Jak zaczyna się każde mieszkanie? To już od drzwi, a czasem od dywanu z napisem "Welkome". Nie należy lekceważyć znaczenia drzwi, ponieważ często ustawiają nastrój pomieszczenia, akcentują miejsce i odgrywają ogromną rolę funkcjonalną. Za pomocą tego atrybutu można izolować pokoje od siebie nawzajem i tworzyć w nich niepowtarzalną atmosferę. Drzwi dają ludziom osobistą przestrzeń, która jest tak potrzebna każdemu. Ale które drzwi powinienem wybrać? Jak prawidłowo dopasować go do wnętrza?

Dzisiaj wielu projektantów zwraca się ku niezaprzeczalnie zapomnianym rzeczom z dawnych czasów. Stamtąd białe drzwi wróciły do ​​nas. W czasach radzieckich biały kolor był najczęstszym kolorowym rozwiązaniem drzwi i znajdował się niemal w każdym domu. Z biegiem czasu białe drzwi wyszły z mody, a ludzie zostali przyciągnięci do wszystkich ultra-nowoczesnych i modnych. Wiadomo jednak, że moda ma charakter cykliczny i ma właściwość powrotu do punktu wyjścia, więc drzwi świetlne stały się ponownie istotne.

Najczęściej biały kolor stosowany jest w drzwiach wewnętrznych, ale czasami jest również używany na drzwiach wejściowych. Białe drzwi wejściowe można często znaleźć w dużych domach z lekkiej cegły. Szczególnie taki projekt jest praktykowany na południu, gdzie słońce świeci nieustannie.

Białe drzwi we wnętrzu: za i przeciw

Projektanci twierdzą, że za pomocą białych drzwi można wcielać się w ciekawe pomysły i pomysły we wnętrzu, a także można je łatwo dopasować do projektu każdego mieszkania. W przeciwieństwie do nich są to zwykli konsumenci, którzy odnoszą się do niepraktyczności i nieistotności drzwi lekkich. Którą stronę wybrać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy wziąć pod uwagę zalety i wady tego mebla. Zalety:

  1. Lekkie drzwi są tańsze niż drzwi pod drzewem lub złożone malowidła, ponieważ nie przepłacacie za skomplikowane malowanie.
  2. Drzwi są neutralne stylistycznie, dzięki czemu pasują do niemal każdego wnętrza. Na przykład, aby wejść do czerwonych drzwi, potrzebujesz pomocy projektanta i wpisujesz biały - tylko doskonały smak.
  3. Drzwi nie muszą być wybrane pod teksturą mebli, kolorów ścian lub podłóg.
  4. Białe drzwi wypełniają pomieszczenie świeżością i rozszerzają przestrzeń.

Porozmawiajmy teraz o wadach. Na białych drzwiach natychmiast staje się widocznym brudem. Być może to ich główna wada. Jeśli wejdą drzwi, to natychmiast pozostaną ślady brudnych butów i innych zanieczyszczeń. Nie zapominaj jednak, że na przykład ciemne drzwi i odciski palców są lepiej widoczne na ciemnych drzwiach.

Rodzaje drzwi

Lekkie drzwi różnią się między sobą typem dekoracji, odcieniem, nieobecnością / obecnością szkło . Najpopularniejsze typy drzwi to:

  1. Białe klasyczne drzwi wewnętrzne . Być może najbardziej uniwersalny Deri. Charakteryzują się gładkimi liniami, eleganckimi łukami i zabytkowymi szkłami. Doskonałe dopasowanie do wnętrza salonu w klasyczny styl , a pokój stylizowany na high-tech nadadzi rygoru.
  2. Białe drzwi wewnętrzne z patyną . Wprowadzają do wnętrza niektóre antyki w mieszkaniu. Drzwi Patyny są tworzone z różnymi efektami: wormhol, złocenie, cienka warstwa brązowawego odcienia, wykończenie pod potalem. Drzwi są tworzone ręcznie za pomocą szczotek, skrobaków i szlifowania.
  3. Białe błyszczące drzwi . Często używane we wnętrzach domów, biur i salonów. Za ich pomocą możesz sprawić, że wejście będzie wyglądało przez lustro i podkreśli świąteczną atmosferę. Często błyszczące drzwi nie wymagają dodatkowego wystroju (wstawki szklane, nici itp.). Efekt błyszczący uzyskuje się dzięki powłoce z jasnym lakierem, poliestrem lub polerowaniem.
  4. Białe drzwi z dekoracją . Nowoczesne technologie umożliwiają tworzenie imitacji drewna i spektakularnych wzorów. W zależności od wnętrza można zamówić witraż lub plastikową wkładkę. Wzory na szklanych wkładkach mogą powtarzać ozdoby na powierzchni mebli lub okładzin ściennych. Wzór z podobnymi białymi drzwiami będzie jednocześnie stylowy i romantyczny.
Białe drzwi we wnętrzu 1Białe drzwi we wnętrzu 2Białe drzwi we wnętrzu 3
Białe drzwi we wnętrzu 4Białe drzwi we wnętrzu 5Białe drzwi we wnętrzu 6
Białe drzwi we wnętrzu 7Białe drzwi we wnętrzu 8Białe drzwi we wnętrzu 9