Tradycyjnie stół nowożeńców zdobi wielopoziomowy tort weselny, który bardziej przypomina arcydzieło sztuki kulinarnej. Aby ciasto wyglądało dokładnie na wesele, figury młodej pary ozdabiają górę. Figury dekorujące ciasto można zamówić w dowolnym kolorze, aby dopasować je do stylu ślubu.

Porcelanowe figurki na tort weselny można znaleźć w sklepie z pamiątkami, z reguły obrazy pana młodego są tradycyjne w czarnym garniturze lub smokingu, a typowy wizerunek panny młodej w długim biała sukienka i z zasłoną na głowie. Rozmiary takich figurek są różne. Czasami można znaleźć pannę młodą w tiulowym welonie i ze sztucznymi kwiatami w dłoniach.

Ale jadalne figurki na tort weselny są wykonane w dowolnym kolorze i gatunku. Mogą rzeźbić miękkie mastiki to znaczy syrop z galaretowatego cukru i pomalowany na dowolny kolor. Doświadczony szef kuchni może tworzyć nowożeńców w dowolnym stylu, "ubierając" je w odpowiednie stroje.

Inny rodzaj jadalnych figurek ślubnych - cukiernik i panna młoda. Mistrz tworzy je ze skrystalizowanego cukru pudru, zewnętrznie wyglądają jak kryształowe figurki. Następnie figury są ręcznie malowane przez szefa kuchni, przy użyciu pędzla i kolorów żywności, ta delikatna praca wymaga dużego doświadczenia. Ten tyłek jego pracy może tworzyć portrety nowożeńców.

Jadalne figury można wylać z czekolady lub wyciąć z pianki.

figurki tortu weselnego1figurki tort weselny2tort weselny figurki3
figurki tort weselny4tort weselny figurki5figurki na tort weselny6

Niezwykłe figury weselne

W stylizowanym ślubie potrzebne są odpowiednie tematy. Na przykład na weselu kozackim lepiej jest udekorować ciasto kozakami i Kozakami w tradycyjnych strojach, a na wesele z postaciami z bajki można zamówić pana młodego - księcia i pannę młodą-księżniczkę.

Śmieszne figury na weselu nie powinny się łączyć z ogólnym tłem produktu kulinarnego, powinny "krzyczeć" na temat ich oryginalności. Obrazy te obejmują, na przykład, pirata z piratem, oczywiście, jeśli masz odpowiedni styl ślubu. Zdecydowanie fajnie będzie wyglądać stylowa panna młoda i pan młody, jeżdżący na deskorolce lub pędzący na rowerze. Dla fanów piłki nożnej możesz stworzyć pole z dwoma graczami w wizerunku młodych. Dla romantyków śpiewających serenady pod balkonem.

Pytając o pomysł, by odebrać oryginalne figury na weselu, daj upust fantazji - może chcesz pana młodego i pannę młodą, którzy jeżdżą w rzeźbionym powozie lub pływają na jachcie. Śmieszne szkice z nowożeńcami będą wyglądać nietypowo, na przykład, gdy oblubienica nosi oblubieńca w urzędzie stanu cywilnego.

figurki z tortu weselnego7tort weselny figurki8figurki tort weselny9
figurki z tortu weselnego10figurki na tort weselny11tort weselny figures12