Zachowuje wspomnienia romantycznych spotkań i hałaśliwych uroczystości. Ukrywa się przed wzrokiem ciekawskich i daje ciszę i chłód w gorący letni dzień. Gdyby mogła mówić, jej opowieści można było słuchać godzinami. W samej nazwie już brzmi lokalizacja do komunikowania się. Kim ona jest? Altanka.

Co powinieneś wiedzieć przed zrobieniem altanek w kraju?

Ale zanim przystąpimy do tworzenia podmiejskich altan krajobrazowych, przyjrzyjmy się bliżej bohaterce dzisiejszej opowieści. Istnieją dwa typy pawilonów - otwarte i zamknięte. Wykonane są z drewna, metalu, kamienia, a nawet z rosnących drzew i krzewów. Jednak niezależnie od wybranego materiału, trwałość konstrukcji zależy od jakości fundamentu i poziomu ochrony powierzchni altanowych przed wpływem środowiska.

Nie w świecie altan i bez klasyfikacji. Okrągła konstrukcja zwieńczona kopułą, wsparta na kamiennych lub drewnianych kolumnach, nosi dumną nazwę rotundy. Beleder nazywa się lekką konstrukcją bez ścian, zwykle z kratownicowymi wspornikami i solidnym dachem. I ta sama elegancka konstrukcja, co beleder, ale ze wszystkich stron pokryta jest pawilonem. Ogólnie rzecz biorąc, wiele rodzajów altan. I wielościany i spiczaste szyszki, podobne do namiotów perskich władców i japońskich herbaciarni. Wszystko zależy od pragnienia, wyobraźni i właściciela portfela witryny.

Podkreśla projektowanie altan w kraju

Ale pomimo tak różnorodnych form, typów i materiałów, istnieją pewne podstawowe ogólne zasady tworzenia projektu altanki. Aby je zaniedbać, należy wykoleić całą pracę. Oto lista:

  1. Zmierz proporcje. To znaczy, budując altanę, pamiętaj, że powinna ona harmonijnie dopasować się do pejzażu witryny, a nie być zdziwiona lub zagubić się w bezgranicznej przestrzeni twoich posiadłości.
  2. Materiały i ozdoby altany i domy powinny echo ze sobą. Oznacza to, że jeśli twój dom jest zbudowany z drewna i metalu, to te same materiały powinny być przynajmniej częściowo użyte w konstrukcji altany. Jeśli okna domu są ozdobione kuźnią, pożądane jest, aby elementy kuźnicze zostały wbudowane w wystrój altany. Jeśli całe osiedle powstaje w stylu staroruskim lub japońskim, wówczas altanka powinna go powtórzyć.
  3. Ułóż altankę zgodnie z jej podstawowymi funkcjami. Oznacza to, że jeśli jego głównym celem jest schronienie przed wścibskimi oczami sąsiadów, połóż altankę w ustronnym, zarośniętym krzewie i drzewach. Jeśli masz zamiar urządzić hałaśliwą imprezę lub obejrzeć z altanki dla zwinnych dzieci, najlepszym miejscem na to będzie otwarta przestrzeń obok domu.

Wykonujemy altany do projektowania krajobrazu własnymi rękami

Ale określa się miejsce, wielkość, wygląd i materiały przyszłej altany. A może już zbudowałeś swój główny wygląd, wylał fundament, położył podłogę, postawił filary nośne i podniósł dach. Pozostało tylko udekorować i przynieść komfort. Jak można to zrobić bez uciekania się do drogich usług projektowych? Po pierwsze, przy pomocy oświetlenia na noc, a po drugie, przy pomocy jasnych i kwitnących roślin na cały dzień.

Zacznijmy od światła. Dla unikalnego projektu letnich altan, wielokolorowe lampki choinkowe są idealne. Zawieś je na całym obwodzie budynku, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, a pośrodku sufitu możesz zrobić z nich fantazyjną kompozycję.

Eksperymentuj i przekonaj się, jak różna może być Twoja altanka. A od nieproszonych krwiopijców można chronić grubym tiulem lub niewidzialną moskitierą.

Na światło dnia jest doskonały design projektowanie altanek letnich altana ogrodowa w domku z kwiatami i pnączami. Na przykład altanka typu "beleder" może być ukryta w zaroślach dzikich winogron, a nisko rosnące jednoroczne można sadzić po bokach wejścia. Struktura typu "herbaciarni" powinna być osadzona w środku ogrodu czereśni, śliwek i moreli, a obok niego mały staw z kamiennymi brzegami, gęsta roślinność wodna i sztuczna wyspa pośrodku. Log teremok "Russian Boyar" z tyłka i boków otaczających jabłonie i czereśnie. Przy wejściu zasiedlają krzaki czerwonej porzeczki lub bujne, pachnące piwonie.

Ogólnie opcje projektowania pergoli są nieograniczone. Spróbuj, fantazjuj, a na pewno znajdziesz coś własnego.