Justin Trudeau słynie z oryginalności i prostoty. Komunikuje się swobodnie z innymi obywatelami, jest aktywnym użytkownikiem sieci społecznościowych i często zaskakuje swoimi jasnymi i niejednoznacznymi obrazami i zabawnymi detalami garderoby. Podczas jednego z występów w Davos na forum ekonomicznym Trudeau widziano w fioletowych skarpetkach z nietypowym nadrukiem w postaci kreskówkowych żółtych kaczek.

Ale niedawna wizyta premiera z rodziną w Indiach naznaczona była nadmierną chęcią przyłączenia się do narodowego koloru i zwyczajów tego kraju.

Они вышли из самолета и публика обомлела

Stroje Trudeau, które zostały zmienione trzy razy w całym okresie ich pobytu w Indiach, uznano za mało nieodpowiednie, a nawet Indianie zauważyli, że Premier nieco przesadził z tym obrazem. Prasa natychmiast nazwał strój Trudeau "godnym Maharajy", ale krytycy uważali, że premier przesadził z dyplomatyczną krytyką, a nawet oskarżył go o bycie pobłażliwym wobec kultury Indii. Indyjskie media nazywały premierowe stroje "zbyt indyjskie, nawet dla Indian".

Это вам не Болливуд Więc nie ubieraj się nawet w Bollywood

Były szef ministerstwa Kaszmiru Omar Abdullah opublikował post na swoim Twitterze, gdzie skomentował kilka zdjęć premiera z rodziną:

"Myślę, że całe to planowane piękno jest wciąż trochę za dużo. Indianie nie noszą takich ubrań każdego dnia, nawet w Bollywood! "

Indyjscy internauci również nie odstąpili na bok i napisali kilka recenzji na temat wizerunku kanadyjskiej premiery, a także skomentowali wideo Trudeau tańczącego do dźwięków krajowych bębnów:

"Musi donieść, że w Indiach nie żyją tak, jakby byli w pobliżu strzelaniny w Bollywood."
Джастин Трюдо с семьей в Индии Czytaj także
  • Justin Trudeau z łatwością może konkurować z Jamiem Dornanem!
  • Kate Middleton i Prince William Podróżując po Kanadzie: Dzień drugi
  • Książę William i Kate Middleton przybyli z oficjalną wizytą do Kanady wraz z dziećmi
"To bardziej jak pragnienie bycia gwiazdą rocka". Nie jak zaangażowanie w wielokulturowość. "