Dekoracja wnętrz pokoi z drewnem nie tylko nie traci popularności, ale staje się coraz bardziej prestiżowa i modna. Odcienie i tekstury tego naturalnego materiału mogą się znacznie różnić od siebie, ale ich jedynymi zaletami są piękno, ciepło i przyjazność dla środowiska. Dzisiaj porozmawiamy o możliwościach zastosowania naturalnego drewna we wnętrzu.

Okna i drzwi

Kiedy musisz całkowicie zmienić dom, zwykle zacznij od okien. Nie ma znaczenia, będą to okna z szybami z podwójnymi szybami, zwarte angielskie lub ogromne francuskie otwory. Połączenie drewna i szkło we wnętrzu natychmiast przemieni przestrzeń, styl domu stanie się bardziej atrakcyjny i ekspresyjny. Nie zapomnij o parapecie. Wersja kamienna jest oczywiście bardzo trwała, ale kamienne parapety mają wiele wad - są ciężkie i zimne. Ale drewniane odpowiedniki nie tylko zapewniają komfortową temperaturę, ale również emitują delikatny aromat. Ozdobą stoków jest często rzeźba w drewnie we wnętrzu. Dotyczy to nie tylko domów wiejskich, ale także nowoczesnych apartamentów miejskich.

Logiczną kontynuacją transformacji kapitałowej domu będzie instalacja nowych drzwi wejściowych i wewnętrznych. Jeśli przy wejściu lepiej postawić żelazne drzwi przeciwwłamaniowe, to pomiędzy pomieszczeniami najlepiej pasuje drzewo, które we wnętrzu będzie główną atrakcją. Huśtać się lub ślizgać - doskonale uzupełniają obraz transformacji mieszkania. Pokój, w którym otwory okienne i drzwiowe wykonane są w jednym stylu, wygląda stylowo i przyjemnie.

Podłogi, ściany, sufit

Drewno we wnętrzu mieszkania jest często wykorzystywane jako wykładzina podłogowa. Może to być deska podłogowa lub deska podłogowa. W każdym razie podłoga z wysokiej jakości drewna będzie trwać przez wiele lat, będzie cieszyć się ciepłem i wdziękiem. Drzewo we wnętrzu wiejskiego domu często służy do wykończenia sufitu i ścian. Jeśli ściany wykorzystują naturalną tapetę, dekorowanie i rozgraniczanie stref drewnianymi elementami, wówczas na suficie widoczne są zawiasowe belki i ogromne kłody. Warto zauważyć, że ta technika dekorowania salonów ma zastosowanie wszędzie. Drzewo na ścianie we wnętrzu balkonów i loggii znajduje się w prawie każdym wieżowcu. Zwykle jest to wykładzina iglasta lub inny rodzaj polerowanych desek. W takim przypadku obróbka poszycia specjalnymi roztworami i lakierami jest obowiązkowa.

Drewno w wystroju wnętrz

Oprócz remontu, drewno służy do produkcji mebli, wazonów, naczyń, zegarów i innych drobiazgów do domu. Wygląda szczególnie pięknie meble z wikliny . Ważne jest, aby kolor naturalnego drewna we wnętrzu był doskonale łączony z dowolnymi materiałami wykończeniowymi. To daje swobodę wyobraźni i przestrzeń kreatywności projektantów.

drzewo we wnętrzu 1drzewo we wnętrzu 2drzewo we wnętrzu 3
drewno we wnętrzu 4drzewo we wnętrzu 5drzewo we wnętrzu 6
drzewo we wnętrzu 7drzewo we wnętrzu 8drzewo we wnętrzu 8