Wiele białych zasłon we wnętrzu powoduje kojarzenie z atmosferą sterylności. Jednak tak w ogóle nie jest. Istnieje wiele opcji wykorzystania śnieżnobiałych zasłon, które po prostu nie będą wyglądały jak szpital.

Zalety stosowania białych zasłon

Największą zaletą białego koloru jest możliwość wizualnego znacznego powiększenia przestrzeni, dodania światła i lekkości do pomieszczenia. Dlatego szczególnie udanym rozwiązaniem będzie zastosowanie czystych białych zasłon w pomieszczeniach o niskim suficie, wąskich i małych oknach lub ciemnym kolorze wnętrza. Białe zasłony mogą być również stosowane w miejscach, w których okna są odgrodzone od pokoju częścią ściany lub dekoracyjna przegroda . Przepuszczając dużą ilość światła, takie zasłony wyrównują zaciemnienie wynikające z tych naturalnych przeszkód. Jeśli zdecydujesz się użyć białych zasłon we wnętrzu, lepiej pozostać na prostych opcjach lub na biało rolety .

Białe zasłony1Białe zasłony2Białe zasłony3

Niezwykłym rozwiązaniem będzie zastosowanie wybielonych białych zasłon dekorujących okna i obszary pomieszczenia.

Białe zasłony4Białe zasłony5Białe zasłony6

Korzystanie z zasłon z białą podstawą

W nowoczesnych wnętrzach ważne jest stosowanie nie tylko czystych białych zasłon, ale także różnorodnych opcji dwukolorowych. Na przykład, kurtyny czerwono-białe i biało-brązowe wyglądają bardzo jasno, a przejście od jednego koloru do drugiego może być zarówno wyraźne, jak i zamazane, wykonywane w technice gradientu.

Białe zasłony7Białe zasłony8Białe zasłony9

Do pokojów dziecięcych i sypialni idealne są biało-różowe, biało-zielone lub biało-niebieskie zasłony. Delikatne kolory będą miały relaksujący wpływ na osobę, która znajduje się w takim pomieszczeniu. Ostatnim słowem w projekcie jest zastosowanie czarno-białych i szarobiałych zasłon lnianych, a także zasłon wykonanych z innych naturalnych materiałów.

Białe zasłony10Białe zasłony11Białe zasłony12

Jeśli mówimy o pokojach w domu, wtedy zastosowanie białych zasłon do łazienek i kuchni wizualnie sprawi, że pokoje te będą czystsze, świeże i zadbane. Jeśli jesteś przeciw zwykłym białym obrusem, możesz wybrać jasne i wesołe białe zasłony z kwiatami.

Białe zasłony13Białe zasłony14Białe zasłony15