Klasyczny styl wnętrza powstał w średniowieczu - w czasach wspaniałych pałaców, jasnych wykwintnych strojów i fryzur. Od tego czasu pojawiło się wiele różnych stylów - wszystkie osiągnęły szczyt popularności i zniknęły, styl klasyczny jest wciąż aktualny. Przez cały ten czas ulegał zmianom, które nie miały znaczącego wpływu na główne cechy klasyków we wnętrzu. Nowoczesny styl klasyczny łączy w sobie kilka starych stylów - barokowych i rokokowych, więc nie jest zaskakujące, że domy, wykonane w stylu klasycznym, wyróżniają się wspaniałością i luksusem.

Wystrój wnętrza w klasycznym stylu jest dostępny tylko dla zamożnych ludzi. Tak było przez cały czas - tematyka klasyków zazwyczaj różni się wysokimi kosztami. Szczególnie drogie jest wykorzystanie klasycznego stylu w architekturze.

Główne cechy klasycznego stylu we wnętrzu:

  • symetria;
  • dokładność;
  • bogactwo

Projektując wnętrze mieszkania w stylu klasycznym, należy wziąć pod uwagę wszystkie szczegóły i ciekawostki. Jakakolwiek supernowoczesna rzecz, pomimo wysokich kosztów, może zepsuć całe wnętrze.

Wnętrze salonu w stylu klasycznym

Każdy dom i każde mieszkanie zaczyna się od salonu. W tym pokoju większość czasu spędzają wszyscy mieszkańcy domu i ich goście. Wnętrze salonu może być wykonane w stylu klasycznym tylko w przypadku, gdy pomieszczenie jest wystarczająco przestronne i ma odpowiednią formę. Najlepszym rozwiązaniem do salonu są jasne kolory i złocenia. Dekoracje ścian mogą być ciemne, w połączeniu ze wspólną kolorystyką. Na ścianach będzie wyglądała harmonijna rzeźba.

Ważną rolę we wnętrzu salonu w stylu klasycznym odgrywają zasłony, obrusy i inne tkaniny. Classic pozwala na zastosowanie kolorów jasnego jedwabiu, aksamitu, brokatu i satyny. W oknach ciężkie zasłony z frędzlami wyglądają wspaniale, w stylu klasycznym meble używane są wyłącznie z drewna. Takie meble są trwałe i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Meble w klasycznym stylu wykonane są z drogiego drewna i zdobione rzeźbami, złoceniami i brązem, a kominek w klasycznym stylu salonu ozdobiony jest kominkiem.

Интерьер спальни в классическом стиле

Wnętrze sypialni w stylu klasycznym

Projektowanie sypialni w stylu klasycznym rozpoczyna się przede wszystkim od wyboru łóżka. Klasyczne łóżko powinno być wykonane z drewna, podobnie jak reszta mebli w domu. Podczas dekoracji łóżka stosuje się elementy rzeźbiarskie, kute elementy, wysoki baldachim. Klasyczna pościel powinna być satynowa lub biała z jedwabiu. Również łóżko jest ozdobione drogimi narzutami, których kolor łączy się z kolorystyką zasłon.

Wspaniałą ozdobą klasycznej sypialni jest duży żyrandol z wykwintnymi wisiorkami. Wszystkie pozostałe urządzenia w pokoju powinny być połączone z żyrandolem.

Meble w klasycznej sypialni - szafa, szafki nocne, toaletka, fotele. Pożądane jest, aby wszystkie meble były w tym samym schemacie kolorów.

Projekt kuchni w stylu klasycznym

Дизайн кухни в классическом стиле

Klasyczna kuchnia, mimo wysokich kosztów mebli i przyborów kuchennych, powinna być wygodna i funkcjonalna. Wszystkie urządzenia gospodarstwa domowego w kuchni powinny być zamaskowane "pod drzewem" - drzwi lodówki, kuchenki mikrofalowej, zmywarki. Technika może być również ukryta w licznych szafkach w kuchni.

W klasycznej kuchni używa się masywnych mebli wykonanych z dębu lub wiśni. Stół kuchenny powinien znajdować się pośrodku pokoju. Do powierzchni roboczej często używany jest marmurowy blat.

Na zdjęciu kilka wariantów klasycznego stylu we wnętrzu.