Minęło wiele czasu, kiedy taborety do kuchni uznano za meble dla ubogich. Nowoczesne produkty mogą być tak oryginalne i piękne, że mogą z łatwością stać się doskonałą alternatywą dla krzeseł z oparciem, nawet w luksusowych kuchniach.

Rodzaje stolców

Dziś drewniane stołki do kuchni wciąż trzymają pozycje, odnajdując swoje miejsce w stylach klasycznych, high tech lub poddasze . Ale tylko ich forma zmieniła się na wiele sposobów. Na przykład wysokie stołki barowe do kuchni w dowolnym stylu są w modzie.

stołek kuchennystołek kuchennystołek kuchenny

Jednak oprócz zwykłego drzewa można znaleźć i bardziej odważne i oryginalne rozwiązania. Na przykład plastikowe stołki do kuchni . Mogą mieć dowolny kształt i rozmiar, a także kolory i stopnie przezroczystości. Takie produkty znajdują swoje miejsce w nowoczesnych stylach.

stołek kuchennystołek kuchennystołek kuchenny

Jeśli chcesz mieć jeszcze bardziej oryginalne i jednocześnie wielofunkcyjne taborety, rozważ opcję stołka do stepowania lub stołka krawężnika do kuchni.

stołek kuchennystołek kuchennystołek kuchenny

I nikt nie odwołał wygodnych i kompaktowych składanych taboretów, które oszczędzają dużo miejsca w kuchni, ponieważ można je łatwo wyjąć w zaciszne miejsce, czekając na swój czas.

stołek kuchennystołek kuchennystołek kuchenny

Kilka wskazówek dotyczących wyboru stołków kuchennych

Wybierając ten mebel, preferuj okrągłe taborety do kuchni o zaokrąglonych krawędziach - najwygodniej jest na nich usiąść. Cóż, jeśli środek siedzenia zostanie lekko zatopiony.

Wysokość stołka zależy od wysokości stołu, ale w standardowej sytuacji optymalna wysokość siedzenia wynosi 45 cm, a jego średnica wynosi około 50 cm.

Pamiętaj, że niepotrzebnie miękki stołek do kuchni zaszkodzi twojej postawie, a zbyt mocno nie będzie można usiąść dłużej niż kilka minut. Ważne jest znalezienie punktu pośredniego.

Ponieważ ryzyko zanieczyszczenia w kuchni jest wysokie, wybierz praktyczne powierzchnie do kału, które można łatwo umyć i wyszorować z tego lub innego zanieczyszczenia.