi jest niedopuszczalne. Lepiej jest zwrócić się do mistrza, niż wypić środek uspokajający, widząc wynik swoich własnych prac w lustrze.

Jeśli chcesz stonować poszczególne pasma, zamiast farbować całe płótno, styliści zalecają najpierw podświetlenie, a następnie farbowanie włosów na fioletowo. Gra w ciemno fioletowe i jasnofioletowe pasma wygląda imponująco i stylowo. I upewnij się, że po procedurze barwienia, użyj środków, ustalając wynik, ponieważ fioletowa farba nie różni się trwałością.

Fioletowe włosy 4Fioletowe włosy 5Fioletowe włosy 6
Fioletowe włosy 7Fioletowe włosy 8Fioletowe włosy 9
Fioletowe włosy 10Fioletowe włosy 11Fioletowe włosy 12