Mały ogród architektoniczny, ulubiona altanka wszystkich osób to wspaniałe miejsce do wypoczynku na łonie natury, w otoczeniu zieleni, na zewnątrz, ale z ochroną przed palącymi promieniami słońca. Oprócz bezpośredniego przeznaczenia pełni dodatkowo funkcję dekorowania pola bramkowego.

Letnie altany z drzewa

Będąc przytulnym miejscem na odpoczynek całej rodziny, altany na letnią rezydencję wykonane z drewna sprawiają, że nasz ogród staje się jeszcze bardziej atrakcyjny i przytulny. Spośród wszystkich różnorodnych opcji najbardziej popularne są altany z drewna. Drewno to tradycyjny materiał budowlany używany od niepamiętnych czasów. Jest ekologicznie czysty, bardzo piękny, "żywy", dający specjalną energię, komfort i spokój.

Zamknięta altana z drewna

Reprezentuje coś przejściowego między letnim domkiem a altaną, jest pawilonem, zamkniętym nie tylko od góry, ale także po bokach z litymi lub kratowymi ścianami. W takim pokoju możesz swobodnie znajdować się w złych warunkach pogodowych - chroni Cię przed deszczem i wyjątkowo niezawodnie. Często dla dodatkowego ogrzewania i komfortu jest palenisko - sztuczne lub rzeczywiste. Obecność ogrzewania pozwala na korzystanie z zamkniętego pawilonu nawet w zimie.

altany z drzewa

Prostokątne altany wykonane z drewna pozwalają na zbudowanie szklarni wewnątrz, dzięki czemu w zimny zimowy wieczór można podziwiać żywą roślinność. I możesz po prostu użyć ich do świętowania poza miastem. Na palenisku można smażyć mięso, ryby, warzywa, podczas gdy nie trzeba zamrażać na zewnątrz. Tylko zbudowanie tak solidnej konstrukcji będzie wymagać znacznych inwestycji finansowych, ale spłacą się z odsetkami, gdy będziesz się dobrze bawić z rodziną i przyjaciółmi.

altany z drzewa

Otwarte pergole wykonane z drewna

Najbardziej popularnymi wśród ludzi są wciąż otwarte pawilony wykonane z drewna. Są lekkimi konstrukcjami w kształcie kopuły, które są optymalne na letnie spotkania i są używane w ciepłym sezonie, zamykając się przed słońcem i bezpośrednim deszczem. Otwarte okrągłe altany wykonane z drewna doskonale udekorują ogród swoim wyrafinowaniem i lekkością.

altany z drzewa

Wewnątrz takiej struktury, ławki lub krzesła i stół. Meble są wykonane w jednym stylu z altanką, aby zachować harmonię. Ściany są często splatane przez rośliny pnące, tworząc dodatkowe zacienienie i estetyczny wygląd. W rezultacie ten kącik przytulności i pokoju staje się ulubionym miejscem odpoczynku większości domowników.

altany z drzewa

Pawilony wykonane z litego drewna

Dysponując kilkoma wolnymi metrażami ziemi, niewybaczalne będzie korzystanie z nich w celu zorganizowania wygodnego miejsca do odpoczynku. Tylko ławka ogrodowa nie zapewnia takiego poziomu komfortu, jak altana wykonana z drewna. Ale jeśli zdecydujesz się na budowę letniej konstrukcji, a może rozgrzanego pawilonu, będzie to doskonała pomoc dla sprzętu stałego grilla lub grilla.

Odtąd nie trzeba wyjmować stołów i krzeseł na każdy piknik, szukać zacienionego miejsca i rozkładać przenośnego paleniska - wystarczy poświęcić trochę czasu, aby wybrać i zamówić lub zbudować. Na szczęście oryginalne altany wykonane z drewna są reprezentowane przez bardzo szeroki asortyment. Staniesz się właścicielem wygodnego i pięknego miejsca na własny szaszłyk.

Rzeźbione altany z drewna

Być może rzeźbione są najpiękniejsze altany wykonane z drewna. Niektóre z nich to po prostu arcydzieło sztuki. Do samodzielnej produkcji takiego zachwycającego designu potrzebne będzie doświadczenie rzeźbienia w drewnie i niezwykła fantazja. Ale taki indywidualny projekt będzie twoją dumą i dziedzictwem całej rodziny, podziwiając widoki sąsiadów i gości.

altany z drzewa

Wyrafinowane i delikatne, o skomplikowanych motywach folklorystycznych i kwiatowych ornamentach, takie altany będą pasować do prawdziwych koneserów piękna. Nici dekoracyjne doskonale łączą się z czystymi siatkami grabiącymi. W rezultacie cała konstrukcja wygląda bardzo elegancko, delikatnie i gościnnie. W ten sposób przyciągniesz przyjemną rozrywkę i niespieszną kontemplację.

altany z drzewa

Altanka z pni drzew

Pragnąc urzeczywistnić tradycyjny styl wiejski, aby altana była jak kadr, można wykorzystać okrągłe przetworzone pnie drzew, które wyglądają wyjątkowo i bogato na swój własny sposób. Oprócz estetycznej strony pytania nie należy zapominać o szczególnej sile takich struktur. Mają bardzo długą żywotność i są w stanie wytrzymać burze i wiatry dowolnej siły. Kłody potraktowane specjalnymi antyseptykami, wytrzymują próbę złej pogody, owady i nie ulegają procesom gnilnym.

altany z drzewa

Letnie altany wykonane z drewna mają mocne podstawy od pni, a ich ściany są często ozdobione wyszukanymi kratami, co tworzy równowagę i nie obciąża konstrukcji. Zima jest wykonywana z ramy całkowicie, pozostawiają jedynie otwory na szklane okna. Takie niezawodne i masywne konstrukcje są ucieleśnieniem budowy kapitału i symbolem trwałości i solidności.

altany z drzewa

Pawilony z krzywych drzew

Dla tych, którzy lubią zaskakiwać i żyć w otoczeniu kreatywnych rzeczy, dekoracyjne drzewka wykonane z drewna, stworzone z zaczepów i pni o naturalnej krzywiźnie, staną się prawdziwym odkryciem. Jeśli w tym samym czasie mieszkasz w pobliżu lasu, nie będzie problemów z doborem materiałów budowlanych. Unikalnie zaprojektowane i całkowicie darmowe materiały budowlane mogą być wybierane niezależnie. Efektem budowy będzie unikalny design.

altany z drzewa

Krzywe wspierające, które służą jako słupy wspierające, są często montowane "do góry nogami", w tym przypadku przez korzenie. Tak więc od dołu zostanie zlokalizowana grubsza część pnia, odbierająca ładunek z dachu i innych elementów konstrukcji. Aby uzyskać pełną zgodność z zamierzoną wyjątkowością i autentycznością, dach może być wykonany w postaci podłogi z chrustu, trzciny, trawy lub słomy.

altany z drzewa

Altanka z metalu i drewna

Bardzo interesujące są połączone altany, w których budowie znajduje się nie tylko drzewo, ale także metalowe części kute. Te dwa materiały są bardzo dobrze połączone i mogą być wykorzystywane do budowy pawilonów o różnych stylach. Jednocześnie dopuszczalne są różne formy konstrukcji - są to okrągłe, prostokątne i sześciokątne pawilony wykonane z drewna.

altany z drzewa

Jedyną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy wyborze danego tandemu materiałów, jest to, że metal jest trudniejszy w przetwarzaniu, a niektóre jego rodzaje mogą nie ulegać spawaniu, co utrudnia proces samodzielnej produkcji altanki. W takim przypadku najłatwiej jest zwrócić się do specjalisty o pomoc lub od razu kupić gotowy projekt.

altany z drzewa

Altanka z cegły i drewna

Jeśli chcesz wyposażyć miejsce do grillowania w altanie, będziesz musiał użyć mniej palnych materiałów w taki czy inny sposób. Cegła jest materiałem, który jest idealny do tego. Ognioodporność i bezpieczeństwo przeciwpożarowe sprawiają, że jest to pierwszy pretendent do budowy paleniska. Podczas gdy reszta altany, jej stojaki i dekoracja wnętrz mogą być wykonane z drewna.

altany z drzewa

Nie budzi kontrowersji, że altany z drewna z grillem są bardziej funkcjonalne. Jeśli projekt jest zamknięty, pozwala na obsługę go o każdej porze roku w każdych warunkach pogodowych. Plus łączył altanę z tym, że całkowicie ceglana konstrukcja byłaby bardzo droga, podczas gdy budowa drewnianej podstawy będzie kosztować mniejszą kwotę. To nie przeszkadza w obróbce drewna środkami zmniejszającymi palność, aby uniknąć pożaru z paleniska.

altany z drzewa

Pawilony wykonane z kamienia i drewna

Otwarta konstrukcja z kamienia i drewna będzie wspaniałą ozdobą okolicy. W nim można potroić piecyk lub grill, aby nie tylko ukryć się przed gorącem, ale także spędzić czas z przyjemnością na pysznym obiedzie. Zamknięte alcantasy z przesuwanymi oknami pozwolą na używanie go zarówno latem, jak i zimą, przekształcając je według własnego uznania. W każdym razie połączenie drewna i kamienia będzie wyglądać elegancko.

altany z drzewa

Wykończenie pawilonów drzewem, niezależnie od tego, czy jest zamknięte, na wpół otwarte czy otwarte, wygląda bardzo efektownie. Kamień może być używany jako sztuczny lub naturalny. Sposoby układania mogą się różnić. Możesz wybrać ten, który pasuje do twojego projektu. Zamiast solidnych ścian można wznosić kolumny - będą one wspierane przez dach, a to ułatwi całkowitą wagę konstrukcji.

altany z drzewa

Arbor z drewna i poliwęglanu

Lekka, ale jednocześnie dobra ochrona przed warunkami atmosferycznymi, letnie pawilony wykonane z drewna, w połączeniu z arkuszami z poliwęglanu, są bardzo poszukiwane. Często stojaki na takie altany wykonane są z drewna, a dach jest wykonany z półprzezroczystego materiału, który jest interesujący na swój sposób, ponieważ światło przechodzi dokładnie, zmieniając się w zależności od koloru materiału. Jeśli chcesz, aby światło w ogóle nie przemijało, użyj bardziej gęstego i ciemnego poliwęglanu.

altany z drzewa

Poliwęglan można również stosować do częściowego oszklenia ścian altan. Pozwala to jednocześnie czuć się chronionym, ale nie odłączać od otaczającej natury. Arbor wykonany z drewna w połączeniu z tym materiałem jest łatwy w czyszczeniu, ma dobrą izolację akustyczną i cieplną, a dzięki swojej niewielkiej wadze nie wymaga solidnego fundamentu pod altaną.

altany z drzewa

Altanka z naturalnego materiału najlepiej nadaje się do naturalnego krajobrazu i jest pamiątką po dawnych kupieckich i arystokratycznych dworach. Nie tracąc na aktualności, altanki wciąż pozwalają nam odpocząć, siedząc wygodnie z książką i kieliszkiem chłodnej lemoniady w południowym upale. Wieczorem zorganizuj kameralne spotkania z kieliszkiem wina w ukochanym towarzystwie bliskich osób.