W większości współczesnych kobiet małżeństwo z człowiekiem, który jest znacznie młodszy od niej, wywołuje podwójne uczucia. Z jednej strony wzrasta poczucie własnej wartości kobiety - nie każdy potrafi wywołać silne uczucia u młodego mężczyzny. Z drugiej strony często istnieje poczucie daremności takiego związku. Przed podjęciem decyzji o zawarciu małżeństwa każdy przedstawiciel płci pięknej powinien wiedzieć, jakich pułapek oczekiwać w sytuacji, gdy mąż jest młodszy od swojej żony.

Zalety i wady takich relacji

Niemal we wszystkich sferach życia (a zwłaszcza dopiero po zawarciu nierównego małżeństwa) młody człowiek zachowuje się inaczej niż jego bardziej dojrzały mąż. W zależności od różnicy wieku małżonkowie mogą się do siebie nawzajem przyzwyczajać i nawzajem przyjmować nawyki, ale często trudno jest kobiecie znosić cechy wieku jej męża.

  1. Seks. Zasadniczo, jeśli mąż jest młodszy od swojej żony, to w tym obszarze życia małżonkowie nie mają żadnych problemów. Psycholodzy i fizjolodzy twierdzą, że szczyt kobiecej seksualności przypada na 30-32 lata, a męski - na 19-21 lat. Kiedy różnica wieku wynosi 8-12 lat, pragnienia małżonków pokrywają się, a pełnoprawny seks ma dla nich takie samo znaczenie.
  2. Życie domowe. Aby osiągnąć harmonię w życiu codziennym, jeśli mężczyzna jest znacznie młodszy od kobiety, jest dość trudny. W większości przypadków domowe role rozkładają się w następujący sposób: żona czuje się jak matka, a mąż czuje się jak syn. Jeśli mężczyzna i kobieta są zadowoleni z tej roli, możemy założyć, że mają dużo szczęścia. Często, gdy oboje małżonkowie pracują, żona nie ma skłonności do skrupulatnego zarządzania domem i zaczyna domagać się pomocy od męża. Również wielką rolę w tej kwestii odgrywa wykształcenie, charakter, temperament i wiele więcej.
  3. To istotne pytanie. Jeśli mężczyzna jest dużo młodszy od kobiety, często zdarza się, że jego dochody są niższe niż dochody żony. Kobieta powinna początkowo ujawnić tę sytuację i zrozumieć, czy jest gotowa to zaakceptować. Oczywiście, żaden przedstawiciel płci pięknej nie zniesie gigolo. Jednak w praktyce większość kobiet nie jest gotowa na tymczasowe trudności finansowe młodego męża, zwłaszcza jeśli jest uczniem.
  4. Opinia publiczna. Nierówne małżeństwa, w których młody mąż jest dużo młodszy od żony, zawsze wywoływały wiele plotek. Decydując się na taki związek, kobieta powinna zrozumieć, że rozmów za jej plecami, nawet wśród jej dobrych przyjaciół, nie da się uniknąć. W praktyce, jeśli związek między dojrzałą kobietą a młodym mężczyzną okazuje się silny, wszystkie dyskusje kończą się szybko.
  5. Pytanie dzieci. Jeśli mężczyzna jest o 10 lat młodszy od kobiety, ich poglądy na dzieci różnią się znacznie. Późna ciąża, zdaniem lekarzy, jest ryzykowna dla kobiety, więc kwestia narodzin dziecka powinna zostać rozwiązana tak szybko, jak to możliwe. Dlatego jeśli w nierównym małżeństwie młody mąż nie jest jeszcze gotowy, aby wziąć odpowiedzialność i zostać ojcem, nie należy oczekiwać, że jego opinia zmieni się w ciągu kilku miesięcy.
  6. Psychologia. Większość kobiet jest niezmiernie pochlebiona faktem, że mąż jest młodszy od swojej żony. Ten czynnik jest silną zachętą do dbania o siebie i zwracania większej uwagi na wygląd. Kobiety nie wstydzą się mówić w kręgu znajomych i nieznajomych: "Mój mąż jest młodszy ode mnie". Jednak муж ушел к молодой z czasem poczucie dumy ustępuje niepewności i smutkowi. Wiele kobiet obawia się, że ich mąż pójdzie do młodej kochanki. Takie obawy, jak wiadomo, nie mają bardzo dobrego wpływu na równowagę psychiczną i relacje z młodym mężem.

W nowoczesnym społeczeństwie związek dorosłej kobiety z młodym mężczyzną nie jest rzadkością. Jednak każda rozsądna osoba płci pięknej powinna pamiętać, że oprócz miłości młodego mężczyzny do silnego małżeństwa, potrzeba jeszcze wielu rzeczy. Kiedy mąż jest młodszy o 5 lat, nie powinieneś się zbytnio przejmować. Ale jeśli różnica wieku jest bardziej znacząca, to musisz przemyśleć wszystko, zanim zdecydujesz się wyjść za mąż.