Wcześniej tylko biały chleb był pieczony w Rosji. Prosphors, dywaniki, klatki, bułki i inne pieczywo były wypiekane z najwyższej jakości mąki w piekarniach w kościołach. Ale chleb żytni pojawił się dopiero pod koniec XII wieku, ale bardzo zakochał się w Rosjanach. Taka miłość do chleba żytniego zawsze bardzo zaskakiwała Europejczyków i była uważana za wielką sztukę i tajemnicę, ponieważ recepta na jej przygotowanie była zawsze owijana tajemnicą. Dzisiaj, mimo dużej palety produktów piekarniczych na półkach sklepu, znalezienie naprawdę pysznego pieczywa nie jest takie proste. Nauczmy się kilku sekretów z tobą, jak upiec chleb w piekarniku. Dlaczego w piekarniku? Ponieważ człowiek w mieście prawie nie ma pieca w domu, aby mógł przygotować smaczny chleb w domu, będzie potrzebował zwykłego pieca.

Spójrzmy na przepis na gotowanie białego i żytniego domowego pieczywa, pieczonego w piekarniku.

Przepis na biały chleb w piekarniku

Składniki:

 • mąka pszenna najwyższej jakości - 3 sztuki;
 • suche drożdże - 3 g;
 • sól - 1, 5 łyżeczek;
 • woda - 350 ml;
 • Kasza manna i mąka - do krojenia ciasta.

Gotowanie

Jak upiec chleb w piekarniku? Aby ciasto dobrze pasowało, musi stać przez co najmniej 12 godzin, najlepiej więc zagnieść je na noc. Weź głęboki rondel i wymieszaj mąkę, drożdże i sól. Wszystko dokładnie wymieszaj. Następnie delikatnie wlej ciepłą wodę i dobrze wymieszaj, aby uniknąć grudek. Innymi słowy, konieczne jest zapewnienie, że mąka pochłania całą wodę. Następnego dnia, gdy ciasto jest dobrze zaparzane, przystąp do procesu pieczenia chleba.

Jak zrobić chleb w piekarniku? Zaczynamy od tego, że najpierw włączamy piekarnik na 230 ° i pozostawiamy do ogrzania. Natychmiast umieszczamy pustą formę z pokrywką, w której nasz chleb zostanie upieczony później. Jeśli nie masz formularza, możesz użyć zwykłej patelni. Tak więc, wlej dużo mąki na deskę do krojenia i włóż w nią nasze płynne i lepkie ciasto. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się, posyp go na wierzch i po bokach mąką i dobrze ugniataj. Następnie delikatnie przenieść ciasto do ogrzanej formy lub patelni, przykryć pokrywką i ustawić w nagrzanym piekarniku. Po 30 minutach zdejmij pokrywkę i upiecz chleb przez kolejne 20 minut. Gotowy biały chleb powinien okazać się bujny iz rumianą apetyczną skórką.

Jak ugotować chleb żytni w piekarniku?

Składniki:

 • mąka żytnia najwyższej jakości - 3 sztuki;
 • mąka pszenna - 3 łyżki stołowe;
 • cukier - 1 łyżka. łyżka;
 • suche drożdże - 2 łyżki. łyżki;
 • woda - 3 przedmioty;
 • sól - 1 łyżka. łyżka;
 • olej roślinny - 1 łyżka. łyżka;
 • kminek - do smaku.

Gotowanie

Rozważmy z Tobą przepis na szybki chleb w piekarniku. Na początek zróbmy napar. jak upiec chleb w piekarniku Aby to zrobić, weź ciepłą wodę, wlej do rondla i dodaj cukier, drożdże. Wszystko dobrze wymieszaj i pozostaw pianę. W innym pojemniku wymieszaj dwa rodzaje mąki, kminek i sól. Delikatnie wlej mąkę do mąki i mieszaj, aż powstanie miękkie ciasto. Następnie pokrywamy go ręcznikiem i odstawiamy na godzinę w ciepłe miejsce. Gdy tylko powstanie nasze ciasto, podziel je na dwie części i włóż do wysmarowanej tłuszczem potrawy. Pozostawić na 2 godziny i tylko, następnie wysłać do dobrze rozgrzanego piekarnika przez 50 minut. Wyjmujemy gotowy chleb żytni i smarujemy go masłem lub mlekiem. Dodajemy piękno i pyszny aromat do chleba żytniego za pomocą nasion kminku. Aby się nie rozpadły, należy wcześniej dokładnie natłuścić chleb glazurą. Ciesz się posiłkiem!