Fani włoskiej aktorki Ornella Muti najlepiej pamiętają rolę Lisa w parze z Adriano Celentano w słynnym filmie "Poskromienie złośnicy", ale ta delikatna młoda dama ma za sobą ponad 60 filmów. Teraz Ornella Muti nie jest już usuwana w filmie, ale nie każda gwiazda Hollywood może pochwalić się tak genialną karierą jak jej.

Mała biografia

Słynna włoska aktorka filmowa urodziła się w Rzymie 9 marca 1955 roku. Prawdziwe nazwisko to Francesca Romana Rivelli. Jej ojciec urodził się we Włoszech, a jej matka pochodziła z Petersburga, ale mieszkała w Estonii przez długi czas. Ponieważ matka dziewczynki pracowała jako rzeźbiarz, a jej ojciec był dziennikarzem, w rodzinie zawsze brakowało pieniędzy. Aby zarobić trochę pieniędzy na modne i stylowe stroje, takie jak te z jej koleżanek z klasy, trzynastoletnia Francesca pozowała nago w szkole artystycznej, a erotyczne sesje zdjęciowe ukazały się w męskich magazynach. Młoda Ornella Muti powiedziała wszystkim, że ma już osiemnaście lat.

Pierwsza rola w filmie dziewczyna otrzymała w ciągu 15 lat, po czym jej kariera aktorska szybko podbiła wzgórze. Początkowo Ornella pracowała tylko z włoskimi reżyserami, ale bardzo szybko zaczęła być zapraszana do różnych brytyjskich i niemieckich produkcji. Ornella Muti bardzo szybko stała się ulubieńcem publiczności i pracowała z najlepszymi reżyserami naszych czasów, w tym Dino Reesy i Marco Ferreri. Dziś nie ma ani jednego festiwalu w Cannes bez jej udziału.

Ornella Muti - osobiste życie aktorki

Pierwszy film aktorki przyniósł jej nie tylko sławę, ale także romans z włoskim młodym mężczyzną. Burzliwy romans trwał kilka lat, aż Ornella zaszła w ciążę. Facet zniknął z jej życia, zanim urodziło się dziecko. Córka Ornella Muti otrzymała piękną i niezwykłą nazwę - Nike. Jednak rok później dziewczyna znalazła szczęście rodzinne, poślubiając Alessio Orano. Kariera gwiazdy włoskiego kina rozwinęła się szybko i gwałtownie w górę, co wywołało zazdrość kolegów i doprowadziło do pojawienia się wielu plotek wokół jej osoby w prasie.

Zaprzyjaźniony z Adriano Celentano, Ornella Muti natychmiast zakochała się we włoskim przystojny. Niedługo potem zawirował romans. To dla tego mężczyzny aktorka opuściła męża, ale Adriano nie była gotowa zrobić tego samego dla swojej kochanki, więc para zerwała. Federico Facchinetti został kolejnym mężem Ornelli. Z tego małżeństwa urodziła się kolejna córka Ornella Muti Carolina i syn Andrea. Niestety, mąż popadł w zdradę i przyniósł aktorce wiele kłopotów z długami z karty. Ornella pomógł mu spłacić kasyno, ale zażądał rozwód .

Kolejnym krokiem w życiu osobistym aktorki był chirurg plastyczny Stefano Piccolo, z którym poznała się przez około 13 lat, dziś Ornella Muti zakochuje się w Fabrice Kererv. Człowiek młodszy jej 10 lat, ale nie przeszkadza to ich rodzinnemu szczęściu. Wspólnie otworzyli sklep jubilerski i niedawno zalegalizowali związek.

Aktorka nieustannie dba o swój wygląd, którego nie sposób nie zauważyć przez jej wyrafinowaną sylwetkę i zadbaną twarz. Wysokość i waga aktorki również znajdują się pod ścisłą kontrolą. Ta wspaniała kobieta waży tylko 55 kilogramów, a jej wzrost - 165 centymetrów.

Czytaj także
  • Spotkanie z Władimirem Putinem kosztowało włoską gwiazdę ... wyrok więzienia?
  • Adriano Celentano jest przekonany, że jego rodzina jest w wielkim niebezpieczeństwie
  • Nazwa człowieka, który sprawił, że Ornella Muti przeniósł się do Moskwy, stał się znany.

Ostatnio miała bardzo nieprzyjemną historię. Za zniesienie wcześniej zaplanowanego występu i wizytę w charytatywnym wieczorze w Sankt Petersburgu zamiast niego włoski sąd uznał ją za winną oszustwa i nakazał zapłacić grzywnę w wysokości sześciuset euro, a także spędzić 8 miesięcy w areszcie.

Юная Орнелла Мути Орнелла Мути в купальнике Орнелла Мути на съемках британского фильма
Орнелла Мути на красной дорожкеОрнелла Мути и Адриано ЧелентаноОрнелла Мути и Фабрис Керерве
Орнелла Мути с детьмиОрнелла Мути с дочерьюОрнелла Мути сегодня