Historia słynnego domu mody Lanvin rozpoczyna się od butiku z małym kapeluszem, otwartego w Paryżu w 1890 roku. Jego gospodyni, Zhanna Lanvin, była niezwykłą kobietą i bardzo utalentowaną projektantką mody, która mogła łączyć swobodne rozmowy z małym biznesem w tym czasie, ale własnym biznesem. Nakrycie głowy stworzone przez tę piękną kobietę było wspaniałe, ale nie chciała przestać tego, co osiągnęła

.

Po pewnym czasie Jeanne Lanvin zaczęła tworzyć stylowe ubrania dla kobiet zarówno dla dorosłych, jak i dla małych fashionistek. Warto zauważyć, że to ona jako pierwsza dzieliła odzież z wiekiem - modele dla dzieci były dokładnie kopiowane przez dorosłych.

Ale po raz pierwszy osiągnęła sukces w 1913 roku, kiedy długie, lekkie, przewiewne sukienki Lanvin weszła moda. Od samego początku do dnia dzisiejszego znakiem firmowym domu mody jest połączenie koralowej biżuterii i umiejętnego haftu o delikatnych kwiatowych odcieniach. Takie połączenie często można zobaczyć na doskonałych sukienkach Lanvin.

Już w 1925 roku w pracowni Żanna Lanvin pracował ponad 800 pracowników. W 1926 roku przedstawiła pierwszą linię odzieży męskiej, a następnie, nawiasem mówiąc, pierwsze perfumy Lanvin.

Dziś Lanvin Fashion House jest dobrze znany na całym świecie i uważany jest za wzór francuskiego luksusu zarówno w zakresie odzieży i perfum, obuwia, akcesoriów.

Biżuteria Lanvin

Marka Lanvin wyróżnia się od swoich kolegów w modnym "sklepie", przede wszystkim odwaga podejmowania decyzji w zakresie wyboru akcesoriów, a same akcesoria przewyższają wszelkie wyobrażalne oczekiwania fanów w każdym sezonie.

Albert Elbaz, dyrektor kreatywny marki Lanvin, uważa, że ​​pożądanie każdej kobiety powinno się spełnić, ponieważ wszyscy, bez wyjątku, płeć piękna jest naprawdę godny, by być gwiazdami, aby przyciągnąć uwagę ludzi wokół nich. Aby spełnić każde pragnienie kobiet, projektant tworzy te niezwykle piękne i eleganckie kreacje, łącząc bogatą paletę kwiatów z różnorodnymi elementami dekoracyjnymi, prezentując uniwersalną kolekcję biżuterii z domu mody Lanvin. Miejsce w nich znajduje nie tylko ulubione akcesoria młodych dziewcząt, które mają bogatą kolorystykę i abstrakcyjne kształty, ale także większe, bardziej masywne opcje, które są szczególnie atrakcyjne dla dojrzałych i eleganckich kobiet.

Kolekcje od Lanvin obejmują ogromny wybór biżuterii: od różnorodnych kolczyków, bransoletek i pierścionków po cenne naszyjniki i wisiorki. Wszystkie stanowią doskonały dodatek do głównego komponentu kreatywności domu mody - stylowych strojów Lanvin.

Lanvin Resort 2013

Niedawno Albertowi Elbazowi podobała się publiczność swoją nową kolekcją rejsów Lanvin 2013, zaprojektowaną na nadchodzący sezon wakacyjny. Projektant marki umiejętnie grał z wyczuciem koloru i formą strojów, która jednak już stała się wizytówką domu mody.

W nowej kolekcji były prezentowane jako codzienne stroje i rzeczy, które świetnie nadają się na zabawne ekscytujące przyjęcie. Kolekcja Lanvin wypełniona była naprzemiennie miękkimi, płynnymi strojami, wykonanymi z lekkich tkanin i ubranych w surowe formy rzeźbiarskie.

Głównymi materiałami użytymi w kolekcji były: skóra, tafta, jedwab, dzianina, dżersej, satyna, skóra metaliczna i wełna. I główne odcienie: czarny, biały, czerwony, żółty, zakurzony niebieski, koralowy, pomarańczowy i antyczny różowy.

Ze względu na niezwykłe połączenie klasycznych technik z ultranowoczesnymi elementami i całkiem tradycyjnymi sylwetkami z najnowszymi materiałami, nowa kolekcja Lanvin okazała się zaskakująco harmonijna i kompletna.

Kolekcję uzupełniły sandały z klinami, markowymi naszyjnikami i bransoletkami, a także buty na ogromnej platformie, okulary przeciwsłoneczne, szerokie skórzane pasy, zadaszenia z PCV i torby Lanvin z miejscowej lakierowanej skóry w tym sezonie.

Dom mody Lanvin jest dziś symbolem francuskiej elegancji i szyku, uznawanym na całym świecie. A każda rzecz wydana pod tą etykietą jest kolejnym dowodem nienagannego smaku.

Lanvin 1Lanvin 2Lanvin 3
Lanvin 4Lanvin 5Lanvin 6
Lanvin 7Lanvin 8Lanvin 9