Styl high-tech we wnętrzu to styl ostatniej dekady XX wieku. Spośród wszystkich popularnych stylów high-tech zajmuje jedno z najbardziej zaszczytnych miejsc, ponieważ idealnie nadaje się dla nowoczesnej osoby - energicznej, celowej, podążającej za modnymi trendami. Daleko od tego wszyscy zdecydują się na renowację mieszkania w stylu high-tech - ten styl dyktuje dość wiele trudnych warunków, z którymi spokój, a nie gonić ludzi mody będzie trudne do zniesienia.

Podstawą nowoczesnego stylu we wnętrzu jest minimalizm - tylko najbardziej niezbędne meble i maksymalna wolna przestrzeń. Głównymi cechami zaawansowanej technologii są:

  • korzystanie z najnowszych materiałów, technologii, mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Wszystko, co jest w mieszkaniu zaawansowanym technologicznie, powinno odpowiadać najnowszym technologiom;
  • w meblach, sprzęcie AGD i we wszystkich przedmiotach w pomieszczeniu należy wyrysować proste linie. Żadne gładkie przejścia i zakrzywione kontury nie są dozwolone;
  • Wszystkie projekty w stylu high-tech powinny być proste i proste. Pojedyncze krzesło z masywnymi zakrzywionymi nogami może zrujnować cały obraz;
  • Dopuszczalne kolory w stylu high-tech - biały, czarny, wszystkie odcienie szarości. Należy unikać wszystkich innych kolorów;
  • Styl high-tech we wnętrzu polega na użyciu przedmiotów wykonanych z metalu i szkła. Powiedzmy też, plastik. Należy unikać produktów drewnianych.

Aby zaprojektować mieszkanie w stylu high-tech, musisz przestrzegać następujących zaleceń.

Meble. Wszystkie meble w mieszkaniu lub domu powinny być proste i powtarzać proste geometryczne kształty. Tapicerka powinna być monotonna. Aby nadać jasności pomieszczeniu, możesz umieścić jasną niebieską lub czerwoną sofę w salonie. We wnętrzu w stylu high-tech dozwolone jest tylko jedno takie jasne miejsce. Najlepszym rozwiązaniem jest przekształcanie sof. Szklane stoły, półki, metalowe krzesła i fotele to główne meble w nowoczesnym wnętrzu.

Ściany i sufit. Zaleca się stosowanie jasnej farby zamiast tapety o wysokiej technologii. Aby zachować poczucie minimalizmu, ściany nie muszą być ozdobione niczym. Na podłodze można położyć dywan lub zwykły linoleum.

Tekstylia. W stylu high-tech trzeba zapomnieć o pstrokatych kolorach, jasnych kwiatach, paskach i komórce. Zasłony, dywany, obrusy i tapicerki meblowe powinny być proste. W każdym pokoju powinien być jednolity kolor przy wyborze tkanin.

Kuchnia Stalowe półki, szklane drzwi, lśniący kaptur i duży, prosty stolik to główne cechy każdej nowoczesnej kuchni. W kuchni powinny być obecne wszystkie urządzenia, które potrzebują hostessy, a ukrywanie jej przed wzrokiem ciekawskich nie jest tego warte. Na podłodze w kuchni można położyć lekkie lub kontrastujące kafelki. Ремонт в стиле хай тек

Sypialnia. Sypialnia powinna mieć minimum mebli. Łóżko, para lamp, szafa i stolik nocny to standardowe wyposażenie większości nowoczesnych sypialni.

Zaawansowany styl jest szeroko stosowany w architekturze. Obserwując wszystkie podstawowe zasady tego stylu, nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz, można uzyskać projekt godny podziwu. Nowoczesne budynki mają takie same cechy jak wnętrze - proste linie i narożniki, brak dekoracji, szerokie zastosowanie metalu i szkła. Zaawansowany technologicznie styl architektoniczny może być stosowany nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale także w biurach i budynkach przemysłowych.

.
Дизайн в стиле хай тек