Jak myślisz, jakiej jakości żołnierze sił specjalnych są nauczani w pierwszej kolejności? Zdolność do posiadania broni palnej lub technik sztuk walki? A tu nie! Przede wszystkim uczy się specjalnych agentów, jak szybko się uspokoić i kontrolować. W końcu to właśnie ta jakość pozwala trzeźwo i realistycznie ocenić obecną sytuację i znaleźć najszybszy i najbardziej poprawny sposób wyjścia z niej. Niestety, nie wszyscy jesteśmy agentami specjalnymi, jednak można nauczyć się, jak szybko się uspokoić i uzyskać kontrolę nad sobą w krytycznych sytuacjach. Przyjrzyjmy się, jakie zalecenia psychologowie dają w związku z tym, jakie metody nauczy Cię, jak szybko się uspokoić.

Jak uspokoić się przed ważnym wydarzeniem?

Załóżmy, że masz jakieś ważne wydarzenie. Zazwyczaj, przygotowując się do egzaminu, na przykład, nie jesteśmy trochę nerwowi, a wszystko wydaje nam się bardzo jasne i spokojne. Jednak trzeba tylko wejść na listę oczekujących, ponieważ nasz system nerwowy zaczyna grać z nami okrutny żart. Ogarnia nas niepokój, któremu towarzyszy szybkie bicie serca, trudności w oddychaniu, dezorientacja w myślach i innych. Przyjrzyjmy się najskuteczniejszym zaleceniom, które nauczą Cię, jak uspokoić się przed mówieniem, kontrolować się przed egzaminem, jak uspokoić się przed rozmową kwalifikacyjną lub ważnym spotkaniem biznesowym, a nawet jak uspokoić się przed randką z osobą, której nie lubisz.

Jeśli masz do dyspozycji tylko kilka minut, pomocne będą ćwiczenia oddechowe. Zlikwidują nadmiar napięcia mięśniowego, nasycą ciało i mózg tlenem i uspokoją nerwy. Wdychaj przez nos i wydychaj przez usta, licząc do siebie. Zrób wdech kosztem 1 do 5 i wydychaj od 6 do 8. Spróbuj wypełnić jamę brzuszną powietrzem, wyprostuj klatkę piersiową i nie podnoś ramion.

Wielu osobom cierpiącym na aerofobię pomagają wskazówki, jak uspokoić się przed lotem. Najtrudniejszy czas to czas po odprawie i przed samym lotem, kiedy masz do dyspozycji kilka godzin. Postaraj się unaocznić swój strach w postaci jakiegoś przedmiotu, na przykład balonu, który leci daleko, daleko na twoich oczach, a teraz wcale nie jest widoczny. Jeśli jest to trudne, po prostu spróbuj rozproszyć, poczytać lub zrobić zakupy na lotnisku. Możesz pić 50-100 gramów alkoholu, ale nie więcej.

Jak uspokoić się po silnym stresie?

Ważne będzie również, aby wiedzieć, jak uspokoić się w stresującej sytuacji, na przykład, jak uspokoić się po napadzie złości lub kłótni. Często problemy i wyjaśnianie relacji złapie nas w miejscu pracy, więc powinieneś zwrócić uwagę na metody, jak uspokoić się w pracy i jak nie zacząć płakać po kierowaniu lub kłótni z kolegą.

Po kłótni przede wszystkim powinieneś przeanalizować swój związek i powstały konflikt. Uspokój się, przywróć oddech, rozluźnij mięśnie. Poczuj się jak sytuacja, spójrz na to z góry. Musisz zdać sobie sprawę, że konflikt to tylko chwilowe chwile twojego dnia, nie ma w tym nic nadnaturalnego. W miejscu pracy każdy gra zgodnie z określonymi zasadami i nie ma powodu, by rozdarty przez osobiste emocje. Jeśli twój oprawca pozwolił sobie na to, nie poddawaj się mu, jesteś silniejszy i mądrzejszy, postrzegasz sytuację neutralnie.

Jak uspokoić się przed snem i przezwyciężyć bezsenność?

Zasypiając, każdy z nas analizuje dzień, w którym się wydarzył, doświadcza na nowo wszystkich problemów lub już się boi zbliżających się. Spójrzmy, jak uspokoić się przed pójściem spać, aby przyniósł ze sobą porządny odpoczynek, jak uspokoić się po problemach dnia i stresach i zasnąć.

2 Jak uspokoić się w pracy

Spróbuj przeanalizować wszystkie przeszłe i nadchodzące problemy w innym czasie, na przykład przed kolacją. Usiądź i zapisz wszystkie pytania, które cię niepokoją i pomyśl o rozwiązaniu dla wszystkich. Zdobione na papierze zajmą mniej miejsca w twojej głowie. Użyj sypialni i łóżka tylko do spania i seksu. Stwórz odpowiednie, relaksujące otoczenie w sypialni. Wyraźnie wyobraź sobie, że opuszczasz swój ostatni dzień i wszystkie zmartwienia poza próg pokoju.

Dobrze pomogło się upić przed snem szklankę ciepłego mleka z miodem. Nie jest również konieczne spożywać obiadów zbyt późno i jeść ostre i tłuste potrawy, ponieważ trudne trawienie może również powodować niepokojące myśli. Weź relaksującą kąpiel z lawendą lub walerianymi olejkami eterycznymi, wywar z sosnowych igieł lub rumianku, wypij ziołowy wywary lub roślinny środek uspokajający.