Kigurumi, jeśli przetłumaczone dosłownie z japońskiego, brzmi jak "lalka wzrostu". Te niezwykłe i zabawne piżamy z kigurumi często można zobaczyć u artystów, którzy przedstawiają różne zwierzęta z bajek, kreskówek i anime.

Japończycy poszli dalej i mieli odrębny trend w modzie, który jako ubranie używa takich piżam. U nas kigurumi zbyt szybko zdobędzie popularność wśród młodzieży. Japońska piżama kigurumi będzie dobrym prezentem dla niezwykłej osobowości.

Jak wybrać kigurumi?

Dość często piżamy kojarzą się ze snem i ciepłym kocem. Możemy w nim spędzić całe weekendy w domu. Ale projektanci z Japonii zdecydowali, że taki banalny zestaw powinien być urozmaicony iw rezultacie na światło pojawiło się piżamy kigurumi.

Nazwa jest niezwykła, ale wygląd takiej piżamy jest bardzo zabawny. Wybierając damskie piżamy kigurumi, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonana. Zwykle jest to welur lub polar, są też piżamy z weloshofta i poliestru. Jakość jest ważna, ponieważ dobór materiału zależy od Twojej wygody podczas noszenia piżamy. Tkanina powinna być przyjemna dla skóry. I, oczywiście, zwracaj uwagę na wzrost.

Kobiece kigurumi są dobre, ponieważ można je nosić jako piżamę na nagim ciele, ale można je także ułożyć na wierzchu w celu ocieplenia. Cóż, jeśli masz do ubrania lub impreza z piżamą , to jest po prostu konieczne.

Czym jest kigurumi?

Te piżamy są przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. A każdy z nich wygląda bardzo zabawnie. Ale we wszystkich jest jedna wspólna właściwość: jeśli piżama jest uszyta jakościowo, to jest bardzo wygodna, w takiej sukience świetnie jest osiąść wieczorem z książką lub po prostu miło spędzić czas w domu.

Kigurumi dla dziewczynek wykonane są w postaci kombinezonu, który ma swobodne krawiectwo. Takie ubrania muszą mieć kaptur, który przedstawia zabawną twarz zwierzęcia. Zazwyczaj zwierzęta są przedstawiane w stylu anime i mają ogromne oczy.

Istnieją dwa rodzaje takich piżam w kroju, z których jedna może być długa, pełnej długości, ze spodniami i rękawami. Ale są też opcje, wykonane w postaci małych szortów i krótkich, kilku centymetrowych rękawów.

Trendy w modzie

W każdym ubraniu są modne trendy i te piżamy, oczywiście, nie są wyjątkiem. Piżamy kigurumi w wizerunku jednorożca dla dziewcząt są, wraz z wizerunkiem lemura, najmodniejszym. A na poparcie tego, że takie rzeczy są popularne, można oglądać całe festiwale kigurumi w Japonii, a także w Kanadzie i Ameryce. W końcu te ubrania mogą z łatwością przekształcić cię w niedźwiadka lub uroczego pingwina i mogą sprawić, że będziesz śmieszną zebrą lub śmiesznym dinozaurem.

Niezwykłe użycie

Co jeszcze możesz powiedzieć o Kigurumi? Właśnie to piżama zaczęła używać bardzo niecodziennie. Teraz jest to trend ośrodków narciarskich, gdzie nosi się go na ciepłym kombinezonie lub kombinezonie snowboardowym. I takie ubrania, ze względu na ich właściwości zatrzymywania ciepła, służą jako doskonałe uzupełnienie obowiązkowego zestawu na zjazdach.

Jedna osoba w tej formie wygląda śmiesznie, ale grupa snowboardzistów w kigurumi, biegnąca po zboczu - spektakularne oczarowanie. Takie zejście wywołuje uśmiech u wszystkich wokół ciebie i podnosi nastrój przez długi czas.

Na różne festiwale i imprezy takie piżamy są również niezbędne, ponieważ potrafią szybko stworzyć odpowiedni wizerunek. Możesz wyglądać zabawnie i uroczo, ale możesz też udowodnić sobie, ubieranie przerażającego (do tego stopnia, oczywiście) tygrysa.

piżama kigurumi1piżama kigurumi2piżamy kigurumi3
pyjamas kigurumi4piżamy kigurumi5piżama kigurumi6
piżamy kigurumi7piżamy kigurumi8piżama kigurumi9