Tłumaczenie haute couture dosłownie brzmi jak "wysokie szycie". W rzeczywistości, to zdanie odnosi się do rzeczy wysokiej jakości haute couture, stworzonych przez wiodących projektantów i domy mody. Odzież Haute couture - jest w rzeczywistości wyjątkowymi modelami, często wydanymi w jednym egzemplarzu.

Haute couture autorstwa Elie Saab

Elie Saab - znany, bardzo utalentowany i kreatywny projektant, który od dawna ma hollywoodzkich przedstawicieli. Jego kolekcje są zawsze nieoczekiwane i piękne, wyrafinowane i eleganckie. Ubrania z Elie Saab - piosenka dla kobiecego wdzięku. Ostatni pokaz na Paris High Fashion Week nie był wyjątkiem, a także przerobił się na wspaniały program. Kolekcja haute couture wiosna-lato 2015 to przede wszystkim wspaniałe sukienki, które pozwalają zanurzyć się w bajecznym kraju z tajemniczym lasem, delikatnymi wróżkami i uroczymi nimfami. Białe, kremowe, różowe, beżowe długie i krótkie sukienki szyte są z ażurowych, koronkowych jasnych tkanin, udekorowanych kwiatami, błyskami, kamieniami, szklanymi koralikami. Wszystkie różnią się cięciem asymetrycznym lub kaskadowym. Imponujące wspaniałe czarne sukienki. Suknie ślubne haute couture Elie Saab mogą zachwycić nawet najbardziej wymagającą pannę młodą - wyglądają jak lekka, nieważka chmura.

Haute couture Valentino

Dom mody Valentino znany również z niezwykłych, oryginalnych rzeczy. Projektanci Maria Grazia Kyuri i Pierre Paolo Piccioli organizują dla każdej kobiety prawdziwe święto, przedstawiając ich stylowe, zaktualizowane kolekcje. Wiosenno-letnia kolekcja Valentino odzwierciedla etniczne motywy współczesnej mody. Na wystawie można było zobaczyć wariacje na temat narodowego stroju Słowian i stroju historycznego. Sundresses, kamizelki stały się niezwykle jasne i piękne dzięki oszałamiającemu haftowi i użyciu szycia.

Przedstawiono także delikatne, półprzezroczyste sukienki z haute couture, jakby wyciągnięte z ubrań pięknych nimf.

Haute couture Chanel

Chanel - standard w świecie mody, który stał się taki w XIX wieku. Ta nazwa jest nie tylko głośna, ale także wiele znaczy. Chanel kieruje się zasadą luksusowej prostoty - niestrudzony twórca tego Domu Mody dążył do tego.

Pokaz kolekcji wiosennej przerodził się w spektakl - zimą, w zimny, śpiący ogród przyszła piękna wiosna. Wszędzie kwitły kwiaty - na sukienkach, bluzkach, czapkach, płaszczach. Hafty, objętościowe kompozycje dekoracyjne, rękawy do zaciągania się są aktywnie wykorzystywane w "ciepłej" kolekcji. Kolory ubrań są zróżnicowane - kolekcja prezentuje zarówno surowe kolory klasyczne, jak i lśniące spódnice, różowe sukienki, niebieskie spodnie. Torby haute couture Chanel na wiosnę również zasługują na uwagę:

  • Ciekawym modelem jest mała monofoniczna torebka na łańcuszku z zabawnym napisem lub stwierdzeniem wzywającym do zatrzymania walki;
  • Sprzęgła w tej kolekcji są podobne do tabletów, wiele modeli zostało pokazanych w gamie złota;
  • ażurowe i perforowane torebki, udekorowane kwiatami, doskonale uzupełniają letnie obrazy;
  • Z wystroju firma firmy Chanel korzystała z prostych rzeczy - sznurówek, warkoczy, aplikacji, dzięki czemu można ozdobić swoją, nawet jeśli nie jest to torba shanel.

Haute couture dior

Dior znany jest z wykorzystywania dziedzictwa przeszłości w tworzeniu swoich kolekcji, ale nie zapomina o przyszłości. Tak więc w przeddzień wiosny 2015 r. Marka zaproponowała, że ​​wyruszy w ekscytującą podróż w czasie. Najwyraźniej projektanci Dior nie mniej niż kobiety brakowało wiosny. Zaproponowali swym wielbicielom kombinezony, otwarte sukienki z obfitością kwiecistych dekoracji. Haft, haft, cekiny, nadruk - wszystko to jest używane w modelach pastelowych, spokojnych kolorów.

haute couture1haute couture2haute couture3
haute couture4haute couture5haute couture6
haute couture7haute couture8haute couture9