Tapety 3D - nowe słowo w projektowaniu wnętrz. Są wyjątkowe, jakby trójwymiarowe, trójwymiarowe obrazy, które mogą niezwykle ozdobić pomieszczenie, uczynić je bardziej wyrazistym i niepowtarzalnym, a także niezapomniane.

Rodzaje tapet 3D

Chociaż korzystanie z tapet 3D do pomieszczeń jest nadal uważane za innowację w projektowaniu, to jednak pojawiły się już różne odmiany tego materiału wykończeniowego, które inaczej przedstawiają ideę tworzenia trójwymiarowego rysunku, a co za tym idzie, na różne sposoby mogą przekształcić wnętrze mieszkania lub domu.

Najprostszą opcją jest tak zwany standard Tapety 3D , które wyglądają jak obrazy zwykłej tapety. Tekstura woluminu na nich jest wyrażona przez pewien wzorzec, który powtarza się w przestrzeni tapety. Zwykle są to figury abstrakcyjne lub geometryczne.

Tapeta 3D1Tapety 3D2Tapety 3D3

Pojedyncze tapety mają dużą fakturę tylko w jednym miejscu. Ta tekstura może mieć wybrzuszenie do ściany, tworząc obszar wokół okna lub drzwi.

Tapety 3D4Tapety 3D5Tapety 3D6

Panoramiczne tapety 3D to tapety, które mogą reprezentować pewien krajobraz lub inny interesujący widok, na przykład tapeta 3D z kwiatami jest bardzo popularna. Taka tapeta jest obliczana na ścianie o określonej wielkości, więc często są one wykonywane na zamówienie.

Tapety 3D7Tapety 3D8Tapety 3D9

Najrzadszy gatunek - tapeta fluorescencyjna , która jest nakładana na specjalną kompozycję, świecącą w ciemności i emitującą określone obiekty, a także tapeta LED, wyposażona w system małych żarówek - diody LED, które zmieniają kolor i intensywność blasku.

Tapety 3D10Tapety 3D11Tapety 3D12

Tapety 3D we wnętrzu

Taką niezwykłą tapetę można wykorzystać w dowolnej funkcjonalnej przestrzeni w mieszkaniu, a także w każdym pokoju w rozmiarze. Tapetę 3D do salonu najlepiej wybrać z panoramicznym widokiem. Taki wzór może dodatkowo powiększyć pomieszczenie. Jeśli nie chcesz widzieć krajobrazu na ścianie, zatrzymaj się na szlachetnym temacie, na przykład pobierz tapety 3D na ścianę za pomocą róż lub innych motywów roślinnych. Ale dla fanów niestandardowych rozwiązań istnieje duży wybór tapet 3d z najbardziej nieoczekiwanymi rysunkami, na przykład ślad giganta lub ściana, która została "złamana" przez nosorożca.

Tapety 3D13Tapety 3D14Tapety 3D15

Tapety 3D w kuchni mogą zawierać motywy gotowania: przedstawiać świeże wypieki, piękne desery lub nietypowe koktajle. W tym przypadku małe, przestrzenne i geometryczne rozwiązania objętościowe wyglądają dobrze.

Tapety 3D16Tapety 3D17Tapety 3D18

Tapety 3D w sypialni mogą być bardziej romantyczne. Jeśli chcesz wybrać krajobraz, bardzo przyda Ci się obraz Nowego Jorku lub Paryża, motywy kwiatowe będą wyglądać wspaniale, a także trójwymiarowe wzory imitujące starożytną sztukaterię lub niezwykłe ornamenty obszyty złotem (tapety 3D 19, 20, 21).

Tapety 3D19Tapety 3D20Tapety 3D2

Dziecięce tapety 3D mogą przedstawiać Twoich ulubionych bohaterów bajkowych lub kreskówkowych dzieci, a także ich siedliska. Różne pomysły mogą być używane z wizerunkiem sprzętu sportowego lub pacyfikacji gatunków naturalnych. Ale z geometrycznej tapety lepiej jest zrezygnować, mogą być zbyt ekscytujące, aby działać na psychikę dziecka. Można tu zastosować interesujące warianty fluorescencyjne, ale do wyboru jest lepsza ograniczona przestrzeń, jedna ściana lub nawet, przyklej takie tapety 3D na suficie.

Tapety 3D22Tapety 3D23Tapety 3D24

Tapeta na korytarz z efektem 3D powinna zmaksymalizować przestrzeń, więc dobrym rozwiązaniem będą krajobrazy, geometryczne pionowe wzory lub kontrastująca trójwymiarowa tapeta.

Tapety 3D25Tapety 3D26Tapety 3D27