Każdą rocznicę wspólnego życia można słusznie nazwać świętowaniem. Małżonkowie mogą mieszkać razem przez kolejny rok i być bliżej siebie i bliskich. Ale najważniejsze ze wszystkich można nazwać weselem bawełnianym - święto, które oznacza pierwszy współżyjący rok.

Ślub Calico - ile to jest lat?

Co to jest ślub z waty, ile ma lat i co jest podane na tę randkę, warto poznać każdą nowożeńską kobietę. Ślub ten jest pierwszym wspólnym rokiem. Okres ten uważany jest za najcięższy dla młodej rodziny, ponieważ w tym czasie małżonkowie muszą uczyć się od siebie nawzajem i przywyknąć do tego. Z tego powodu pierwsze rodzinne wakacje były nazywane perkalem. Ponieważ perkal jest cienki i kruchy, podobnie jak młoda rodzina w tym okresie - delikatna i niewiarygodna.

Niektórzy etymolodzy twierdzą, że nazwa ślubu z waty ma inne korzenie. Młode małżonki w tym okresie pragną cieszyć się bliskością fizyczną, dlatego większość czasu spędzają w łóżku, przykryte bawełnianymi prześcieradłami. Stopniowo, fizyczna intymność przestanie zajmować tak ważne miejsce w życiu młodych małżonków, a inne potrzeby i pragnienia staną na czele.

Pomysły na prezenty na ślub Calotte

Nie przejmuj się, co dać na wesele z bawełny. Młoda rodzina ma wciąż wiele potrzeb i potrzeb, więc wybór prezentu nie będzie trudny. Zgodnie z obyczajami, ślubny perkal podaje się do przedmiotów wykonanych z perkalu lub innego materiału. Zwyczaj ten pochodzi z czasów, gdy nie było środków antykoncepcyjnych, a najmłodsze dziecko urodziło się w pierwszym roku wspólnego życia. Z tego powodu, w rocznicę, dali perkal pieluchom dla noworodka. Teraz nowożeńcy rzadko rodzą się w pierwszym roku, ale zwyczaj pozostawiania perkalu pozostał.

prezent na wesele bawełniane

Co powinienem dać przyjaciołom na ślubie z waty?

Prezent na ślub z perkalu dobiera się biorąc pod uwagę naturę pary i rytuał celebracji. Jeśli podążasz za tradycją, najlepszym prezentem będą takie rzeczy:

 • podwójne komplet pościeli ;
 • zestaw eleganckich serwetek do dekoracji mebli;
 • poduszki lub poduszki do wnętrza samochodu;
 • obraz na płótnie. Idealną opcją byłoby, gdyby na zdjęciu było zdjęcie pary;
 • dwa szlafroki;
 • piękna chusta;
 • tematyczny zestaw ręczników kąpielowych.

Co dać swojemu mężowi ślub z perkalu?

Małżonka z rocznym stażem nie jest tak łatwo wybrać prezent dla męża na wesele bawełny. Chcę, aby prezent był przyjemny, użyteczny i zgodny z tradycjami. Aby to zrobić, możesz wybrać dowolny element z listy tego, co jest podane na wesele bawełniane, i dodać trochę wyobraźni i humoru do niego:

 • T-shirt, piżama lub szata z listem miłosnym;
 • ręcznik kąpielowy z listem miłosnym;
 • ciepły plaid;
 • Na nich postawiono filiżankę i talerz z życzeniami lub zdjęciem małżeńskim.
które dają na bawełniany ślub

Co dać żonie ślub z perkalu?

Kobiety - stworzenie czułego i romantycznego. To nie jest tak ważne, że mężczyzna wybiera z listy rzeczy, które można przekazać na wesele bawełniane, najważniejsze jest to, że prezent powinien być prezentowany z miłością i czułością. Romantyczna atmosfera, kwiaty i prezent w pięknym opakowaniu, któremu towarzyszą słowa miłości, mogą zainspirować kobietę i uczynić ją szczęśliwą. Najbardziej odpowiednie prezenty dla żony na ślub bawełniany będą:

 • Komplet bielizny lub certyfikatu do sklepu na jego zakup;
 • piękna koszula nocna, szlafrok;
 • pudełko słodyczy owinięte w bawełniany szal lub obandażowane szalikiem;
 • biżuteria w opakowaniu z tkaniny;
 • miękka zabawka.

Co dać ceremonii ślubnej dzieci?

Prezent na dziecięce wesele może być praktyczny lub symboliczny. Ze względu na fakt, że nowożeńcy mają niewiele rzeczy, łatwo jest wybrać prezent dla nich. Lista prezentów na ślub bawełniany obejmuje takie rzeczy:

 • parę T-shirtów z napisem: najlepszy mąż jest najlepszą żoną;
 • parę szlafroków;
 • parę wysokiej jakości ręczników kąpielowych z napisami tematycznymi;
 • komplet pościeli;
 • elegancki obrus lub serwetki na meble;
 • romantyczna sesja zdjęciowa .

Pomysły na ślub Calotte

Istnieje wiele sposobów na świętowanie ślubu z bawełny, ale wybór z nich zależy od preferencji pary. Oto popularne pomysły na ślub bawełniany:

 1. Odwiedź saunę lub spa. Tutaj możesz się zrelaksować i uzyskać kompleks przyjemnych usług.
 2. Wycieczka wycieczkowa. W normalne dni nie ma wystarczająco dużo czasu na wycieczki i zwiedzanie. Dlaczego nie zrobić tego w tak uroczystym dniu?
 3. Wycieczka do centrum rekreacji. Odpoczywaj na łonie natury rozweseli się i sprawi, że dzień będzie niezapomniany.
 4. Wydarzenie tematyczne. Jeśli planujesz spędzić ten dzień z gośćmi, możesz zorganizować imprezę tematyczną. W tym celu wszyscy goście powinni zostać powiadomieni z wyprzedzeniem, aby mogli odebrać odpowiedni strój.
 5. Park rozrywki. Dwoje młodych ludzi wciąż jest podekscytowanych i entuzjastycznie nastawionych. Zwiedzanie parku rozrywki i rozrywki naładuje ich pozytywną energią przez długi czas.
co dać za wesele z bawełny

Jak urządzić wesele z bawełny?

Wraz z pytaniem, jak obchodzić uroczystość weselną, pojawia się problem dekoracji sali, w której odbędzie się wydarzenie. Jak już wspomniano powyżej, głównym materiałem tego dnia jest perkal. Z tego powodu, bawełna lub gaza, wesele powinno być wypełnione tkaninami, miękkimi zabawkami, serwetkami i innymi rzeczami tkaninowymi. Zwyczajem jest dekorowanie pokoju lub miejsca odpoczynku oraz piknik z wstążkami, kokardkami, serwetkami, miękkimi dywanikami, poduszkami, dywanikami. Wykorzystane szczegóły wystroju powinny mówić o miękkości, delikatności, przytulności.

Menu na wesele Calotte

Przeniesienie ślubu z perkalu, jak każde inne wydarzenie, jest niemożliwe bez pysznego lunchu. Jednak w przeciwieństwie do innych rocznic wspólnego życia, menu ślubu bawełnianego powinno wyróżniać się prostotą i skromnością. Pierwszy żyjący rok symbolizuje początek, co powinno znaleźć odzwierciedlenie w menu. Młoda gospodyni domowa jest wciąż niedoświadczona, dlatego wybiera potrawy, należy dać pierwszeństwo tym, których przygotowanie nie wymaga wiele czasu i umiejętności kulinarnych.

 1. Tradycyjnie naczynia są przygotowywane, składające się z trzech do czterech składników.
 2. Sałatki i przystawki powinny być tak proste, jak to tylko możliwe.
 3. Proste kanapki, krojenie serów i kiełbasek, pieczony kurczak - wszystko powinno odzwierciedlać prostotę pierwszego roku życia.
 4. Koronką stołu weselnego jest tort ozdobiony postaciami pary młodej. W przeciwieństwie do innych potraw, ciasto powinno być jasne i interesujące - jest symbolem przyszłego życia razem.

Ceremonie na ceremonii ślubnej

Wszystkie rytuały na ślub z perkalu są związane z perkalem. Ta tkanka, symbolizująca kruchość młodego związku rodzinnego, jest obecna w każdym rytuale tego dnia. Ciekawymi i ważnymi rytuałami weselnymi są:

 1. Wesele Calotte obchodzone jest w domu, w którym zaproszeni są goście.
 2. Małżonek zakłada bawełnianą sukienkę, którą musi nosić do wieczora.
 3. Młodzi małżonkowie podają sobie nawzajem peruki. Na każdej chustce zawiązują węzeł i wypowiadają jednocześnie śluby wierności i miłości. Ten obrzęd symbolizuje pragnienie małżonków, aby na zawsze związać się więzami małżeństwa.
 4. Stół jest przykryty bawełnianą ściereczką. Ponadto, perkal powinien być obecny w wystroju w postaci wstążek, serwetek, sztucznych kwiatów.
co dać swojemu mężowi na wesele z bawełny

Ślub Calotte - znaki

Wszystkie znaki na ślub z waty są związane z dobrobytem rodziny i siłą związku. Ślub Calico to święto, które mówi, że życie rodzinne dopiero się zaczyna i tylko wspólnie małżonkowie mogą przezwyciężyć wszystkie trudności i kłopoty. Aby dowiedzieć się, co będzie dalej dla małżonków, oznaki ślubu bawarskiego pomogą:

 1. Jeśli w tym dniu małżonkowie obudzą się w tym samym czasie, rodzina zostanie wkrótce uzupełniona.
 2. Jeśli w tym dniu przyjdzie do domu obcy, jeden z małżonków się pomyli. Jeśli kobieta doszła do niewierności męża, jeśli mężczyzna jest niewierny żonie.
 3. Crumby ubrania, ubrania, obrusy - na rodzinne kłótnie.
 4. Nie możesz dać spodni ani skarpet, bo według znaku jest to krok do rozstania.
 5. Miłe i miłe relacje między małżonkami w tym dniu - życie rodzinne będzie przyjemne i długie. Sprzeczka lub konflikt - związek z agresywnym życiem i rozstaniem.
 6. Jeśli mężczyzna jest pierwszym, który wchodzi do domu - do pieniędzy, jeśli kobieta - do szybkiego narodzin pierwszego dziecka.