Wymieniając nazwę tej marki, pojawiają się natychmiastowe skojarzenia z obcisłymi bandażami, które podkreślają uwodzicielską formę kobiecą. Legendarny Francuz Herve Leroux, który w 1985 roku założył własną markę, nie mógł sobie nawet wyobrazić, że kilka dziesięcioleci później najsłynniejsze kobiety świata będą chodzić w strojach stworzonych przez jego dłonie. Bandaże, spódnice i gorsety Herve Leger, które stanowią sylwetkę, są nadal aktualne, chociaż Herve Leroux od dawna był na emeryturze, dając prawo do zarządzania domem mody Maxowi Azrii.

Herve Leger 1Herve Leger 2Herve Leger 3
Herve Leger 4Herve Leger 5Herve Leger 6
Ścieżka do sukcesu

Kariera wybitnego projektanta rozpoczęła się od salonu piękności, w którym pracował jako fryzjer. Dwa lata później Herve postanowił rozpocząć szycie nakryć damskich na podstawie prac Elsy Schiaparelli. Paryżanie docenili stylowe czapki, a już w 1980 roku został zaproszony do zespołu domu mody Fendi. Nieco później, w 1983 roku, projektant podpisał umowę o współpracy z marką Chanel. Sukces zainspirował Herve do stworzenia własnej marki, aw 1985 r. Dwudziestoośmioletni projektant zaprezentował swoją pierwszą kolekcję odzieży damskiej.

Minęły cztery lata. Atelier, otwarty Leroux w Paryżu, był popularny, a projektant nadal współpracował Karl Lagerfeld , promując markę Chloe. Ale nie chciał zatrzymać się na tym, co osiągnął. Marzył o stworzeniu rewolucyjnego, nowego, zapadającego w pamięć i szokującego wizerunku kobiety, który mógłby uzupełnić pokaz nadchodzącej kolekcji. Myśląc o tym, Leroux mimowolnie owinął kawałek materiału wokół plastikowego manekina, zamieniając go w mumię. Strój bandaża Herve Leger, który umieścił ostatni punkt w pokazie mody, który widział świat w 1989 roku, stał się apoteozą tej opowieści.

W 1999 r. Marka Herve Leger stała się własnością amerykańskiej firmy BCBG Max Azria Group. Dyrektor kreatywny Jerome Dreyfuss stwierdził, że bandażowe stroje, kostiumy i stroje kąpielowe Herve Leger są bez znaczenia i przez jakiś czas zniknęły z wybiegów mody. Drugie życie tego seksownego stroju zaprezentował Max Azria, który kierował firmą w 2007 roku. Dziś to on jest na czele seksualnego przesłania dla kobiet całego świata, kontynuując przekładanie pomysłów Lery na rzeczywistość. Aby stworzyć opatrunek, projektant używa elastycznej elastycznej tkaniny, pociętej w cienkie paski. Niektóre modele są wykonane z wełny lub jedwabiu z dodatkiem Lurex, elastanu lub lycry. Nawiasem mówiąc, marka otrzymała nową nazwę. Od 2007 roku nazywa się Herve Leger Max Azria.

Linia perfumeryjna

Sukces kolekcji damskiej marki odzieży Herve Leger zainspirował Max Azria do stworzenia linii perfum. Debiutancką nowością marki był zapach Herve Leger. Perfumy kwiatowe z nutami orientalnymi natychmiast przyciągnęły uwagę. Herve Leger Ete, Herve Leger Femme, Intryga Herve Leger, Intryga Herve Leger, które są dziś bardzo poszukiwane, ukazały się nieco później.

Herve Leger 7Herve Leger 8Herve Leger 9

Dziś wśród fanów marki Herve Leger są takie gwiazdy światowego show biznesu jak Miranda Kerr, Dutzen Creuse, Cindy Crawford, Kim Kardyashian, Alessandra Ambrosio, Bernadette Peters, Diana Krueger, Niki Minaj, Tika Sumpter, Taylor Swift, Dita Von Teese i wiele innych. Sukienki, spódnice, garnitury i gorsety z bandażem, stworzone przez projektantów amerykańskiej marki Herve Leger, nigdy nie wychodzą z mody, ponieważ podkreślają piękno kobiecego ciała, pozwalając ich uroczym właścicielom pływać w chwale czerwonych ścieżek i pod światło!

Herve Leger 10Herve Leger 11Herve Leger 12
Herve Leger 13Herve Leger 14Herve Leger 15
Herve Leger 16Herve Leger 17Herve Leger 18