Od 2002 roku żaden czerwony dywan nie może obejść się bez gwiazd, ubrany w sukienki słynnego projektanta libańskiego Elie Saab , które przez stosunkowo krótki czas zdołały zdobyć miłość kobiet z całego świata dzięki swoim luksusowym, niepowtarzalnym strojom.

Historia marki Elie Saab

Eli Saab urodził się w Libanie. Od dzieciństwa lubił modę i nauczył się szyć, ale uzyskanie naprawdę poważnej wiedzy w tej dziedzinie i rozwijanie talentu w ojczystym kraju było trudne, więc w wieku 18 lat młody mężczyzna przeprowadził się do Paryża, gdzie doskonalił swoje umiejętności do perfekcji. Jednak wtedy początkujący projektant powraca do swojej ojczyzny i tutaj otwiera swoje pierwsze atelier.

Światowa sława przychodzi do projektantów i wieczorowych sukni Elie Saab w 2002 roku, kiedy aktorka Halle Berry pojawia się w jego sukience na Oscara. Z pewnością jeszcze przez długi czas nie mogli zapomnieć tego modnego arcydzieła w kolorze wina burgundzkiego z pełną tafty spódnicą i bogatymi draperiami. W przeciwieństwie do ciężkiej spódnicy, szczyt sukienki z półprzezroczystej siatki z kwiatowym haftem wyglądał wyjątkowo nietypowo. Ta sukienka jest nadal uważana za jedną z najbardziej szczerych i seksownych w historii Oscara. Również w tej sukience Holly berry poznała swój triumf - w 2002 roku została pierwszą czarną aktorką w historii, która otrzymała statuetkę Oskara.

Od tego czasu dom mody Elie Saab nieustannie się rozwija i co roku prezentuje nam nowe kolekcje sukien wieczorowych. Nie tak dawno temu projektant świętował swoje 50. urodziny. Nadal tworzy i zachwyca nas swoimi modnymi pomysłami.

Suknie wieczorowe El Saab

Zdjęcia sukienek z pokazów mody El (Eli) Saab pokazują nam główne cechy, które są nieodłącznym elementem tego projektanta mody. Jego wieczorowe sukienki zawsze są zdecydowanie kobiece i eleganckie, nie mają wulgarnych ani krzykliwych szczegółów. Libański projektant mody najczęściej preferuje hafty do drukowania na tkaninach, długość maxi do krótszych modeli, szlachetne cienkie tkaniny do nowoczesnych próbek z branży tekstylnej. Możemy zobaczyć wiele sukienek z bogatymi zasłonami, pięknie podkreślających kobiece formy, ręcznie haftowany, dużo cekinów, koralików i koronek, długie szlufki i kobiece sylwetki, sukienki z delikatnych pastelowych lub, wręcz przeciwnie, bogate odcienie i odcienie.

Wieczorne toalety sławnego projektanta mody są wybierane przez wiele celebrytów. Oprócz wspomnianych wcześniej strojów dla Halle Berry, sława projektanta została również wydana przez takie hollywoodzkie piękności jak Gwyneth Paltrow i Dita Von Teese. W prawie każdej kolekcji zdjęć z głośnych wydarzeń widzimy sukienki Elie Saab. Królowa r'n'b Beyonce niejednokrotnie wybrała wieczorowe sukienki dla tego projektanta na czerwony dywan, ale jej ulubioną suknią, według samej piosenkarki, była bladoniebieska sukienka na podłodze syrenowej sylwetki, ozdobiona licznymi haftami, koralikami i kokardką na staniku. Piosenkarka pojawiła się w tym stroju na premierze filmu "Dreamgirls" w 2006 roku. Inna słynna diva Rihanna pojawiła się na czerwonym dywanie "Grammy" w 2010 roku w śnieżnobiałej sukni, ozdobionej wysokim kołnierzem i piórami w górnej części oraz spódnicą z przepięknymi draperiami, które podkreślają biodra piosenkarza.

Królewscy krewni często kupują wieczorowe sukienki od libańskiego projektanta. Tak więc królowa Jordanii Rania, księżna Luksemburg Stephanie de Lannoy, Księżna Monako Charlotte Casiraghi, wielokrotnie deklarowała swoją miłość do ubrania od tego projektanta.

Sukienki od Elie Saab są świetne dla bohaterek w filmach. Przypomnijmy przynajmniej piękne, bladoniebieskie arcydzieło z szyfonu haftowane koralikami i szklanymi koralikami, które Blair Waldorf, bohaterka słynnego serialu "Gossip Girl", założyła swój ślub.

Sukienki Elie Saab 1Sukienki Elie Saab 2Elie Saab 3 Sukienki
Sukienki dla Elie Saab 4Elie Saab 5 SukienkiElie Saab 6 Sukienki
Sukienki dla Elie Saab 7Elie Saab 8 sukienekSukienki dla Elie Saab 9