W upalne lato ludzie próbują opuszczać duszne, kamienne domostwa, coraz częściej wybierając rzeki, wędrując, kupując pozwolenia dla południowych regionów nadmorskich. Właściciele domków letniskowych mają więcej możliwości komfortowego spędzania wakacji z dala od zakurzonej i hałaśliwej metropolii, ale starają się też spędzać czas często na zielonej trawie lub w ogrodzie, a nie w wiejskim domu. Zmienna pogoda nie zawsze pozwala na zaplanowanie wakacji, ale istnieje dogodne zakwaterowanie, które od dawna pomaga ludziom na zewnątrz altana wykonane z drewna. W tej niewielkiej, przytulnej konstrukcji, niespodziewane szkwały i podmuchy wiatru nie są straszne. Ponadto może, w przeciwieństwie do głównego domu, zainstalować w dowolnym miejscu na małym obszarze.

Wnętrze altanka lato wykonane z drewna

  1. Wiklina wiklinowa . Tego typu budynki można nie tylko zamówić, ale także zbudować samodzielnie. Materiał dla nich jest bardzo lekki i tani - winorośl, trzcina, orzechy laskowe, młoda osika. Wszelkie elastyczne gałązki można dostosować do pracy. Najpierw plac zabaw wyrównany, następnie pokryty żwirem lub zalany betonem. To prawda, że ​​miłośnicy stylu ekologicznego stają się jeszcze łatwiejsi, wystarczy zagęścić ziemię, aby stworzyć płaską podłogę z gliny. Oprócz drążków potrzebne są drążki do ramy, które są lepiej zabezpieczone środkami antyseptycznymi, aby struktura była trwalsza. Ponadto wykonuje się poziome wiązanie, a wolna przestrzeń między słupkami jest wypełniona kawałkami plecionych prętów. Takie dekoracyjne altany wykonane z drewna okazują się przewiewne, prawie nieważkie z wyglądu. Byłoby miło zaopatrzyć je w wiklinowe meble, kosze, komody i różne pamiątki z ręcznie robionych winorośli.
  2. Pawilony na domki wykonane z drewna w stylu maleńkiego domku myśliwskiego . Wyglądają świetnie okrągłe budynki o spiczastym dachu. Na kole w środku można ustawić ławki, pokryte skórami, a na środku postawić ruszt. To wnętrze najbardziej przypomina męską publiczność - zapalonych myśliwych i rybaków. Stawiają podobne pawilony z materiału silniejszego niż winorośl - z deski i baru.
  3. Pawilony w stylu azjatyckim . Odpoczywając w tajemniczych azjatyckich krajach, ludzie próbują odtworzyć część świata, którego wcześniej nie znali w swojej ojczyźnie. Jeśli mieszkanie jest urządzone w stylu japońskim lub tajskim, nie zawsze jest odpowiednie, wtedy piękne drewniane pawilony w formie pagody będą idealnie pasować. Dla większego efektu wybierz miejsce dla takiej konstrukcji w pobliżu naturalnego lub małego sztucznego stawu.
  4. Altanka w drzewie kraju . Tam, gdzie drewno jest szeroko stosowane, znajduje się w kraj . Korzystając z różnych odmian tego stylu, można uzyskać ciekawe wnętrza. Ponadto rustykalny wystrój, wykonany w rosyjskich motywach, jest zupełnie inny od amerykańskiego designu lub Prowansji, gdzie dominują fioletowe lub beżowe odcienie.
  5. Pergole . Wcześniej ten rodzaj otwartych struktur w wiosce był używany jako podpory dla winogron. Winorośl splatała konstrukcję, a zbiory były bardzo wygodne. Okazało się, że jest to naturalny baldachim, w którym wygodnie jest odpoczywać, chowając się przed słońcem. Nowoczesne pergole są bardziej eleganckie, choć mają też niewielkie podobieństwo do swoich poprzedników. Tutaj możesz z łatwością wyposażyć romantyczne miejsce do rozmów i picia herbaty, tworząc atrakcję dla letniej rezydencji. Wada tego typu konstrukcji - ich dach tylko częściowo chroni przed opadami atmosferycznymi lub palącym słońcem.

Wybierz miejsce na altankę wykonaną z drewna

Ten niewielki budynek może być zlokalizowany w pobliżu domu i ukryty w głębi zielonego ogrodu. Jeśli planujesz zorganizować rodzinne obiady, przyjęcia gości, chcesz wyposażyć plac zabaw dla dziecka w tym miejscu, lepiej wybrać pierwszą opcję. Właściciele dużego ogrodu o odpowiednim kształcie mogą zbudować altanę pośrodku placu, aby podziwiać widok na całą jej malowniczą zagrodę. W tym przypadku dobrze, że od razu prowadzi do niego kilka kamiennych ścieżek. Pawilony, pagody i inne azjatyckie budynki, jak już zauważyliśmy, najpiękniej wyglądają na brzegu rzeki lub jeziora. Mamy nadzieję, że ta niewielka ankieta z altanami z drzewa pomoże Ci zdecydować o rodzaju konstrukcji dla Twojego domku letniskowego i miejscu, w którym jest najlepiej umieszczona.

Pawilony wykonane z drewna1Pawilony wykonane z drewna2Pawilony wykonane z drewna3
Pawilony wykonane z drewna4Pawilony wykonane z drewna5Pawilony wykonane z drewna6
Pawilony wykonane z drewna7Pawilony wykonane z drewna8Pawilony wykonane z drewna9