Małżeństwo - krok, oczywiście, odpowiedzialny, a każda dziewczyna rzuca o pięknym ślubie z przystojnym pana młodego. I wyobrażając sobie taką piękność, dziewczyny dręczą się pytaniem "ile lat możesz wziąć ślub?", Naprawdę chcę wyjść z domu w sukni ślubnej.

Zdarzają się również przypadki, gdy facet z dziewczyną spotyka się od wielu lat i chętnie się żeni, dla takich par pytanie "ile lat możesz wziąć ślub (wziąć ślub)?" Jest jeszcze bardziej dotkliwe. Ile lat można złożyć w urzędzie stanu cywilnego?

Ile lat możesz legalnie poślubić?

Zacznijmy od Rosji - ile lat możesz poślubić w Federacji Rosyjskiej? Kodeks rodzinny określa wiek małżeństwa (liczba lat, po upływie których dana osoba może zawrzeć małżeństwo) ma 18 lat. Ale bez ważnego powodu mogą poślubić (ale nie zobowiązać) szesnastolatków. Ponadto, jeśli istnieją szczególne okoliczności określone przez prawo Federacji Rosyjskiej, małżeństwo może zostać zawarte dopiero w wieku szesnastu lat.

A ile lat na Ukrainie możesz wziąć ślub? Do niedawna można było się ożenić w wieku siedemnastu lat, ale w kwietniu 2012 r. Kodeks rodzinny Ukrainy przyjął poprawki mające na celu podniesienie wieku małżeństwa kobiet. Teraz jest, podobnie jak w Rosji, ma 18 lat. Ale prawo do zawarcia małżeństwa może uzyskać dziewczyna (lub młody mężczyzna) w wieku 16 lat na podstawie orzeczenia sądowego, w przypadku gdy małżeństwo leży w interesie pary pragnącej się pobrać. Wcześniej minimalny wiek zawarcia związku małżeńskiego wynosił 14 lat. Podnoszenie wieku małżeństwa zostało wyjaśnione przez autorów projektu, jako próba zaszczepienia młodszego pokolenia bardziej odpowiedzialnego i cywilizowanego podejścia do instytucji rodziny.

Kiedy nadszedł czas na ślub?

Prawdopodobnie wiele dziewcząt, które chciały się ożenić, trzymało się za głowę, wiedząc, że będą musiały poczekać osiemnaście lat, ponieważ nie ma specjalnych i godnych szacunku okoliczności. I oczywiście, starsze panie będą próbowały je pocieszyć, mówiąc, że nie ma pośpiechu, nadal masz czas, aby popijać to rodzinne życie dużą łyżką. Oba pokolenia mają swoją własną prawdę, ale być może nie jest ważne, ile lat można poślubić zgodnie z prawem, ale kiedy trzeba to zrobić. W końcu wiek nie jest tak ważny, czasami 30-letnia kobieta zachowuje się zupełnie nieświadomie, zupełnie nieświadoma odpowiedzialności, jaką powinna wziąć na siebie, gdy wychodzi za mąż. I są przypadki, kiedy 16-letnia dziewczynka i dziecko karmią się, a ona radzi sobie z domem i czuje się szczęśliwa. Wszystko zależy od osoby, każdy z nas ma inny wiek, kiedy nadejdzie czas na ślub.

Ale jak wtedy dowiedzieć się o swoim wieku małżeńskim, jeśli pytanie "ile lat kobiety biorą ślub" nie podnosi zasłony tajemnicy? A kto ci powiedział, że musisz zapytać czyjeś zdanie? Kobiety mają takie uprzedzenia, że ​​"nie zawarły małżeństwa przed ukończeniem 30 roku życia, co oznacza, że ​​nie pasowały do ​​nikogo", dlatego dziewczynki biegną do urzędu rejestracyjnego, próbując nadrobić zaległy wiek. kiedy nadszedł czas na ślub I nie ma dla nich znaczenia, że ​​rozwód za kilka lat - małżeństwo, które zostało w pośpiechu zawarte, zwykle nie jest trwałe. Więc polegajcie na uprzedzeniach i doświadczeniach z dziewczynami nie jest tego warta. Twój czas na ślub przyjdzie, gdy chcesz założyć rodzinę z osobą, która jest już blisko, a nie w momencie, gdy chcesz pięknej ceremonii i nagle okazuje się, że obecny partner seksualny jest w stanie zapłacić za to wszystko.

Jeśli opinia innych również nie może być doradcą w kwestii małżeństwa, to ostatnia nadzieja dla lekarzy. Mówią, że najlepszy wiek na urodzenie pierwszego dziecka to 23-25 ​​lat. Tak więc, musisz spróbować za wszelką cenę, aby uzyskać te warunki? Nawet jeśli dzieci nie chcą, nawet jeśli człowiek, który tam jest, nie odgrywa roli ukochanej? Najwyraźniej pytanie brzmi: kiedy nadejdzie czas małżeństwa, a medycyna jest bezsilna.

W jakim wieku możemy rozmawiać? Rodzina to nie liczby, to emocje, pragnienia i obowiązki dwóch osób, które zdecydowały się wspólnie przeżyć dużą część życia. I bez względu na to, ile lat mają ci ludzie - 16 czy 89.