Na początku życia rodzinnego wspólna przyszłość jest widoczna tylko w radosnych tonach, myśli o niezgody nawet nie uczestniczą. Ale czas mija, a dziwactwa zaczynają prześlizgiwać się w zachowaniu męża, nie jest już tak uważny, często jest nieuprzejmy i surowy, a pokuta za takie działania wygląda nienaturalnie. Przyczyny tego mogą być masowe, być może jest to banalne zmęczenie, może być trudna sytuacja finansowa, a może cała wina innej kobiety, która była zainteresowana jej mężem. Fakt niewierności można potraktować inaczej, ale jeśli zdecydujesz się uratować małżeństwo, byłoby miło dowiedzieć się, jak wybaczyć zdrada mąż i żyj dalej. Ponieważ uraza nie da szansy na przywrócenie relacji i ostatecznie doprowadzi do zerwania, które przyniesie znacznie więcej nieprzyjemnych uczuć, niż gdybyś zdecydował się natychmiast wyjść.

Jak wybaczyć zdradę bliskiej osoby?

Pierwszym krokiem do przebaczenia będzie rozmowa ze współmałżonkiem, podczas gdy konieczne jest powstrzymanie się, jeśli napady złości i skandale są dla ciebie zwyczajne, i uwolnienie od emocji, jeśli zwykle jesteś spokojny i cichy. I staraj się unikać wszelkiego rodzaju zagrożeń. Na przykład wiele kobiet wierzy, że przebaczanie mężowi po cudzołóstwie może być dokonywane tylko w ten sam sposób, co on. Jest to mało prawdopodobne, aby rozwiązać problem, po prostu dodać poczucie winy, a nawet gniew męża spowoduje. Ponadto należy pamiętać, że wielu mężczyzn na ogół nie akceptuje zdrady, więc po takim akcie utrzymywania relacji będzie jeszcze trudniejsze. Tak więc w rozmowie nie powinieneś grozić odwetową zdradą, nic dobrego na tym się nie skończy. Ponadto, nie używaj dzieci jako dźwigni nacisku, po pierwsze, nie są one winne za to, że dwie osoby dorosłe nie mogą się zgodzić, a po drugie, ten czyn tylko denerwuje człowieka, dobra matka nie zachowuje się w ten sposób.

Dowiedziawszy się o zdradzie bardzo trudno jest traktować współmałżonka tak jak poprzednio, emocje nie dają trzeźwej oceny sytuacji, jesteś przytłoczony urazą, jakiego rodzaju przebaczenia możemy tu porozmawiać? Zrozum i módl się do męża po zdradzie może pomóc w krótkiej separacji, a ty nie powinieneś narażać jej jako kary. Najlepiej nie chodzić do rodziców, ale iść z dziećmi do innego miasta lub wybrać się na wycieczkę do innego kraju.

Jak wybaczyć zdradę bliskiej osoby?

Po raz pierwszy po tak nieprzyjemnych wieściach myśli będą nieustannie krążyć wokół niego, w takim stanie, aby wybaczyć mężowi za zdradę, bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie zadziała. Dlatego musisz znaleźć sposób, by się uspokoić, dać emocje, by się położyć. Do tego może się przydać nowe hobby, które naprawdę cię urzeka. Jeśli są dzieci, powinieneś zwracać na nie większą uwagę, strzeż się ich zbeształ twojego ojca, a jeśli mają jakieś pytania, wyjaśnij wszystko spokojnie.

Częściej niż nie, kwestia wybaczania ukochanej osoby jest ustalana przez kobiety, które nie są pewne siebie. Osoba, która używa przez sukces u płci przeciwnej będzie myśleć o przebaczeniu jedynie pod wpływem bardzo poważnych przyczyn (długotrwałe relacje, które nie powinny być niszczone z powodu jednego niewłaściwego postępowania). Ale "szare myszy", które rozwiązały się w swoim ukochanym, są bardzo dotknięte zdradą. jak wybaczyć zdradę bliskiej osoby W tym przypadku musisz próbować bronić się, próbować osiągnąć sukces przynajmniej w czymś, ale stać się duszą firmy podczas spotkania z przyjaciółmi. Musisz zrozumieć, że w najgorszym przypadku (rozstanie z ukochaną osobą) nie będziesz zgubiony. Kiedy przestaniesz się bać, o wiele łatwiej będzie podjąć właściwą decyzję (przebaczyć lub puścić).

Ale zanim podejmiesz co najmniej kilka kroków, by zachować rodzinę, musisz pomyśleć, czy warto wybaczyć swojemu mężowi po zdradzie? Spójrz na sytuację obiektywnie, nie próbuj ukrywać się za dziećmi: ciągłe skandale w rodzinie, niechęć matki i brak szacunku ojca są o wiele gorsze dla nich niż rozwód.