Miedziane wesele czy wesele weselne wskazują, że komfort i duchowe ciepło nie giną w ognisku małżonków i są razem od 7 lat. Na tym etapie kochankowie dużo doświadczyli i osiągnęli w rozwoju swojego związku. To prawda, że ​​są kolczaste, jak wełna, a czasem małżeńskie rozterki szczęścia zazdrość i wyrzuca sobie nawzajem.

7 lat życia zawsze miało dla mężczyzny znaczenie święte, dlatego też wesele powinno być celebrowane w wielkim stylu, aby było coś do zapamiętania.

Z miedzianym weselem tak do nowego etapu życia

Powszechnie przyjmuje się, że w tym okresie, który jest tak ważny dla małżeństwa, konieczne jest wzmocnienie więzi małżeństwa. Wlać je w bardziej trwałe, aby z czasem zamieniły się w złoto, a wkrótce - w diament.

Według starożytnych rosyjskich tradycji miedź symbolizuje bogactwo rodzinne. Wcześniej małżonkowie musieli wymieniać miedziane monety, jakby mówiąc: "Dziękuję za materialny dobrobyt w naszym domu",

Co więcej, w tę rocznicę, w dniu obchodów ślubu z miedzi, mąż i żona zawiesili małą podkowę nad progiem domu. Nawiasem mówiąc, może to być zarówno prawdziwe, jak i drewniane, dekoracyjne. Najważniejsze nie było to, ale moment, w którym trzeba to powiesić nie za pomocą łuków w dół, ponieważ często popełnia się błędy, ale w górę. W ten sposób rogi tworzą rodzaj misy, która "gromadzi" bogactwo.

Po fortyfikacji kawałek takiej pietruszki lub ostrokrzewu został podpięty do takiej miedzianej "miseczki", ponieważ pomagają odnowić pozytywne emocje, które kochankowie doświadczyli w dniu ślubu. Zioła nie zostały oczyszczone, ponieważ gdy czyszczą palenisko rodziny od negatywu, same konie wypadają z rogów.

Jak świętować i co zaprezentować na ślub z miedzi?

Seven jest pod patronatem Urana, planety nieoczekiwanych decyzji, działań. Pamiętaj, aby dążyć do różnorodności. Więc może chcesz wziąć ślub weselny sam ze swoim partnerem, zadzwonić do niej jak najwięcej osób, jak to możliwe, lub zamówić umysły ciasto . Wszystko według własnego uznania. Najważniejsze, aby spędzić wakacje, aby nie wyglądało to jak w dzień powszedni. Pozwól sobie na to, co wcześniej zostało odrzucone.

Co daje ślub weselny? Na pamiątki powinieneś wybrać te, które są w całości wykonane z wełny lub miedzi. Główny nacisk nie kładzie się na producenta, wielofunkcyjność, praktyczność zaskoczenia, ale na jego wewnętrzną treść, miłość w nim osadzoną, ciepło.

Czy chciałbyś szczerze wyrazić swój stosunek do jubileuszu? Potem odważnie zrób prezent. Byłoby szczególnie miłe, gdyby było wykonane z rąk dziecka. Ponadto, nagrywając uroczystość od początku do końca, zapewnisz małżeństwu miłe wspomnienia przez wiele lat.

Jeśli mówimy o tradycyjnych pamiątkach, to obejmują one:

  1. Miedziane pierścienie. Są w zamianie miłości, jak niegdyś złote. Przy okazji, zwyczajowo utrzymuje się miedź tak starannie jak złoto. Po pewnym czasie kolekcja ta zostanie uzupełniona srebrnymi symbolami miłości.
  2. Miedziane pieniądze. Są obsypani małżonkami, pragnąc w ten sposób szczęścia rodzinnego i nieuchwytnego bogactwa.
  3. które dają miedziane wesele
  4. Miedziana podkowa. Zwiększcie szczęście pary, dając ten "kubek" dobra.
  5. Naczynia wykonane z miedzi lub mosiądzu. Wcześniej uznano, że każda szanująca się kochanka, opiekun rodzinnego ogniska, ma miedziane naczynia. Bez samowara wykonanego z miedzi, jako dekoracji stołu, nie było domu. Daj więc całej rodzinie duży miedziany kubek, nie zapominając, aby narysować na nim napisy figlarnej postaci, takie jak: "Pij i pij, a żyj, żyj, żyj!". Dla miłośników wędrówek, miedziany garnek jest idealny. Nie zapomnij o miedzianych uchwytach na kubki, które pomagają utrzymać ciepło w niekorzystnych warunkach pogodowych.