Helmut Lang to znana marka odzieżowa, która od czterdziestu lat istnieje w świecie haute couture. Chociaż działalność tej marki nie zawsze szła dobrze, obecnie marka ma niesamowitą liczbę fanów na całym świecie i przynosi ogromne zyski właścicielom swoich akcji.

Historia marki

Założyciel tej marki, austriacki projektant mody Helmut Lang, od najmłodszych lat lubił tworzyć oryginalne ubrania dla siebie i swojej rodziny. Mając zaledwie 21 lat, młody człowiek zdołał otworzyć własne studio mody w Wiedniu w 1977 roku, choć nie miał specjalnej formacji.

Nieco później, pierwszy sklep został otwarty w stolicy Austrii, która stała się niezwykle popularna wśród wiedeńczyków w ciągu roku. Tymczasem sława na temat produktów tej marki przez dłuższy czas nie wychodziła poza Austrię. Po raz pierwszy kolekcja odzieży damskiej pod marką Helmut Lang została zaprezentowana publiczności w Paryżu w 1986 roku.

Następnie rozszerzono asortyment produktów tej marki - modele męskie, obuwie i akcesoria autorskie zostały dodane do odzieży dla kobiet. Mimo że marka radziła sobie całkiem nieźle, w 1999 r. Helmut sprzedał połowę swoich udziałów znanej firmie. Prada . Po 5 latach opuścił swoje stanowisko i całkowicie przekazał wodze władzy rządowi swojej grupy Prady.

Ta akcja prawie doprowadziła do upadku marki Helmut Lang, ale w 2006 roku została kupiona przez japońską firmę Link Theory Holdings. Od tego momentu dyrektorzy kreatywni nowej firmy stali się małżonkami Michael i Nicol Colosse, którzy przez długi czas kontynuowali tradycje Helmuta Langa i byli w stanie tchnąć nowe życie w jego produkty.

Produkty Helmut Lang

Wszystkie produkty marki Helmut Lang charakteryzują się niewiarygodną prostotą, rygorem i minimalizmem. W ubraniach dla kobiet i mężczyzn tego producenta przeważają produkty jednokolorowe w kolorach czarnym i białym, a większość obuwia wykonywana jest na płaskiej podeszwie lub na stabilnych obcasach kwadratowych.

Estetyka projektanta rozprzestrzeniła się także w świecie perfumeryjnym. W 2000 r. Marka Helmut Lang wprowadziła na rynek unikalne perfumy Eau de Parfum dla kobiet, a zaraz po nich Eau de Cologne dla mężczyzn. Nieco później pojawiły się 2 kolejne odmiany - Velviona dla kobiet i Cuiron dla mężczyzn. Gdy Helmut Lang opuścił świat mody, zaprzestano wydawania wszystkich smaków, jednak w 2014 roku ponownie zobaczyli światło, zachowując oryginalne formuły.

helmut lang1helmut lang2helmut lang3
helmut lang4helmut lang5helmut lang6
helmut lang7helmut lang8helmut lang9