Według psychologów żadne małżeństwo nie jest ubezpieczone od zdrady, niezależnie od liczby współżyjących lat i dostępności dzieci. Niemniej jednak, absolutnie każda kobieta chce, aby ten problem został ominięty przez jej związek rodzinny.

Dlaczego żonaci mężczyźni oszukują kobiety?

Każda kobieta, która regularnie spotyka się ze zdradą małżonka, chce wiedzieć, czy wszyscy mężczyźni oszukują i z jakich powodów. Na te pytania odpowiedzieli socjologowie, którym udało się ustalić naturę cudzołóstwa mężczyzn na podstawie długich badań.

Główne powody, dla których mężczyzna zdradza żonę:

 • naturalne instynkty. Większość mężczyzn "odchodzi w lewo" ze względu na ich męski charakter, co jest konieczne, aby porównać kobiety i szukać najlepszych. Takie męskie cudzołóstwo nie ma nic wspólnego z miłością;
 • niebezpieczne okoliczności. Wielu mężczyzn zdradza swoje żony podczas podróży służbowych, wakacji, długich podróży, na wieczorkach kawalerskich. Nagłe poczucie wolności, męskie hormony i, często, alkohol, położyły kres małżeńskiej wierności;
 • rutyna rodzinna. Powód ten jest wspólny dla cudzołóstwa mężczyzn i kobiet. Człowiek, który przeżył 15 lat z żoną, nie zauważa już jej dawnej atrakcyjności. Regularne kłótnie i życie rodzinne jeszcze bardziej skłaniają mężczyznę do zmiany;
 • niekonwencjonalna orientacja. Ten powód jest dziki dla naszych rodziców, ale niestety staje się coraz bardziej powszechny we współczesnym społeczeństwie. Jeśli mąż zmienił się z mężczyzną, to dla kobiety jest tylko jedno wyjście - opuścić go i pozwolić mu przeżyć swoje życie.

Ile procent mężczyzn się zmienia?

Uważa się, że mężczyźni zmieniają się częściej niż kobiety. Być może było to około 20-30 lat temu. Ale według współczesnych badań obraz zmienił się dramatycznie. Dobra lub zła, ale kobiety XXI wieku uwielbiają iść na lewo nie mniej niż ich mężowie. Oczywiście w różnych miastach i krajach liczba niewiernych mężów i żon jest inna. Dużą rolę w tej dziedzinie odgrywa moralność i prawo.

W byłych krajach WNP około 40% żonatych mężczyzn regularnie oszukuje ich żony. W wolnych krajach Ameryki i Europy liczba ta sięga 45%. Około 73% żonatych mężczyzn oszukiwało swoje żony co najmniej raz. W krajach, w których żyją muzułmanie, liczba niewiernych mężczyzn jest wyjątkowo mała. Zdrada w tych krajach jest uważana za wielki grzech i jest surowo karana przez prawo.

Jak dowiedzieć się, czy mąż oszukuje?

Uważa się, że żona dowiaduje się o romansach małżonka z jednym z ostatnich. W rzeczywistości ta informacja jest fałszywa, ponieważ zrozumienie, że mężczyzna zmienia się bardzo prosto dla uważnej żony.

Sposoby sprawdzania, czy mężczyzna się zmienia:

 • nieoczekiwana zmiana wyglądu i garderoby;
 • mąż zaczął stale pozostawać w pracy;
 • mąż zaczął zabierać ze sobą telefon komórkowy do łazienki i rozmawiać przy szumie wody;
 • mąż zaczął wydawać więcej pieniędzy na drobne wydatki;
 • Как ведет себя изменивший мужчина
 • preferencje muzyczne i artystyczne współmałżonka uległy zmianie (nagle zaczął słuchać niezwykłej muzyki, czytać książki, które wywoływały śmiech itp.);
 • mój mąż często zepsuł samochód, zwłaszcza wieczorami i w weekendy.

Każda kobieta, zanim poszuka odpowiedzi na pytanie "Jak zachowuje się człowiek zmieniony?", Powinna myśleć o stopniu zaufania w ich związku. Jako nadmierne przesłuchanie i nadmierna uwaga ze strony żony może podrażnić i rozdrażnić małżonka. I to, jak wiemy, nie ma bardzo dobrego wpływu na życie małżeńskie.