Islam jest religią powszechną w wielu krajach. Nic lepszego nie mówi o tradycjach i obyczajach ludzi czy religii niż wesele. Dlatego przy dogodnej okazji należy dowiedzieć się więcej o muzułmańskim ślubie. To bardzo piękny rytuał, zwany w języku urdu "Nika". Prawie wszystkie starożytne tradycje muzułmańskiego wesela są nadal zachowane, są tak samo-wystarczające i piękne, że nie zostaną wkrótce zastąpione przez przemijające wieści o współczesnym świecie. Uważa się, że w świecie islamu żony są bezsilne i bez słów, a ich mężowie używają go z mocą i mocą. Jednak to absolutnie nie dotyczy. Prawa kobiet i mężczyzn w krajach muzułmańskich są równe, tylko ich różne obowiązki. A przy okazji, dla mężczyzn obowiązki te są czymś więcej niż kobietami. Przyjrzyjmy się bliżej muzułmańskiemu ślubowi i jego świętowaniu.

Pojęcia małżeńskie i wstępne obrzędy

Małżeństwo muzułmańskie jest święte. Podczas małżeństwa małżonkowie starają się chronić siebie nawzajem, dawać ciepło i wygodę, stać się ozdobą dla siebie nawzajem, jak ubranie. Właśnie to Koran mówi: "Żony i mężowie są dla siebie nawzajem". Przed małżeństwem narzeczona nie może być sama, obecność innych osób jest obowiązkowa. Pan młody nie może dotknąć wybranego, a zgodnie z wymogami dotyczącymi odzieży damskiej w islamie zobaczy tylko twarz i dłonie przed ślubem.

Obrzędy muzułmańskiego wesela zakładają obecność swego rodzaju odpowiednika na wieczór panieński i kawalerski, podobnie jak w krajach europejskich. To jest "Noc Henny", kiedy panna młoda jest ozdobiona freskami weselnymi w całym ciele z henną. W domu dziewczynki gromadzą się jej przyjaciele i krewni, aranżują hojne przysmaki i dzielą się wskazówkami i historiami. Pan młody w tym czasie przyjmuje męskich gości, bawią się i gratulują przyszłym mężom. Na jego dłoni umieszczono także specjalny wzór z geometrycznymi motywami.

Ceremonia ślubna

Scenariusz muzułmańskiego wesela obejmuje dwa rytuały - świeckie i religijne, jak w chrześcijańskim świecie. Obraz w kancelarii stanu cywilnego nie jest uznawany za ważny bez analogii ceremonii ślubnej na weselu muzułmańskim. Zwykle ten piękny i pełen świętości rytuał odbywa się kilka dni, tygodni, a nawet miesięcy przed oficjalną ceremonią. Rozważmy bardziej szczegółowo, jak odbywają się wesela muzułmańskie.

Zwykle wydarzenie odbywa się w muzułmańskiej świątyni - meczecie, podczas ceremonii przebywają dwaj świadkowie płci męskiej, a także ojciec oblubienicy lub jej opiekuna. Ubiór nowożeńców został zaprojektowany w duchu tradycji narodowych i ma także znaczenie święte. Ksiądz czyta głowę Koranu, która wymienia główne obowiązki oblubienicy, a pan młody ogłasza kwotę daru, którą musi zapłacić do końca wspólnego życia lub w przypadku rozwodu. Certyfikat wydany w świątyni jest oficjalnym dokumentem w wielu krajach.

tradycje wesela muzułmańskiego

Uroczysta uczta to nie tylko kolorowa i fascynująca część muzułmańskiego wesela. Można wzywać wszystkich przyjaciół i krewnych, a nawet wyznawać inną religię, ale ich obecność w świątyni będzie zabroniona. Mężczyźni i kobiety zazwyczaj siedzą przy stołach oddzielnie od siebie. Należy zauważyć, że muzułmańskim toastom ślubnym nie towarzyszy picie napojów alkoholowych - jest to zabronione przez religię. Muzułmańskie gratulacje za wesele są akceptowane od wszystkich, którzy pragną pogratulować młodej i nawet najbiedniejszym i biednym. Goście otrzymują luksusowe dania, pyszne napoje bezalkoholowe, orientalne słodycze. Zwyczaj obcięcia tortu weselnego i traktowania obecnych przyszedł do Europy z muzułmańskiego wesela.