Praktyczna, ciepła i mało wymagająca damska kurtka zimowa z parku "Alaska" jest, być może, najbardziej optymalną odzieżą wierzchnią w naszych warunkach klimatycznych. Ten model zawdzięcza swoją nazwę wojsku Stanów Zjednoczonych, którzy nosili i nadal noszą kurtki tego stylu w trudnym północnym klimacie. Ciepła kurtka "Alaska" lubująca i kobiety, więc projektanci nie męczą się, aby zadowolić fashionistki, w tym w swoich parkach kolekcjonerskich, które są zaawansowanymi modelami "progenitress".

Oryginalne modele

Oczywiście popularność tej odzieży wierzchniej nie mogła nie odzwierciedlać pragnienia wielu marek do produkcji podobnych produktów. Ale prawdziwą kurtkę "Alaska" stanowi park wydany przez amerykańską markę Alpha Industries. Produkty te były pierwotnie przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. Ale w Alpha Industries Corporation zdecydowano, że kurtka Alaska (oryginał) może być sprzedawana w sprzedaży detalicznej. Jedyną różnicą między produktami przeznaczonymi do darmowej sprzedaży, a nie wysyłanymi do wojska, była etykieta na etykiecie. Markowa klasyczna kurtka "Alaska" wykonana jest z syntetycznego materiału o właściwościach odpornych na zużycie i wiatroszczelność. Jako materiał izolacyjny stosuje się materiał, który może zapewnić ciepło ciała nawet podczas ekstremalnych przymrozków (do -40 stopni). Dzięki kapturowi "fajka", obszytemu futrem, a także systemowi sznurków utyazhki, nie zaskakuje pogoda, której się nie boisz.

Alaska Jacket 1Alaska Jacket 2Kurtka Alaska 3

Dziś parki Alaska są reprezentowane w kolekcjach takich znanych marek jak Levis, D & G, Topshop, Finn Flare, Fred Perry. Różnią się od klasycznych modeli nie tylko ulepszonym wzornictwem, ale także jakością użytych materiałów. Bądźmy szczerzy - dla dziewcząt projekt jest o wiele ważniejszy niż ilość izolacji, ponieważ czterdziestostopniowy mróz jest raczej wyjątkiem dla naszych zim. W większości nowoczesnych modeli wkładka wykonana jest z futra naturalnego lub sztucznego. To znacznie upraszcza opiekę nad produktem, w końcu wystarczy odpiąć śmieci i umyć wierzch kurtki. Poza tym bardzo łatwo jest zamienić kurtkę zimową w zimową kurtkę.

Szerokie możliwości modnych eksperymentów

Dla dziewczynek preferujących odzież casual wojskowy , krótka kurtka "Alaska" to uniwersalna odzież wierzchnia na okres zimowy i poza sezonem. Często te kurtki są wykonane w kolorze beżowym, mokrym, ciemnoniebieskim, czarnym lub mlecznym, więc łącząc je z innymi rzeczami szafa jest łatwa. Oczywiście dżinsy, obcisłe spodnie i obcisłe nogawki, legginsy idealnie pasują do takich kurtek, ale sukienki z dzianiny , a krótkie spódnice mogą harmonijnie uzupełniać obraz. Kostki, niskie buty, buty, oksfordzie, myśliwi, tenisówki, a nawet sandały - buty mogą być prawie dowolne! Chcesz stworzyć stylowy łuk w stylu miejskim? Kurtka skórzana "Alaska" będzie doskonałym rozwiązaniem. Czy wolisz demokratyczny styl ulicy młodzieżowej? Popraw swój wygląd dzięki akcesoriom modowym. Kurtka "Alaska", szydełkowane koraliki z dużymi dymieniczkami, rękawiczki z fakturowymi wzorami, długie obszerne szale wyglądają świetnie. A jeśli zamiast zwykłych butów zimowych nosić eleganckie wysokie futrzane buty z naturalną lamówką, to po prostu nie pozostaniesz bez uwagi!

Kurtka Alaska 4Kurtka Alaska 5Kurtka Alaska 6
Alaska Jacket 7Alaska Jacket 8Alaska Jacket 9
Kurtka Alaska 10Alaska Jacket 11Alaska Jacket 12