Kompaktowy i wszechstronny mebel - stołek - można znaleźć w każdym domu. Najczęściej jest potrzebny w kuchni, choć może być przydatny w przedszkolu i na korytarzu. Do jego produkcji używa się metalu, plastiku, płyty wiórowej. Ekskluzywni miłośnicy mogą interesować się modelami z kamienia lub ze szkła, ale najczęściej jest to stołek wykonany z drewna.

Rodzaje drewnianych stołków

Taboret wykonany z drewna różni się przyjaznością dla środowiska i atrakcyjnym wyglądem. Ma jednak jedną wadę: masa stołka z litego drewna jest większa niż masa wykonana z lekkiego metalu lub tworzywa sztucznego. Ale te meble nadają się do podłóg wymagających starannej obsługi.

Wiele gospodyń domowych uwielbia mieć w swojej kuchni drewniany stołek w kształcie klepsydry. Taki model stołka z drzewa o okrągłym siedzisku idealnie wpasuje się zarówno w klasyczne, jak i nowoczesne wnętrza. Szczególnie popularny w nowoczesnej kuchni jest stołek barowy wykonany z drewna. W połączeniu z tym samym blatem barowym, stołek wygląda świetnie w kuchni w stylu nowoczesnego minimalizmu, art deco, hi-tech i innych.

Drewniany stołek -1Drewniany stołek -2Drewno stołek -3

Oryginalnym elementem wnętrza może być rzeźbiony taboret wykonany z ciemnego drewna. Ten mebel będzie świetną ozdobą sypialni w stylu barokowym, Imperium lub Prowansja . Niski stolec z jasnego drewna byłby odpowiedni w pokoju dziecięcym.

Drewniany stołek -4Drewniany stołek -5Drewniany stołek -6

Wygodny w użyciu i składany taboret wykonany z drewna z miękkim siedziskiem. Można go umieścić na przykład w korytarzu, gdzie można wygodnie odpocząć po powrocie do domu. Te składane stołki wykonane z drewna w kraju, wędkarstwo lub piknik poza miastem będą przydatne.

Drewniany stołek -7Drewniany stołek -8Drewniany stołek -9

Uniwersalny model to drewniany stołek. Może być stosowany jako drabina, jako stołek i jako stojak na rośliny domowe lub nawet buty.

Drewniany stołek -10Taboret drewna -11Drewniany stołek -12