Każda kolejna runda rozwoju technologii sprawia, że ​​tapety 3D są bardziej doskonałe, dodano nowe funkcje. Za każdym razem, gdy nowe produkty do dekoracji ścian pojawiają się na rynku materiałów budowlanych, wydają nam się świeże i udane pomysły na dekorowanie całego domu. Ale stopniowo zainteresowanie znika, i znowu tapeta wychodzi na scenę.

Tapeta z efektem 3D

Wśród tej różnorodnej różnorodności najtrudniej jest zdecydować o wzorze. Kwiaty, natura i poszczególne elementy, zawiłe loki i tylko krople deszczu na ścianie - wszystko to wygląda oryginalnie, co tylko komplikuje proces selekcji. Ale nie wolno nam zapominać, że trójwymiarowe tapety na ścianach dzięki trójwymiarowemu obrazowi mają zdolność zarówno zwiększania, jak i zmniejszania wizualnego wrażenia pokoju.

3d tapety na cegły

Całkowicie neutralne rozwiązanie, z powodzeniem stosowane w prawie każdym pomieszczeniu. Cegły murarskie na płótnie jest względna nowość. Całkiem logicznie, pojawia się pytanie, dlaczego warto wziąć tapetę z efektem objętości, jeśli rynek ma wiele alternatywnych rozwiązań z różnych materiałów. Okazało się, że piękne tapety 3D mają kilka ważnych zalet:

 • nowoczesna technologia produkcyjna postąpiła tak, że ściany są nudniejsze niż utrata pierwotnego wyglądu;
 • biała ściana pod murem jest możliwa nawet na cienkich powierzchniach, gdzie nie można utrzymać prawdziwej cegły lub ciężkich paneli;
3д обои под кирпич3д обои под кирпич в коридор3д обои под кирпич в гостиную

3d tapety abstrakcja

Decyzję o ozdobieniu ściany skomplikowanym wzorem bez wyraźnych motywów podejmują kreatywni ludzie, którzy nie boją się eksperymentów. Wśród proponowanych wariantów projektu można przydzielić całkowicie zarysowane typy rysunków:

 1. W pełni białe tapety 3D z odrobiną szarych lub podobnych ciemnych odcieni do transferu objętości. Są to obrazy geometrycznych kształtów, roślin lub po prostu powtarzający się ornament.
3д обои абстракция растения3д обои геометрия
 1. Znacznie bardziej dynamiczny wygląda wzór z kolorowymi nieczystościami w tonie głównego wnętrza. Dotyczy to przejścia od jednego odcienia do drugiego lub od nasycenia do rozcieńczenia, jeśli wybrany jest jeden kolor. Doskonałe rozwiązanie dla nowoczesnego stylu, high-tech lub minimalizmu. Szczególnie skutecznie obraz wygląda na tle sytuacji w odcieniach bieli.
3д обои абстракция цветная3д обои абстракция в гостиную3д обои абстракция для спальни
 1. Abstrakcyjne tapety 3d kamień lub rysunki oparte na naturalnym motywie roślin umieszczane są na osobnej półce. Jest to coś przeciętnego, ponieważ nie widzimy oczywistych ozdób roślinnych, ale niektóre z ich elementów są całkowicie odgadnięte. Dobry sposób na nieco złagodzić surowe nowoczesne wnętrze.
3д обои цветная геометрия3д обои цветочная абстракция3д обои абстракция природа

3d tapety natury

Temat natury ma szczególną właściwość, aby stworzyć romantyczny i spokojny nastrój, są też dynamiczne obrazy, które wprowadzają słoneczne nuty do projektu. Jeśli wybierzesz tapety 3D w mieszkaniu na ten temat, wybierz opcje panoramiczne lub świecące w ciemności. Wtedy efekt z obrazu będzie maksymalny. Jeśli chodzi o rodzaj rysunku, jest warty wybór:

 • klasyczne rozwiązanie - las albo drzewa, ścieżka, która idzie w dal, jeśli pracujesz z lustrzanym odbiciem, będzie oryginalna;
3д обои лес
 • Makrofotografia jest prawie zawsze dobrym rozwiązaniem, może świetnie wyglądać nawet w małych pomieszczeniach;
3д обои природа макросъемка
 • w osobnej kategorii definiują kwiaty i ponownie wyglądają spektakularne pąki makrofotografii.
3д обои природа цветы

3d tapety zwierzęta

Obrazy zwierząt są zarówno specyficzne, jak i piękne, dlatego nie pasują do każdego wnętrza. Ale pod warunkiem odpowiednio dobranych tematów i kolorów możliwe jest otrzymanie świeżych rozwiązań do projektowania. Dotyczy to takich stylów jak eco lub afrykański , czasami rysunki ze zwierzętami z powodzeniem uzupełniają nowoczesne kierunki. Każdy kierunek ma własne niuanse:

 1. Jeśli mówimy o stylu safari lub afrykańskim, na ścianach jest całkiem logicznie wyglądać 3D tapeta 3D z żyrafami, dzikimi kotami i słoniami - typowymi mieszkańcami Savannah. Oczekuje się, że tło będzie również zachodem słońca lub rozległymi równinami.
3д обои кошки3д обои африка3д обои саванна
 1. Dla nowoczesnego designu, rysowanie zwierząt lub ich kontury są świetne. W tym formacie popularne były wilki i zebry.
3д обои зебры3д обои животные в гостиную3д обои волк
 1. Nie oddawaj rysunków z końmi. Kojarzą się z duchem wolności, równie dobrze wyglądającymi zdjęciami i malowanymi zwierzętami.
3д обои лошади3д обои рисованые лошади

3d tapety kwiaty

Motyw kwiatowy często odnosi się do natury, ale należy go traktować jako odrębny przedmiot. Pąki są fotografowane i wykorzystywane jako osobny obraz, dodają go do ogólnej abstrakcyjnej kompozycji, kwiat można pomalować, a nawet osiągnąć podobieństwo do rzeźb. Ciekawy wygląd tapety 3d na suficie z motywem kwiatowym. Motyw wegetatywny jest rzeczywisty w hali i sypialni, łatwo jest wejść do wnętrza kuchni:

 • w nowoczesnym wnętrzu na białym i szarym tle obraz z roślinami zrobionymi przez soczewkę zbliżenia wygląda na korzystny (szczególnie interesujący jest efekt z prostymi kwiatami polnymi lub tulipany i piwonie );
3д обои тюльпаны
 • w salonie ściana zostanie ozdobiona fantazyjnym obrazem opartym na motywie kwiatowym;
3д обои цветы в негативе
 • dość niezwykła dekoracja - imitacja pączków z porcelany, taka decyzja zostanie doceniona przez twórcze i wyrafinowane natury.
3д обои форфоровые цветы

  3d tapety we wnętrzu

  Wybór motywu i koloru w dużej mierze zależy od preferencji. Jednak nawet czarne tapety 3D, po odpowiednim przygotowaniu, ozdabiają wnętrze i nie powodują, że jest ponury lub zbyt kontrastowy. Aby uzyskać najbardziej harmonijne środowisko, należy postępować zgodnie z zaleceniami projektantów:

  1. Niezależnie od tego, jak wyciąga się rękę, kup najbardziej oryginalny projekt, zawsze pamiętaj o proporcji i wymiarach domu. W ciemnym, małym pokoju makro na całej ścianie będzie wyglądało śmiesznie.
  2. Dowolny motyw obrazu można wprowadzić do wybranego stylu wnętrza, wszystko zależy od koloru i trybu transmisji: czy jest to fotografia, czy tylko malowany kontur.
  3. W sypialni tapety 3D powinny znajdować się na czele, w salonie za sofą lub prostopadłą ścianą. Nawet ciche odcienie i dyskretne motywy zaczną drażnić, jeśli siedząc na łóżku widok zawsze jest odwrócony od tapety.

  3d tapety w salonie

  W salonie zwyczajowo gromadzi się z gośćmi, często tam też jest miejsce do pracy, jadalnia. Tradycyjnie proponujemy dekorowanie pokoju wyłożonymi roślinnymi motywami, dekorowanie ścian kwiatami. Mniej odważne decyzje podejmowane są ze zwierzętami. Wszystko to ma miejsce i przy odrobinie wyobraźni udaje, że staje się pięknym i harmonijnym projektem.

  3д обои в гостиную лес3д обои в гостиную лотос3д обои в гостиную деревья

  Są to standardowe techniki dekorowania. Ale wnętrze salonu z tapetą 3D może być znacznie ciekawsze. Cityscapes Ramki z życia miasta lub obiektów przemysłowych wyglądają świeżo, ta metoda wizualnie popycha ścianę, rozszerza granice pomieszczenia. Drugi ciekawy odbiór, gdy ściana ozdobiona jest tapetą 3D ze zdjęciem miasto w nocy Z wysokości, uzupełniając ścianę imitacją panoramicznego otworu okiennego.

  3д обои в гостиную окна3д обои в гостиную мост3д обои в гостиную город

  3d tapety w sypialni

  Sypialnia zawsze chce udekorować spokojnymi tonami, a dla wszystkich "po cichu" oznacza swoją. Obrazy nieba i chmur, zacienione zaułki, rozciągające się w oddali, interesujące jest spojrzenie na pasmo górskie jako zagłówek. Tapeta 3d we wnętrzu sypialni doskonale oddaje nastrój. Dla wielu pacyfikacja powoduje zachód słońca, powierzchnię wody - wszystko to stworzy atmosferę harmonii i relaksu. Odpowiednim rozwiązaniem dla sypialni będzie tapeta z efektem świetlnym: fluorescencyjna lub LED.

  3д обои в спальню небо3д обои в спальню лес3д обои в спальню воды

  3d tapety do kuchni

  Istnieje wiele sposobów na przekazanie atmosfery przyjemnego obiadu, a tapety 3D we wnętrzu kuchni niekoniecznie muszą być ze zdjęciami z jedzenia:

  • w nowoczesnej kuchni dobrze wyglądają geometryczne rysunki objętościowe;
  3д обои для кухни геометрия
  • Skromne wymiary nieco korygują krajobraz miasta, odchodząc;
  3д обои для кухни огни города
  • wzmocnienie apetytu i podniesienie nastroju pomoże cytrusom;
  3д обои для кухни цитрусовые
  • w osobnych pomieszczeniach odpowiednie ciasta i słodycze;
  3д обои для кухни сладости
  • Tapety 3D świetnie wyglądają na fartuchu, są chronione trwałym szkłem, hostessy na pewno docenią tę technikę.
  3д обои для кухни под фартук

  3d tapety na korytarz

  Korytarz lub korytarz jest jedynym miejscem w mieszkaniach, w którym światło dzienne jest rzadkie i zawsze istnieje tak zwana pusta ściana, która nie jest zaangażowana. Można bezpiecznie wystawić zdjęcie ze zdjęciami ścieżek lub ścieżek. Wydają się iść daleko, a korytarz się nie kończy. Tapeta 3d na korytarz jest lepiej przykleić całą ścianę od podłogi do sufitu, więc efekt będzie maksymalny.

  3д обои для прихожей арки3д обои для прихожей улица3д обои для прихожей скамейка

  Nie mniej oryginalny wygląd tapety na ścianach, gdzie są kawałki mebli. Szczególnie dobrze działa odbiór z efektem połysku, gdy obiekty wydają się świecić. Makrofotografia, miejskie krajobrazy i zachody słońca o świcie, możesz wypróbować geometrię i motyw zwierząt. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar głównych elementów tapety 3d, tak aby nie naciskał i nie odpowiadał wymiarom korytarza.

  3д обои для прихожей трава3д обои для прихожей высота3д обои для прихожей восход

  Dziecko 3D tapety na ściany

  Dla małych dzieci w wieku ogrodniczym warto dawać pierwszeństwo neutralnym obrazom przyrody. Lepiej jest, jeśli jest to trójwymiarowy rysunek. Gdy dorośniesz, tapety 3D dla dzieci mogą ozdobić pokój ulubionymi postaciami z kreskówek, nastolatek spodoba się zdjęciom słynnych postaci z filmów, a niektóre tapety 3D dla chłopców sprawią, że pokój dorosłego dziecka będzie stylowy.

  детские 3д обои для стен рисункидетские 3д обои для стен мультикидетские 3д обои для стен подросток

  Efekt 3D dosłownie tchnie życie w ścianę, a wnętrze sprawia, że ​​gra jest dynamiczna. Zawsze są tematy, które są istotne przez cały czas, ale są modne nowoczesne rozwiązania projektowe. Pokój nie potrzebuje obfitości wystroju lub mebli, gdy cała ściana jest główną atrakcją tego projektu. Wskazówki i zasady od projektantów uprościją wybór, podpowiedzą korzystną lokalizację, pomogą uniknąć błędów.