Żyrandole z kryształowymi kulkami z naszego dzieciństwa przez dość długi czas znalazły się wśród lamp, które były używane wyłącznie do klasycznych wnętrz. Wraz z pojawieniem się nowych materiałów i trendów mody w świecie mody budowlanej, ten materiał na jakiś czas stracił na popularności. Dzisiaj kryształowy żyrandol we wnętrzu znów ma znaczenie, teraz jest to wielka różnorodność kształtów i stylów, nowe technologie i bardziej przystępny przedział cenowy.

Kryształowe żyrandole duże - kryteria wyboru

Ogromna różnorodność kształtów i rozmiarów pozwala wybrać żyrandol do każdego rodzaju pokoju. Przy wyborze zaczynamy od kilku punktów.

  1. Wielkość pomieszczenia określa średnicę. Światło sufitowe nie powinno być zbyt uciążliwe, w przeciwnym razie będzie to efekt słonia w sklepie z porcelaną. Ważne jest również, aby wybrać odpowiednią liczbę żarówek, najlepiej wybrać przełączniki z regulacją intensywności.
  2. Wysokość sufitu decyduje o kształcie. Sufitowe kryształowe żyrandole nadają się do niskich pomieszczeń, przestronne pomieszczenia mogą być dekorowane i zawieszone. Jeśli wysokość sufitu wynosi około 2,4 m, odpowiedni jest żyrandol z wisiorkiem o wysokości do 60 cm, a przy suficie o wysokości 2,1 m lepiej wybrać sufity podwieszane.
  3. Pamiętaj także o ogólnym projekcie pokoju. Kryształowe żyrandole do klasycznych wnętrz lub art deco mogą być pompatyczne i reprezentacyjne. Dla lakonicznego modernizmu i minimalizmu warto dać pierwszeństwo prostym formom w postaci zawieszenia, pierścieni. Kiedy wybierzesz, możesz eksperymentować z kolorem soczewki.

Kryształowe żyrandole na salę

Jest to zwykle największy pokój w mieszkaniu. Tutaj możesz sobie pozwolić na duże kryształowe żyrandole z dużą ilością żarówek, różnymi ozdobami w kwiatki. Jeśli pokój jest przestronny, a jego powierzchnia wynosi około 30 metrów kwadratowych. m, możesz sobie pozwolić na elegancki "wodospad" o średnicy do 70 cm, w takich modelach często oddzielne przełączniki, ponieważ liczba żarówek to około 11 sztuk.

Również odpowiednie żyrandole sufitowe kryształowe do salonu typu "Whirlpool". Ich średnica jest prawie taka sama. Często w kilku takich świecznikach są wybrane kinkiety do pracy lub strefy odpoczynku. Jeśli chodzi o formularze dla współczesnych obszarów miejskich, to istnieją rzeczywiste kule lub kostki, czasami jest to spirala lub mała kulka.

Kryształowe żyrandole1Kryształowe żyrandole2Kryształowe żyrandole3

Kryształowe żyrandole do kuchni

Dla kuchni to inny sposób zagospodarowania przestrzeni. Możesz umieścić niewielką strukturę nad stołem i tym samym oddzielić strefę gotowania od jadalni.

Ważne jest, aby z góry myśleć o kształcie i ilości soczewek. Pamiętaj, że nawet w przypadku najsilniejszego kaptura, wcześniej czy później połysk kryształu wytłumi warstwę kurzu i tłuszczu. Unikaj zbyt skomplikowanych kształtów i małych szczegółów.

Kryształowe żyrandole4Kryształowe żyrandole5Kryształowe żyrandole6

Kryształowe żyrandole do sypialni

Do sypialni możesz wybrać różnorodne wzory. Są wielopoziomowe, z lustrami lub odkuwkami. Przy okazji, kryształ żyrandole na sufity napinane dziś są dość popularne. Typy sufitów są umieszczone blisko siebie i dają blask z płótna, co stwarza wrażenie ekspansji przestrzeni i wysokości.

Żyrandole kryształowe7Kryształowe żyrandole8Kryształowe żyrandole9

Wszyscy pamiętamy, jak starannie dbały nasze żyrandole o swoje żyrandole, bo nawet wtedy kosztują dużo pieniędzy. Dziś obraz nieco się zmienił. Kryształowe żyrandole Elite są najczęściej wykonywane na zamówienie. Istnieją firmy produkujące ręcznie wytwarzane produkty, ponieważ koszt takich lamp jest wysoki. Na przykład MM Lampadari oferuje wysokiej klasy kryształowe żyrandole o przeważnie kwiatowych, ręcznie robionych motywach.

Znane na całym świecie kryształy Swarovskiego świecą dziś na suficie. Firma produkuje wiele różnych opraw oświetleniowych od prostej kuli do złożonych projektów i tak zwane "gwiaździste niebo". Do kategorii ekonomii można zaliczyć chińskie żyrandole: niska cena i dość dokładna kopia światowej marki robią swoje.