Ziemniak, który jest najczęstszym gościem na każdym stole, jest dobry, ponieważ możesz ugotować z niego wiele różnych potraw, więc nigdy nie zawraca sobie głowy. Dodatkowym plusem dań z ziemniaków jest to, że są przygotowywane dość łatwo i szybko, a jednocześnie okazują się apetyczne i satysfakcjonujące.

Tak więc, jeśli potrzebujesz świeżych pomysłów na gotowanie ziemniaków, podzielimy się nimi i powiemy ci, jak gotować ziemniaki z harmonijką w piekarniku z różnymi nadzieniami. To danie może być zarówno głównym, jak i doskonałym przystawką dla mięsa lub ryb. Latem sałatka ze świeżych warzyw jest dla niego idealna.

Ziemniaki z bekonem

Jeśli czekasz na gości lub po prostu chcesz gotować obiad w pośpiechu, proponujemy ci przepis na akordeon z ziemniaków w piekarniku z bekonem.

Składniki:

 • ziemniaki - 6 szt .;
 • boczek lub smalec - 150 g;
 • koperek - pęczek;
 • czarny pieprz mielony.

Gotowanie

Najpierw musisz wybrać ziemniaka. Aby wszystko dobrze się ułożyło, musi być długie i grube. Myjemy go i obieramy. Następnie wykonujemy nacięcia po jednej stronie ziemniaka co 5-7 mm, ale upewnij się, że nie przecinamy go całkowicie.

Bekon lub smalec pokroić na małe kawałki i wkleić w kawałki ziemniaków, pieprz. Po prostu nie solimy ziemniaków, ponieważ podczas pieczenia, boczku lub smalcu wydzielają się same sole i może okazać się, że jest za dużo.

Weź folię spożywczą i zawiń każdy ziemniak w osobną część. Piec jest podgrzewany do 190 stopni i wysyłamy do niego ziemniaki przez 30-35 minut. Następnie wyjmujemy ziemniaki, rozkładamy folię i pieczemy kolejne 7-10 minut. Posiekaj zieleniny i posyp każdego ziemniaka podczas serwowania.

Harmonijka ziemniaczana z grzybami

Jeśli lubisz klasyczne połączenie ziemniaków i grzybów i masz trochę czasu, to harmonijka ziemniaczana pieczona z pieczarkami i zielenią będzie pasować do Twojego gustu.

Składniki:

 • ziemniaki - 5-6 sztuk;
 • koperek, pietruszka - w jednej pęczku;
 • pieczarki - 300 g;
 • sól, pieprz.

Gotowanie

Jeśli ziemniaki są młode, nie powinny być czyszczone, jeśli są stare, należy je usunąć. Moje ziemniaki, pokroić grzyby na małe kawałki, też posiekać warzywa. Wymieszaj grzyby i warzywa, dodaj trochę soli i pieprzu. W ziemniakach wykonujemy głębokie cięcia, w tej samej odległości od siebie. Następnie delikatnie przesuwając od siebie nacięte warstwy, wypełnij szczeliny między nimi mieszaniną grzybów i zieleni. Wymaga to cierpliwości i dokładności.

Gdy wykonasz tę procedurę ze wszystkimi ziemniakami, umieść je na blaszce do pieczenia pokrytej folią, skropcie oliwą lub olejem roślinnym, przykryj folią na górze i wyślij piekarnik do piekarnika na 30 minut w temperaturze 200 stopni. Gdy czas minie, usuń górną folię i odłóż ziemniaki z powrotem do piekarnika, aż się zrumieni.

Ziemniaki serowe

Dla tych, którzy nie są obojętni na połączenie ziemniaków i sera, przygotowaliśmy przepis na to, jak przyrządzić ziemniaki z akordeonem w piecu z serem.

Składniki:

 • ziemniaki - 12 szt .;
 • twardy ser - 36 kromek;
 • masło - 100 g;
 • sól, pieprz.
Ziemniaki z bekonem

Gotowanie

Lepiej wybrać ziemniaka o jednym rozmiarze (wtedy będzie on równomiernie ugotowany). Wybrane bulwy umyć i obrać. Następnie wykonaj szczeliny w tej samej odległości od siebie. Masło masło pokroić plastry, takie jak ser, i wstawić w szczelinach jeden kawałek sera, a następnie kawałek masła. Gdy cały ziemniak jest gotowy, owinąć każdą bulwę w oddzielny kawałek folii i ustawić w piekarniku na 180 stopni na 40 minut. Gdy upłynie czas, otwórz folię i wyślij ziemniaki do piekarnika na kolejne 5-10 minut, aby pokryć je złotą skórką. Wyciągamy foliowe ziemniaki, rozprowadzamy na talerzu i posypujemy posiekaną zieleniną.