Tysiące firm na całym świecie produkuje wyroby tekstylne, ale niewiele z nich może pochwalić się półwiecznym doświadczeniem w tej dziedzinie. Norweska marka Helly Hansen jest jedną z takich firm. Została założona w 1877 roku przez Helly Hansen i jego małżonkę Maren Margaret. Hansen doskonale wiedział, jakie cechy powinna mieć odzież zaprojektowana do noszenia w ekstremalnych warunkach, ponieważ był kapitanem przez długi czas. Innowacje i technologie wprowadzone do produkcji doprowadziły do ​​tego, że ubrania Helly Hansen stały się niezwykle popularne wśród żeglarzy, rybaków lubiących żeglarstwo i narciarstwo. W ciągu pierwszych pięciu lat pracy Hansen zdołał sprzedać ponad dziesięć tysięcy sztuk produkcji. Już w 1878 roku firma zdobyła dyplom za wybitny sukces na wystawie Paris Expo. Od tego czasu Helly Hansen wyspecjalizowała się w południowo-zachodnich krajach, skuterach śnieżnych i kurtkach zaczęto eksportować do krajów europejskich. Produkty norweskiej marki były pierwotnie przeznaczone do przetrwania i ratowania w trudnych warunkach. Dzisiaj następcy rodzinnej firmy Hansen znacznie rozszerzyli asortyment. Helly Hansen produkuje buty codziennie i odzieży wierzchniej, która jest wysokiej jakości i funkcjonalna.

Ubrania w ekstremalnych warunkach

Bardzo łatwo jest wyjaśnić sukces Helly Hansen. Ubrania produkowane przez firmę są niezwykle praktyczne i trwałe. Jeśli pierwsza flota Helly Hansen została zaimpregnowana olejem lnianym, który nie wchłonął wilgoci, nowoczesne modele z właściwościami hydrofobowymi są rewolucją w świecie tkanin! Pod koniec XX wieku technologowie Helly Hansen stworzyli specjalną powłokę 3-warstwową, aw 1949 r. - najcieńsze PVC Heloxa. Dzięki wprowadzeniu tych technologii zniknęła potrzeba impregnowania górnej warstwy odzieży olejem! Niewidoczna warstwa lnu wszywana w kurtkę, płaszcz, park lub płaszcz przeciwdeszczowy Helly Hansen sprawiała, że ​​ubranie zewnętrzne było nieodporne na przenikliwy wiatr, zalewający deszcz i śnieg.

Kolejnym odkryciem w świecie tekstyliów i produkcji odzieży specjalistycznej był wynalazek wełny włóknistej. Materiał ten służył jako nowa warstwa izolacyjna, która zapewniała ciepłą odzież na odzież wierzchnią. Ponadto wełna drzewna znacznie zmniejszyła wagę kurtek i wiatrówek. Pracownicy wiodących globalnych firm zajmujących się ekstremalnymi miejscami pracy docenili odzież Helly Hansen.

Ubrania dla życia i sportu

Wprowadzenie w 1980 r. Technologii Helly Tech znacznie rozszerzyło grono widzów Helly Hansen. Od tego momentu ubrania stały się lekkie, oddychające, wodoodporne i piękne. Ci, którzy interesują się sportem i prowadzą aktywny tryb życia, pospieszyli, aby nabyć to stylowe ubranie. Kilka lat później został wybrany przez miejskich dandysów. Męskie kurtki stały się pionierami. Pomimo tego, że były dość trudne, mody północnych regionów Wielkiej Brytanii spieszyły się, aby uzyskać praktyczne nowe ubrania. Nieco później pojawiły się modne wiatrówki Helly Hansen, które zapewniły markę nieograniczoną miłość do mas.

Produkty norweskiej firmy dawno temu pozbyły się wąskiej specjalizacji, jak było wcześniej. Zastosowanie technologii hydrofilowych i mikroporowatych - czy to jest powód sukcesu? Dziś oprócz odzieży wierzchniej firma Helly Hansen produkuje buty trampki , buty, które pozostają tak silne, jak ich "poprzednicy", wyprodukowane w ubiegłym wieku dla tych, którzy żyli na granicy szalejących żywiołów i woli zwycięstwa.

Helly Hansen 1Helly Hansen 2Helly Hansen 3
Helly Hansen 4Helly hansen 5Helly Hansen 6
Helly Hansen 7Helly Hansen 8Helly Hansen 9