Ile konfliktów rodzinnych powstało, ponieważ jeden z małżonków nie spał, próbując odzyskać dodatkową część koca z drugiego. Jeśli nocne przeciąganie koca jest przyczyną kłótni małżeńskich, warto pomyśleć o zakupie zestawu pościeli rodzinnych, zwanego także "Duetem".

Co zawiera zestaw pościeli dla rodziny?

Na początek dowiedzmy się, dlaczego pościel rodzinna ma swoją nazwę. Tradycyjnie jest to nazwa zestawu "ubrań" do łóżka, który obejmuje dwie poszewki na poduszki (w niektórych zestawach, cztery), arkusz, a nie jeden, ale dwa koce. Tak więc użycie takiego zestawu implikuje wspólny sen małżeński, ale pod różnymi kocykami. To, jak widzisz, jest bardzo wygodne - każdy z małżonków ma możliwość dostosowania poziomu komfortowej temperatury snu.

Rozmiary pościeli rodzinnej

Najczęściej zestawy rodzinne są szyte zgodnie z następującym standardem:

  • poszewki na poduszki - 70x70 cm;
  • Poszwy na kołdrę - 145x220 cm;
  • arkusz - 220x240 cm.

Jak widać, rozmiar kołdrę w rodzinnym prześcieradle oznacza stosowanie półtorej kocy, a prześcieradło może z łatwością pokryć szeroki podwójne łóżko .

Zestaw rodzinny z grubej bielizny

Przechodząc do sklepu dla rodziny (i każdej innej) pościeli, należy pamiętać, że najlepszym materiałem do tego jest 100% bawełna. Jeśli celem jest wykupienie pięknej, trwałej i niezbyt drogiej pościeli rodzinnej, warto wybrać łóżko bawełniane. Materiał ten jest tradycyjnie stosowany do szycia pościeli, ponieważ jest w stanie wytrzymać liczne (około 300) pranie bez utraty wyglądu. Ponadto, perkal nie powoduje niepożądanych reakcji u alergików i pozwala organizmowi oddychać.