Z pewnością wielu z nas pamięta to samo drewniane zasłony , który kiedyś stał się prawdziwym modnym przełomem. Dzisiaj powróciły zasłony z alternatywnych materiałów, teraz są zrobione z koralików.

Kryształowe zasłony we wnętrzu

Różnorodność koralików i ich kolorów pozwala znaleźć rozwiązanie nawet dla takich specyficznych stylów dekoracji, jak high-tech czy afrykański styl. Ponadto, kryształy mają dość szeroki zakres zastosowań w dekoracji domu:

  • wstęp strefa zagospodarowania przestrzennego takie zasłony stale zyskują na popularności;
  • zasłony, kryształowy deszcz stają się ozdobą sypialni, czasem dosłownie otacza miejsce do spania, tworząc coś w rodzaju kopuły;
  • Zasłony wykonane z kryształowych koralików wyglądają bardzo efektownie, gdy trzeba ozdobić łukowate otwory lub dodać klasyczne zasłony w oknie.

Najdroższe kurtyny kryształowe są wykonane z naturalnych koralików, ale nie mniej spektakularny jest element wykonany ze sztucznych kryształów lub półszlachetnych koralików. W sypialni wspaniałym rozwiązaniem będzie zasłona z perłowych paciorków i perł.

Kryształowe zasłony we wnętrzu grają inaczej, w zależności od wybranego koloru. Komorowa, zmierzona atmosfera tworzona jest z przezroczystych koralików, w pastelowych kolorach lub po prostu biała. Ale jasne kontrastujące kolory mogą wnieść do wnętrza pokoju efekt ruchu, dynamiki.

Jedną z zalet zasłon kryształowych jest łatwość pielęgnacji. Nie przyciągają ani nie zbierają kurzu, a system mocowania pozwala gwintom z koralikami nie zaplątać się. Niewielkie podciąganie niskich sufitów ułatwia odbiór zasłon do sufitu w najbardziej otwartych i widocznych miejscach. Jeśli chodzi o projekt, producenci przedstawiają różne opcje: tandem kilka linii w jednym produkcie, krótkie zasłony, zasłony z przejściem od podłogi w górę. Krótko mówiąc, stworzenie odpowiedniej atmosfery nie będzie trudne.

kryształowe zasłonykryształowe zasłonykryształowe zasłony
kryształowe zasłonykryształowe zasłonykryształowe zasłony
kryształowe zasłonykryształowe zasłonykryształowe zasłony