Wszechstronność białego koloru pozwala na użycie go w każdym wnętrzu. Ten kolor jest neutralny, dobrze łączy się z wszystkimi innymi kolorami. Nie można sobie wyobrazić nowoczesnego mieszkania lub domu bez okien z tworzywa sztucznego. Prawie całkowicie zastąpili drewniane.

Białe okna PCV (PVC) wykonane są z jednoszybowych lub podwójnych szyb z podwójnymi szybami. Białe plastikowe okna są bardzo popularne ze względu na doskonałą wydajność i przystępną cenę.

Wybierając okna, zwróć szczególną uwagę na:

  • producent-firma;
  • wysokiej jakości akcesoria i komponenty;
  • Klasa profilu: klasa A - z zagęszczoną ścianą (do okien, drzwi, oszklenia ramowego), klasa B - z lekką ścianą zewnętrzną, profilem obiektu. Klasa B jest znacznie tańsza, ale jej żywotność jest mniejsza. A także gorsze, stabilne kształtowo i energooszczędne cechy, okucia, krótszy okres użytkowania;
  • szerokość profilu: klasyczny profil to pięćdziesiąt osiem milimetrów (Euroline). Dostępne są również profile o zwiększonej szerokości montażowej - siedemdziesiąt (Softline) i dziewięćdziesiąt milimetrów (Alfaline).
  • dobre podwójne oszklenie z polerowanego szkła;
  • profesjonalna instalacja (jeśli jest wykonywana przez nieprzygotowanych pracowników, okna mogą być instalowane nieprawidłowo, a zatem nie ma gwarancji ich trwałej usługi).

Białe drewniane okna

Okna drewniane należą do droższych. Mają masę wszystkich znanych zalet w porównaniu z tworzywem sztucznym, ale wciąż mają jedną wadę: pod wpływem wilgoci drzewo jest stopniowo niszczone. Współcześni producenci stosują wysokiej jakości farby i lakiery, aby zapewnić niezawodną ochronę drewno z wilgoci i ultrafioletu. Tak potraktowane białe okna zachowują swój doskonały wygląd przez długi czas - nie pęcznieją i nie kruszą się.

Białe okna1Białe okna2Białe okna3
Białe okna4Białe okna5Białe okna6
Białe okna7Białe okna8Białe okna9