Istnieje wiele sposobów na podniesienie nastrój i poprawę stanu emocjonalnego. Można je podzielić na dwie grupy - fizjologiczne i psychologiczne. Korzystanie z tych technik, jak szybko podnieść na duchu, w niektórych przypadkach zależy od sytuacji i konkretnych okoliczności.

Jak poprawić sobie humor rano?

Poranek dla wielu osób to trudny czas, szczególnie dla kobiet. Większość z nas ma tak dużo czasu do rana - zrób śniadanie, zabierz dzieci do szkoły i posprzątaj. Ale jak to zrobić, jeśli nastrój jest zerowy i nie ma ochoty się ruszać.

Poranna apatia i letarg znikną, zastąpi je wigor i emocjonalne podniesienie, jeśli zastosujesz proste zasady:

 1. Oddychaj głęboko . Świeże powietrze aktywuje przepływ tlenu do komórek mózgu i mięśni, aktywuje krążenie krwi i eliminuje senność. Aby to zrobić, po prostu otwórz okno i wdychaj świeże powietrze.
 2. Weź prysznic . Czasami wydaje się, że nie ma absolutnie czasu na zabiegi wodne rano, ale tak nie jest. Lekki prysznic trwa 5-10 minut, a efekt z tego jest po prostu oszałamiający.
 3. Włącz muzykę . Psychologowie udowodnili, że muzyka ma bardzo silny wpływ na stan emocjonalny, energiczna muzyka taneczna pomoże poprawić nastrój rano.
 4. Uśmiechnij się Nawet jeśli w ogóle tego nie chcesz. Mimika człowieka jest połączona ze stanem psychicznym, a nie tylko nastrój wpływa na wyraz twarzy, ale na odwrót.
 5. Podaruj sobie smakołyków . Nawet jeśli jesteś na diecie, poranek to pora, kiedy możesz sobie pozwolić na jedzenie o wysokiej kaloryczności i słodycze. Pyszne jedzenie jest zawsze podnoszące na duchu, a będziesz miał cały dzień na spalanie dodatkowych kalorii.

Jak pocieszyć w pracy?

Jeśli rano nie można było poradzić sobie ze złymi emocjami lub kłopotami występującymi w pracy, poniższe metody pomogą pozbyć się złego nastroju:

 1. Rozmowa - zwykła rozmowa z przyjacielem lub partnerem towarzyskim pozwoli ci uciec od smutnych myśli, może to być rozmowa przez telefon lub sieć społecznościowa.
 2. Umieść problem na papierze - podziel arkusz na trzy kolumny, w pierwszym opisz problem, w drugim - jego minusy, w trzecim - możliwe rozwiązania i zalety.
 3. Wykonaj proste ćwiczenia - bez względu na to, jak zabawnie może to zabrzmieć, ale przysiady, pompki lub po prostu wchodzenie po schodach pomoże rozproszyć krew i odświeżyć twoje myśli.
 4. I znowu, gadżety - jeśli nie chcesz zepsuć ciastek dietetycznych, zjedz banana.

O zdolności bananów do zwiększania poziomu endorfin we krwi, wielu słyszało, a jakie inne owoce podnoszą na duchu, niewiele osób wie. Okazuje się, że aby poprawić stan emocjonalny, trzeba jeść owoce o wysokiej zawartości witaminy C - pomarańcze, mandarynki, cytryny, mango, kiwi, winogrona , persimmon, agrest, porzeczki. Oprócz jagód i owoców, na liście produktów dla dobrego nastroju należy dodać twarde rodzaje sera, praktycznie wszystkie rodzaje orzechów i nasion, jarmuż, jajka, owies, grykę i oczywiście ciemną czekoladę. Odpowiedni lunch lub przekąska pomogą szybko poradzić sobie z apatią i zniechęceniem.

Mówiąc o złym nastroju, nie sposób nie wspomnieć o sezonowych zmianach stanu emocjonalnego. Aby odpowiedzieć na pytanie, jak rozweselić poza sezonem - wiosną i jesienią, po prostu:

 1. Użyj więcej witamin. Jeśli owoce i warzywa nie pomogą, kup kompleks witaminowo-mineralny w aptece. Pomoże to wzmocnić odporność i zwiększyć żywotność.
 2. Uprawiaj sport lub po prostu chodź codziennie co najmniej pół godziny. Aktywność fizyczna poprawia krążenie krwi i dotlenia mózg.
 3. Umów się na spotkanie z przyjaciółmi. Komunikacja pomaga złagodzić napięcie nerwowe i pozbyć się stres .
 4. Zwróć uwagę na swój wygląd. Idź do salonu piękności, zmień fryzurę lub umów się na zakupy. Nic nie podoba kobiecie więcej niż nowy obraz.

Na pierwszy rzut oka powyższe wskazówki wydają się zbyt proste, ale tutaj leży ich efektywność i wydajność.

jaki owoc podnosi nastrój